Turnirul numero 2 de alegeri

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns muffin spune:

E o manipulare tipica pentru o tara bananiera.
Va dau un os de ros si ei se ocupa de containerul de carne.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

Prea usor suntem impinsi (fortati) sa judecam - sentimental, in prisma dragostei pentru copii.



Oooo, da, Mirela...
Ma bucur ca o mama observa acest lucru.
Si ma intristeaza sa vad cum alte mame cad in plasa. Dupa mine, nici o imagine a unui copil, nici macar a unui copil batut, n-ar trebui speculata si, mai ales, speculatia aprobata de alte mame.
Daca eu vin cu o poveste plina de manie (dar falsa) despre o mama de aici, ceva cu copilul ei abuzat, pana sa se afle ca-i doar o rafuiala a mea, o desfiinteaza cu tot neamul ei.
E de neconceput. Si o mare tampenie sa bagi copiii la innaintare. Si cand te gandesti de ce a facut-o patriciu si cei carei sustin povestea!

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Pe mine ma ia cu fiori cind vad dorinta disperata a multor romani de a lacrimogeniza o faza destul de telenovelistica incit sa mai aiba nevoie de ceva:-sigur copilul a avut o viata grea-se vede ca saracutul e obisnuit cu bataia-se vede cu ochiul liber ca are hanidicap-ce copil abuzat ar ride? e batut de fameleon, cartier si la urma de presedinte.-vai unde e protectia copilului!PS: familia copilul l-a votat atunci pe basescu, baiatul de 15 de ani de acum se distanteaza de ceea ce zice matusa infierbintata de atita atentie la tv.Vikinga 35+ cu cei mai frumosi vikingi: Aldo, Nadja si Letizia mica din burticaAMR 5 saptamini

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus
Citat:
citat din mesajul lui desprecopiiPrea usor suntem impinsi (fortati) sa judecam - sentimental, in prisma dragostei pentru copii.
Oooo, da, Mirela...Ma bucur ca o mama observa acest lucru.Si ma intristeaza sa vad cum alte mame cad in plasa. Dupa mine, nici o imagine a unui copil, nici macar a unui copil batut, n-ar trebui speculata si, mai ales, speculatia aprobata de alte mame.Daca eu vin cu o poveste plina de manie (dar falsa) despre o mama de aici, ceva cu copilul ei abuzat, pana sa se afle ca-i doar o rafuiala a mea, o desfiinteaza cu tot neamul ei.E de neconceput. Si o mare tampenie sa bagi copiii la innaintare. Si cand te gandesti de ce a facut-o patriciu si cei carei sustin povestea!RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank"> Surpriza 2008"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Rufus cu siguranta nu toate mamele se lasa asa usor duse de nas.Eu, de ex sunt in categoria care nu poate spune cu certitudine nici ca e alba nici ca-i dalba ci merg pe varianta ca o acuzatie de acest gen trebuie riguros dovedita, cu toti martorii intervievati, vreau sa vad cine a filmat filmuletul asta si de ce l-a tinut ascus atita timp, ca tre sa apara in cadrul cameramanului oficial aflat vis a vis, vreau ca acel copil sa fie adus din italia sa spuna el exact ce si cum si nu matusa ori sa asclut preluarile ziaristilor(ziaristi romani de astazi care din pacate vor ramine in istoria romaniei undeva dupa mineri), vreau sa aud parerea unor experti din afara cu privire la filmuletul in cauza.Dar asta necesita timp si din pacate nu vad a fi indeajuns pina la alegeri. Vikinga 35+ cu cei mai frumosi vikingi: Aldo, Nadja si Letizia mica din burticaAMR 5 saptamini

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Putin off topic
ce cauta baietelul ala acolo, exact?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui vikinga

Rufus cu siguranta nu toate mamele se lasa asa usor duse de nas.
Eu, de ex sunt in categoria care nu poate spune cu certitudine nici ca e alba nici ca-i dalba ...

...Dar asta necesita timp si din pacate nu vad a fi indeajuns pina la alegeri.




Nici nu conteaza ca timpul e scurt...de aia a fost aruncata acum, ca-i reala sau nu. Nici eu nu-s convins de nici una din variante.
Dupa cum ai vazut insa pe aici, unele mame au dat verdictul: vinovat. Nu, nu pe ceva dovezi...doar pe sentimente, intarite de pozitia anti basescu.
Nu cred ca vei avea ocazia sa afli adevarul nici dupa cativa ani. Nici macar pe Patriciu&comp nu-l intereseaza daca copilul ala a fost sau nu lovit. Doar nu crede cineva ca-l doare sufletul...
Important a fost impactul. Iar impactul a fost bine calculat. Au fost, la diverse topicuri pe subiectul asta, cateva interventii chiar violente.

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ
Putin off topicce cauta baietelul ala acolo, exact?
Pai si eu ma intrebam treaba asta dar am zis sa nu pun paie pe foc. Bineinteles ca asta nu ar scuza vreo agresiune de orice fel impotriva lui! Insa serios, unui copil de 10 ani ii sade bine linga parinti ori dupa o anumita ora acasa! Nu era show muzical pt copiii, nici macar pt adolescenti. Era un meeting electoral.Vikinga 35+ cu cei mai frumosi vikingi: Aldo, Nadja si Letizia mica din burticaAMR 5 saptamini

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Putin off topic
ce cauta baietelul ala acolo, exact?



A fost chemat pe scena ca sa spuna: Hai Basescu!

Timorat si emotionat, a spus, din greseala, "Hai Iliescu!"

Basescu a tras un ha ha ha, adaugand ca "copiii spun lucruri traznite", apoi, el insusi l-a coborat pe copil de pe scena....copilul a ramas apoi langa scena. A fost indepartat de pumnul lui Basescu.


Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus
Citat:
citat din mesajul lui vikingaRufus cu siguranta nu toate mamele se lasa asa usor duse de nas.Eu, de ex sunt in categoria care nu poate spune cu certitudine nici ca e alba nici ca-i dalba ......Dar asta necesita timp si din pacate nu vad a fi indeajuns pina la alegeri.
Nici nu conteaza ca timpul e scurt...de aia a fost aruncata acum, ca-i reala sau nu. Nici eu nu-s convins de nici una din variante.Dupa cum ai vazut insa pe aici, unele mame au dat verdictul: vinovat. Nu, nu pe ceva dovezi...doar pe sentimente, intarite de pozitia anti basescu.Nu cred ca vei avea ocazia sa afli adevarul nici dupa cativa ani. Nici macar pe Patriciu&comp nu-l intereseaza daca copilul ala a fost sau nu lovit. Doar nu crede cineva ca-l doare sufletul...Important a fost impactul. Iar impactul a fost bine calculat. Au fost, la diverse topicuri pe subiectul asta, cateva interventii chiar violente.RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank"> Surpriza 2008"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Asa-i Rufus, cuvint cu cuvint sunt de acord cu tine..din pacate asa stau lucrurile..Vikinga 35+ cu cei mai frumosi vikingi: Aldo, Nadja si Letizia mica din burticaAMR 5 saptamini

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi
Citat:
citat din mesajul lui ladyJ
Putin off topicce cauta baietelul ala acolo, exact?
A fost chemat pe scena ca sa spuna: Hai Basescu!Timorat si emotionat, a spus, din greseala, "Hai Iliescu!"Basescu a tras un ha ha ha, adaugand ca "copiii spun lucruri traznite", apoi, el insusi l-a coborat pe copil de pe scena....copilul a ramas apoi langa scena. A fost indepartat de pumnul lui Basescu.Alina
Ca si mama, ca tot ne-ai batut obrazul, ca si mama mai ales dintr-o tara care protejeaza la alt nivel copiii, zic ca acel copil nu trebuia sa fie fara perrmisiunea parintilor pe scene politice. Copilul meu nu avea ce cauta acolo singur gura casca intr-o asa ingramadeala. La 10 ani!!!Vikinga 35+ cu cei mai frumosi vikingi: Aldo, Nadja si Letizia mica din burticaAMR 5 saptamini

Mergi la inceput