Turnirul numero 2 de alegeri

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Vikinga, ai dreptate, poate copilul ala nu avea ce cauta acolo.....dar nu despre asta de dicuta aici.....ci despre pumnul dat de Basescu unui copil.....


Sau vrei sa spui, ca, odata ce parintii l-au lasat pe copil acolo, ei si-au asumat si riscul de a primi pumni de la Basescu?


Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Putin off topic
ce cauta baietelul ala acolo, exact?



A fost chemat pe scena ca sa spuna: Hai Basescu!

Timorat si emotionat, a spus, din greseala, "Hai Iliescu!"

Basescu a tras un ha ha ha, adaugand ca "copiii spun lucruri traznite", apoi, el insusi l-a coborat pe copil de pe scena....copilul a ramas apoi langa scena. A fost indepartat de pumnul lui Basescu.


Alina



Inainte de a fi pe scena, era printre oamenii mari cu drept de vot, da? Ce cauta acolo? Sa nu imi spui ca au mers oamenii lui Base la el acasa si l-au invitat la pupaturi la scena deschisa.

Alina, ai idee cum arata o fatza de copil lovita de pumnul unui adult? Ai idee, in plina campanie, ce circ s-ar fi creat daca un copil era lovit in plina figura de un candidat? Repet, din pacate il subestimati pe Basescu. Si o vorba inteleapta spune: nu-ti subestima niciodata adversarul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ


Alina, ai idee cum arata o fatza de copil lovita de pumnul unui adult?


Da, am vazut-o in filmulet: o fata surprinsa de asemenea gest, o fatza care are afisat un zambet speriat, si care arata atitudinea unui copil care parca se intreba: De ce dai nene? Ce ti-am facut?

La cat de fanatici sunteti, si intorceti pumnul ala pe toate fetele, cred ca si daca Basescu l-ar fi facut KO pe copil, pe scena, tot ati fi negat evidenta.


Alina





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloiSau vrei sa spui, ca, odata ce parintii l-au lasat pe copil acolo, ei si-au asumat si riscul de a primi pumni de la Basescu? Alina
Alina chiar nu pot sa raspund la asa o provocare subtirica.. Tu crezi ca eu sa raspund acum, da alina vina lor, ori cum..?!Scrisem intr-un mesaj anterior chiar cu 2 mai sus ca asta nu inseamna ca scuza vreo agresiune de orice fel din partea cuiva, ca e violator, pedofil, bataus..Doar ca noi aici pe un forum despre copii trebuie sa luam aminte si la aspectul asta. Daca un copil e rapit asta pt ca era singur in parc, sigur ca parinte inafara ca o sa blamez agresorul, voi pune si problema: dar copilul de ce era singur acolo? Ori o sa-mi zic ca eu o sa am mai multa grija. O sa iau ca un semnal de alarma si nu-mi voi lasa copiii nesupravegheati. La ora aia pe strazi, intr-o aglomeratie?Pt ca s-a vorbit de reactia mamelor de pe forumul asta, ba eu vin si mai zic ca mare grija trebuie sa avem de copiii nostri! Ca inafara de un brinci puteau fi lucruri si mai grave, putea fi rapit de un nebun, putea fi violat si omorit.Vikinga 35+ cu cei mai frumosi vikingi: Aldo, Nadja si Letizia mica din burticaAMR 5 saptamini

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui vikinga

vreau sa vad cine a filmat filmuletul asta si de ce l-a tinut ascus atita timp, ca tre sa apara in cadrul cameramanului oficial aflat vis a vis...

Dorintele tale au fost deja, in oarecare masura, indeplinite. Chiar daca tu nu ai aflat.

Flmul a fost filmat de echipa regizorului Cristian Radoaca, unul din organizatorii mitingului.
Radoaca este totodata martor.
El spune ca toate casetele cu filmarile au fost strinse dupa miting de SPP.
http://www.realitatea.net/c--radoaca-regizor--a-fost-o-actiune-nestapanita-a-domnului-basescu--a-lovit-copilul_689543.html

Cameramanul de vis-a-vis este Felix Tataru, din staff-ul PD-L.
Zice ca oamenii sai cauta caseta filmata de el, dar nu crede ca o vor gasi.
http://www.ziare.com/actual/eveniment/11-26-2009/felix-tatarudespre-filmul-cu-basescu-este-un-trucaj-de-joasa-speta-960996


Pastrati-va deschisi pentru orice deznodamint.

Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi
Citat:
citat din mesajul lui ladyJAlina, ai idee cum arata o fatza de copil lovita de pumnul unui adult?
Da, am vazut-o in filmulet: o fata surprinsa de asemenea gest, o fatza care are afisat un zambet speriat, si care arata atitudinea unui copil care parca se intreba: De ce dai nene? Ce ti-am facut? La cat de fanatici sunteti, si intorceti pumnul ala pe toate fetele, cred ca si daca Basescu l-ar fi facut KO pe copil, pe scena, tot ati fi negat evidenta. Alina
Pentru o persoana care a trait citiva ani intr-o tara democratica trebuia sa fi spus si tu ca oricine e nevinovat pina la proba contrarie. Trebuia sa fi fost mai rezervata. Si mai trebuia sa ai o privire de ansamblu dupa experienta politicii de aici, nu sa te fi lasat luata de valul emotional.Cei care au alta opinie ori sunt rezervati, ori au nevoie de mai mult pt a avea o opinie, cu tot respectul dar nu sunt fanatici.Vikinga 35+ cu cei mai frumosi vikingi: Aldo, Nadja si Letizia mica din burticaAMR 5 saptamini

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana
Citat:
citat din mesajul lui vikinga
vreau sa vad cine a filmat filmuletul asta si de ce l-a tinut ascus atita timp, ca tre sa apara in cadrul cameramanului oficial aflat vis a vis...
Dorintele tale au fost deja, in oarecare masura, indeplinite. Chiar daca tu nu ai aflat.Flmul a fost filmat de echipa regizorului Cristian Radoaca, unul din organizatorii mitingului. Radoaca este totodata martor. El spune ca toate casetele cu filmarile au fost strinse dupa miting de SPP.http://www.realitatea.net/c--radoaca-regizor--a-fost-o-actiune-nestapanita-a-domnului-basescu--a-lovit-copilul_689543.htmlCameramanul de vis-a-vis este Felix Tataru, din staff-ul PD-L. Zice ca oamenii sai cauta caseta filmata de el, dar nu crede ca o vor gasi.http://www.ziare.com/actual/eveniment/11-26-2009/felix-tatarudespre-filmul-cu-basescu-este-un-trucaj-de-joasa-speta-960996Pastrati-va deschisi pentru orice deznodamint.Triunghiul portocaliu * www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15" target="_blank">see details
Stiam doar despre o parte din lucrurile astea si cum am zis e nevoie de mai mult timp pina sa se poate puna cap la cap toata povestea. Desigur e interesant de stiut!Vikinga 35+ cu cei mai frumosi vikingi: Aldo, Nadja si Letizia mica din burticaAMR 5 saptamini

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Vikinga, imi dau seama ca tu de fapt ai o problema cu persoana mea. Deja te legi de elemente particulare, care nu au treaba cu subiectul. In plus, daca chiar ai fi fost interesata de subiect, cu siguranta ai fi dorit sa te informezi mai mult. Insa, din mesajele tale, se vede ca nu ai facut-o.


Nu stiu unde ai invatat sa-ti argumentezi astfel opiniile (luandu-te de aspecte din viata privata a interlocutorului), dar cred ca nu e suficient sa te bati in piept cu tara in care traiesti pentru a arata ca esti altfel, ci e nevoie de ceva mai mult.....


Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muffin spune:

Copiloi, poti sa ne explici inca o data ce este un fanatic politic?
punctat daca se poate. multumesc fain.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Vikinga, imi dau seama ca tu de fapt ai o problema cu persoana mea.



Si tu te crezi atacata????
Hai, mai, alina...tu ai o problema cu fanaticii de noi...si nu se plange nimeni!

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput