Turnirul numero 2 de alegeri

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Eu nu sunt impotriva nimanui.
Sunt impotriva badaraniei, lipsei de educatie si a bunului simt, a smecheriei si a tupeului omului care in viata nu a facut nimic demn.




Hotaraste-te: ori impotriva nimanui, ori a badaranilor, smecherilor...etc. In cazul asta, ai multi clienti.
Si poti incepe cu primul la alfabet: A = Antonescu.



pai antonescu asta a supt bani zi de zi de zi si nici macar nu a dat pe la locul de munca. 4 ani nene...a luat o caciula de bani fara efectiv sa faca nimic. prezenta 1%.
din 100 zile de munca fost 1 zi. la 1000 zile = 10 zile. pai e platiti mai bine ca oricine pe planeta asta.
dar ce este culmea ca prozelitii lui ii acuza pe altii...cica sint importriva smecheriei si a bunului simt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

In fine, reaparu si Ciolhannis in peisaj, incepeam sa cred ca emigrase.

http://prezidentiale.evz.ro/emain/articolul/877930/Johannis-Mandatul-va-fi-cat-va-fi


Nu renunta cu una, cu doua la primarie

Primarul Sibiului a mentionat si faptul ca nu va renunta atât de usor la Primaria Sibiului. Modificarea Legii administratiei publice a fost una dintre primele conditii puse de primarul Johannis noii coalitii parlamentare înca; dinaintea alegerilor prezidentiale. Johannis a acceptat propunerea de a deveni prim-ministru, invocând conditia ca legea sa permita un termen mai îndelungat pentru a opta între doua functii publice. „Da, am ridicat din nou aceasta problema. Termenul va fi undeva între 4 si 6 luni”, a declarat Johannis.

Voua nu vi se pare ca omul le da o mana de ajutor baietilor acolo, 4-6 luni, dupa care isi reia linistit primaria, iar baietii ii garanteaza ca nimeni n-o sa-l mai streseze cu adoptiile ilegale: http://www.nasul.net/2009/11/klaus-johannis-si-adoptiile-ilegale/.

Johannis isi da seama ca e pestisor prea mic intr-un ocean de rechini sa reziste in politica, asa ca si-a negociat bine interesele, ii serveste pe moguli, mogulii pe el, dupe care inapoi la Sibiu, unde daca nu curge, macar pica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

As fi mirat sa nu dea o lege sa fie si primar la sibiu si prim ministru vreo 4-5 ani. Prin parlament legea ar trece usor..de fapt ar fi si pacat...o asa valoare
sirimie....ce sanse sint sa-l faca profesor univ pe johanis?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Va bazati prea mult pe ´´erorile omenesti´´. Basescu a facut o greseala reactionand asa, de acord. Daca eu te-as acuza pe tine ca acum 5 ani ai spus sau ai facut x lucru, tu cum ai reactiona? Ti-ar trebui timp sa te GADESTI, sa cauti exact in minte evenimentul, sa-l derulezi, sa-l explici.

Voi cereti de la contracandidati PERFECTIUNEA. Reactii clare, rapide, simple, de necontestat. Asta poate sa o faca doar cineva PREGATIT dinainte pentru acest razboi. Cand omul este luat prin surprindere....gandeste iar reactiile sunt pline de ´´daca, poate, nu stiu, etc´´


Cursa întinsa lui Base a fost maiastra. El nu a fost întrebat "x lucru" cum zici tu, nici n-a fost vorba sa raspunda repede si exact la "orice întrebare" cum zice marius.
Din miile de întrebari care ar fi putut sa-i fie puse pe nepregatite, ca sa-i suscite o reactie rapida si sincera, a fost aleasa una anume. Ei, la cea anume întrebare trebuia sa raspunda repede si nu a facut-o.

Tie daca îti spune cineva: "avem o înregistrare cu tine de acum 5 ani conform careia ai furat portofelul unui trecator in Pta Romana, tu cum raspunzi? "A..; nu stiu... nu pot sa spun cum a fost, trebuie sa vad întâi imaginile... da' ce s-a întâmplat de fapt? m-oi fi îmbatat si nu mai tine eu minte?? Mi-o fi întins trecatorul portofelul si eu l-am luat asa, din reflex??"... Cred ca reactia ta ar fi cea care i-a lipsit lui Base, si anume: "plimbati ursul de-aici, ca asta e o farsa... eu n-am luat niciodata un portofel nici în vise!".

PS: sa precizez si io ceva: prevad ca o sa fiu foarte ocupata duminica si n-o sa am probabil timp sa merg la vot . dar mai vedem .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Citat:
citat din mesajul lui vikinga
Pai din cite imi amintesc, el a fost pus sa comenteze un filmulet ciudat nu a fost in fata intrebarile de genul:
-credeti in dumnezeu
-bateti nevasta
-bateti copiii
etc care sa solicite un raspuns de gen DA sau NU.
La asa un film ciudat e f bine ca a recationat usurel, ce trebuia oare? Sa se arunce pe jos si sa se jure pe ma-sa ca nu-si bate copiii? El a fost invitat sa comenteze niste imagini. Daca sunt trucate e normal sa suprinda si e normal sa ceara opinia staffului si mai ales sa vina cei din staff si cu o explicatie tehnica.


Nu, nu a reactionat bine.
Trebuia ca primele lui cuvinte sa fie: "E un trucaj, fara niciun dubiu, deoarece eu n-am îmbrâncit niciodata un copil!". Nu vad de ce trebuia sa ceara timp de gândire ca sa spuna asta... si sa se mai consulte si cu staff-ul "

Daca era întrebat daca si-a înselat vreodata nevasta, tot asa facea, cerea timp de consultare cu staff-ul ? Sau zicea clar: "Nu, niciodata", si cu asta încheia subiectul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Nu pot sa nu ma minunez totusi de psihologia maselor (din care, evident, fac si eu parte ). Ce platforme, ce pozitii fata de constructia bugetara, ce principii de dreapta / centru / stanga! Arunca-i omului o nada otevista si el lasa balta orice discutie mai elevata ca sa disece pe tote partile bucatica de scandal :).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Citat:
citat din mesajul lui ellej

Nu pot sa nu ma minunez totusi de psihologia maselor (din care, evident, fac si eu parte ). Ce platforme, ce pozitii fata de constructia bugetara, ce principii de dreapta / centru / stanga! Arunca-i omului o nada otevista si el lasa balta orice discutie mai elevata ca sa disece pe tote partile bucatica de scandal :).




da cica patriciu are de dat 600-700 milioane euroi la stat......ce discutii de cosntructie bugetara vrei sa aiba?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Guestus nu de sutele de milioane de dolari se impiedica el,vrea sa rezolve si restul platformelor marine,niste terminale,sunt multe tentatii de luat inseama si miza e atat de tentanta ca si-ar vinde si sufletul pt. ea,daca nu a facut-o deja!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Citat:
citat din mesajul lui ellej

Nu pot sa nu ma minunez totusi de psihologia maselor (din care, evident, fac si eu parte ). Ce platforme, ce pozitii fata de constructia bugetara, ce principii de dreapta / centru / stanga! Arunca-i omului o nada otevista si el lasa balta orice discutie mai elevata ca sa disece pe tote partile bucatica de scandal :).




pai întocmai!
ce mai conteaza platforme, ideologi, buget... când nasul.net ne spune clar ca viitorul prim-ministru e samsar de copii carora li se vor extrage organele ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabi3604

Citat:
citat din mesajul lui ellej

Nu pot sa nu ma minunez totusi de psihologia maselor (din care, evident, fac si eu parte ). Ce platforme, ce pozitii fata de constructia bugetara, ce principii de dreapta / centru / stanga! Arunca-i omului o nada otevista si el lasa balta orice discutie mai elevata ca sa disece pe tote partile bucatica de scandal :).




pai întocmai!
ce mai conteaza platforme, ideologi, buget... când nasul.net ne spune clar ca viitorul prim-ministru e samsar de copii carora li se vor extrage organele ?



Ce parere ai de reportajul ASTA, facut de Antena 1?

Primarul Johannis din Sibiu suspectat de trafic de copii

http://www.youtube.com/watch?v=HE47r-QXWvE

Edit: poate batrana a fost cumparata de Basescu si minte cu nerusinare. Tu ce parere ai?

Mergi la inceput