Abdomen extra-plat / P90 X / SI6 & co. ( 9)

Abdomen extra-plat / P90 X / SI6 & co. ( 9) | Autor: Allure

Link direct la acest mesaj




Cap.1, Cap. 2, Cap. 3, Cap.4, Cap.5, Cap.6, Cap.7
Cap.8

Am luat initiativa

Deci aici ne impartasim experientele cu programele noastre de "aplatizat", in principiu P90 X, Slim'n 6 si altele la fel de bune (de pe Beachbody.com, pt cine e interesat)

Oricine e binevenit!


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.


www.youtube.com/watch?v=fbwO7RAfwS4&feature=related/" target="_blank">my target :)

www.flickr.com/photos/42726167@N06/sets/72157622754103816/" target="_blank">halfway there

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

buna initiativa Allure

daca intr-o zi viata iti intoarce spatele...prinde-o de fund!
http://oscarfriends.wordpress.com/

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro

putere...pentru cine crede ca nu mai poate!
http://www.youtube.com/watch?v=flRvsO8m_KI

http://community.webshots.com/user/Deusphoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Helloo doamnelor extraplate.
Eu abia am mai terminat din treburi si am rezolvat si cu votarea. Noroc de copil ca ne-a scos din casa ca noua ni se taiase cheful de a mai merge la vot.
Parca m-as baga la un x-stretch azi. Inca rumeg.
Dupa am programul de infrumusetare pt o noua saptamana de munca.

Margelute

Elena & Denisa
NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

Buna ,
am si eu o intrebare ...unde ati facut comanda de aceste programe P90 X si Slim'n 6 ?....in cat timp au sosit si cat au fost taxele ?

Multumesc !


Lupta cu kg !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns z333 spune:

ok..vin la raport..fac o mica pauza inainte de ab ripper x, pentru ca imi tremura mainile mamicule de numa':)))

chest and back..foarte tare..m-a rupt cu flotarile..la inceput am fost fata harnica si le-am facut normal, dupa aia toate in genunchi mai putin Dive bomber push-ups..alea imi plac la nebunie, sunt super tari..am reusit cate 15 de fiecare data

la greutati am lucrat tot cu alea de 1 kg, mai putin la Lawnmowers unde am facut cu 5 kg

vai ce ard muschii de la piept..

gata pauza..ma apuc de ab ripper

"Where I am today is where my mind put me, and where I am tomorrow is where my mind puts me.If your mind can take it, I know your body can take it."- Billy Blanks


Me, me, me
http://picasaweb.google.com/jasmine24/TaeBoGirlAdicaEu#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Eu am facut x stretch . Nu am transpirat, nici nu ma asteptam. Insa am crezut ca imi rup anumite ligamente iar acuma ma doare fundul.

Margelute

Elena & Denisa
NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns z333 spune:

revin..am facut si ab ripper x

am uitat sa va zic ca a facut si olteanul cu mine Chest and back:)))...10 minute se uita la mine, 1 minut facea si el cateva flotari si gata pica lat:))..a zis ca numai daca se uita la mine cat ma fortez il ia cu transpiratii, daca mai si face lesina de tot

ha ha..la Lawnmowers nu a rezistat sa faca pana la capat..se minuna cum naiba de el nu poate sa faca cu 5 kg si eu pot..la un moment dat s-a suparat si a plecat sa faca baie..cand a iesit din baie eu faceam ab ripper x si ma intreaba-mami tu mai poti mult?? ca eu-s varza

barbatii astia..nu o sa vad la el muschiuleti a la Tony prea curand
dar mi-a promis ca o sa se uite pe toate antrenamentele si o sa isi faca un program din 2 in 2 zile..sper sa nu uite


mai fetelor, nu stiu daca va place Gerard Butler, dar in filmul asta nou Gamer arata incredibil de bine..mi-a placut filmul, m-a incarcat cu energie pentru antrenament






"Where I am today is where my mind put me, and where I am tomorrow is where my mind puts me.If your mind can take it, I know your body can take it."- Billy Blanks


Me, me, me
http://picasaweb.google.com/jasmine24/TaeBoGirlAdicaEu#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

puisor, asa am invatat ca e cel mai bun program de alimentatie pentru copii. si-am inceput diversificarea exact asa, deci s-a obisnuit din frageda pruncie. ma apuca rasul cand il mai vad pe tati ca incearca s-o corupa la stilul american, cu omleta si sunca de dimineata si sonia stramba din nas: "where's my banana and cereal, daddy?" :-)) ideea e ca adultul trebuie sa-si schimbe el insusi obiceiurile alimentare daca vrea sa aiba succes cu alimentatia copilului.

fetelor, va intrebasem de numaratul caloriilor. hai ca am gasit singura o metoda mai usoara, la Zuzana lu Lumi, poate va foloseste:
http://www.bodyrock.tv/2009/04/07/alternative-for-counting-calories/

voi cand va masurati, va calculati si BMI? am gasit un site profi cu informatii super despre asta, inclusiv pentru copii!!
http://www.cdc.gov/healthyweight/assessing/bmi/
eu mi-am calculat indexul pe cateva alte siteuri si rezultatele mi-au iesit diferit, la diferenta si de 2-3 cifre. in orice caz, cu 20 lbs in plus sunt clar overweight. atata am avut in plus cat am fost gravida!!!!

si inca ceva: tot citesc ca alimentatia "low fat", inclusiv la copii, e o aiureala, iar in dieta nu are nici un efect, pentru ca organismul se ajusteaza sa arda exact atatea calorii cate consuman. de aceea nu slabim cand ne infometam sau cand mancam low fat, low carbs. si ca unul care consuma 1000 de calorii pe zi e la fel ca altul care consuma 2500 de calorii, organismul arde cat consuma. io nu mai inteleg nimic, de curand am trecut pe low fat la lactate, inclusiv pentru sonia (la recomandarea pediatrului, cica de la 2 ani nu mai trebuie whole milk, etc).

hai ca-s plina de dileme in dimineata asta. am avut un start tarziu, ne-am dus la nani spre miezul noptii ca am avut niste copii la playdate si ne-am trezit abia la 9.30 dimineata. abia imi beau cafeaua si ma uit cu lene la dvdul "30 day shred". dar TREBUIE sa ma mobilizez!! s-a ales praful de promisiunea mea sa ajung la masura 8 pana la ziua curcanului.

am programare la beauty salon mai dupa pranz, poate daca ma cosmetizez nitel o sa ma mint ca arat si io ca omul. ca de cand ma uit la d'alde adeptele lu tony, billy, zuzana, etc, ma depresez de nu se poate. :-))





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

conchita eu sunt adepta low fat si fix asta mananca copiii mei. Nu-i vad nici grasi, nici slabi ci taman bine si sanatosi. Nu cred ca ma convinge cineva ca grasimea e buna
Cat despre sunca cu oua, ai un singur copil, eu nu as pune gura in veci pe asa ceva, fie-mea cred ca ar fi in greva foamei fara cereale dimineatza dar fi'miu olala oua cu sunca prajita , asta da mic dejun , singurul lucru pe care am reusit sa-l fac a fost sa-mi iau o tigaie fitzoasa si sa-i fac ouale cu sunca fara nici un pic de ulei.
Raportez 2 zile numai cu bicicleta si cam multa mancare dupa standardul meu :( .
Si m-am hotarat sa merg in continuare pe drumul emigrarii, ca incep sa seman cu romania de azi, agresiva si nervoasa fara motiv.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns z333 spune:

conchita..lasa naiba depresia aia:))..work it, work it, cu Billy si sa vezi cum se topesc sunculitele

mi-am calculat si eu BMI-ul ala la Metric acolo ca in English nu ma pricep si imi da 20.2 cica normal..parca un 19.5 m-ar coafa mai bine..asta ar insemna sa ajung la 50 de kg

ma doare spatele de mor..si pieptul..maine o sa fiu iar lesinata si cu toate astea mi-am propus 2 ore de sport, una cu Billy si una cu Tony..le fac orice ar fi, pentru ca dupa aia lucrez 3 zile la rand si o sa fac pauza de sport


va pup..ma pun in pat sa ma amuz cu nebunii astia de la Sinteza zilei..ce suparati sunt ei ca merge Base mai departe:-))

"Where I am today is where my mind put me, and where I am tomorrow is where my mind puts me.If your mind can take it, I know your body can take it."- Billy Blanks


Me, me, me
http://picasaweb.google.com/jasmine24/TaeBoGirlAdicaEu#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Citat:
citat din mesajul lui Arianna_M

Buna ,
am si eu o intrebare ...unde ati facut comanda de aceste programe P90 X si Slim'n 6 ?....in cat timp au sosit si cat au fost taxele ?

Multumesc !


Lupta cu kg !


ele se vind pe Beachbody.com dar nu livreaza in Romania. pe siteul ala numai iti faci o idee despre ce e vorba :)
fetele de aici si le-au downloadat for free de pe internet, fa si tu asa.
sau le gasesti pe ebay daca vrei neaparat originalul cu bookletul de nutritie si programul pe zile.



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.


www.youtube.com/watch?v=fbwO7RAfwS4&feature=related/" target="_blank">my target :)

www.flickr.com/photos/42726167@N06/sets/72157622754103816/" target="_blank">halfway there

Mergi la inceput