Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (133)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Mai, am niste vecini care renoveaza si la ora asta ei dau gauri si sparg pereti....daca va puteti imagina o asa nesimtire!!! ma mir ca poate sa doarma saraca fii-mea....imi vine sa-i

Lumi, mami de mladita Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=733a9f9f274d6633afc942" target="_blank">Montaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuca spune:

Luminel, a avut succes mancarica de cartofi sa stii, a papat Liz cu o poftaaaa . Cred ca ii era si foame, mai ales ca ne-am plimbat vreo ora si am stat de vorba jumatate de ora cu o tanti care ne-a abordat , ca o concluzie, tanti ne-a " prezis" ca o sa ajunga Liz mare artista, scriitoare, politician, una din toate sau cine stie, toate la un loc..., a dat-o pe spate cu logoreea si cu <mami acasa>, cum vorbeste deja? pai... zice si ea ceva acolo pe limba ei, pai a zis mami acasa, asta inseamna ca vorbeste... hi hi hi, pai da... zilele trecute a zis buget, acum ce sa fac sa-i pun scoci la gura...? Nu mai scapam de cucoana,sa-i spun ce cuvinte mai zice ca are si ea un nepot care nu prea vorbeste, fiecare cu ritmul lui zic,unii merg mai repede, altii vorbesc mai usor, altii mananca mai cu spor... zau asa... A fost distractiv, oricum !
Draga mea Luminel, reteta o trimit pe pm acusica.
Pe urma ma duc sa bag si eu un nani de frumusete, pai nu?

Elenuca mami de Lizuca 29 Mai 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Citat:
citat din mesajul lui elenuca

Luminel, a avut succes mancarica de cartofi sa stii, a papat Liz cu o poftaaaa . Cred ca ii era si foame, mai ales ca ne-am plimbat vreo ora si am stat de vorba jumatate de ora cu o tanti care ne-a abordat , ca o concluzie, tanti ne-a " prezis" ca o sa ajunga Liz mare artista, scriitoare, politician, una din toate sau cine stie, toate la un loc..., a dat-o pe spate cu logoreea si cu <mami acasa>, cum vorbeste deja? pai... zice si ea ceva acolo pe limba ei, pai a zis mami acasa, asta inseamna ca vorbeste... hi hi hi, pai da... zilele trecute a zis buget, acum ce sa fac sa-i pun scoci la gura...? Nu mai scapam de cucoana,sa-i spun ce cuvinte mai zice ca are si ea un nepot care nu prea vorbeste, fiecare cu ritmul lui zic,unii merg mai repede, altii vorbesc mai usor, altii mananca mai cu spor... zau asa... A fost distractiv, oricum !
Draga mea Luminel, reteta o trimit pe pm acusica.
Pe urma ma duc sa bag si eu un nani de frumusete, pai nu?

Elenuca mami de Lizuca 29 Mai 2008



Subscriu la ce a zis tanti aia, sa dea Domnu' sa aiba gura aurita; Cristi nu zice nici mami, daramite "acasa" sau altceva...deci poti sa spui ca Lizuca vorbeste...
Saru'mana pt. reteta
Somn usor!

Lumi, mami de mladita Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=733a9f9f274d6633afc942" target="_blank">Montaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Am dat in logoree..profit ca doarme fata.

Apropo de ce vorbeati alaltaieri, idee de cadou (pentru fetite): bucatarie de jucarie, cat mai echipata...eu sunt hotarata sa-i iau lui Cristi....ca sa nu-si mai bage nasul in bucataria mea

Lumi, mami de mladita Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=733a9f9f274d6633afc942" target="_blank">Montaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada79 spune:

Luminel o bucatarie am cumparat eu pt nepotica mea si a fost tare incantata. Am luat+o din Dragonul Rosu si am dat 55 ron. E maricica si are craticioare si tacamuri si ibric si cuptor cu aragaz si merge si cu baterii, se inroseste plita si are un zgomot ca si cum ar avea mancarea pe foc!Nu stiu daca am acasa vreo poza cu ea.Am vazut si in carrefour. Uite si pe site+ul asta dar e mai scumpa
http://www.protipdl.ro/index_files/Page1805.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Mai, nu ma lasa ghizurelul...vine si ma da la o parte din fatza calc.

Luminel foarte bine faci, ca vorbesti, s-o tii tot asa, da? Si noi suntem tot asa, mai "tacuti"

Laura noi nu mai avem probleme cu constipatia, multumesc Cerului, e foarte bine reglat. Oricum, i-am mai dat prune de la piata, nu uscate, ci asa ca atare, super bune si dulci.

Simona tot asa si Robert, seara cu cereale, altfel nu se atinge la lapte.

Gabi mai ai reteta de PAPANASI FIERTI?? TE ROOOG, vreau sa-i fac maine la micul dejun.

Magne bine ai revenit, ma bucur ca a fost asa super!

Andrada frumoase poze, din casuta, de la botez; Tiberiu are un paradis al jucariilor acolo; vrem si noi sleep-over, peste cativa ani buni . Ma bucur pt sora ta, Doamne ajuta. Cumnata-mea a venit din S Francisco, deci tot de pe acolo, in primul trimestru; stiu ca parca dupa 7 luni iti trebuie ceva de la dr. ca sa calatoresti.

Trimit mesajul dupa jdemii de intreruperi cu un si un hug pt Mihaser

Lori, mami de Robert din 9.06.2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Lori, eu ii fac cam din ochi in ultima vreme, dar uite la Edith pe blog: http://edithfrincu.blogspot.com/2008/04/papanasi-fierti-cu-branza-de-vaca.html

Si aici vezi, cred ca asa i-am facut ultima data: http://savalaura.blogspot.com/2009/10/papanasi-cu-branza-de-vaci.html


Alaturi de SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrada79

Luminel o bucatarie am cumparat eu pt nepotica mea si a fost tare incantata. Am luat+o din Dragonul Rosu si am dat 550 ron. E maricica si are craticioare si tacamuri si ibric si cuptor cu aragaz si merge si cu baterii, se inroseste plita si are un zgomot ca si cum ar avea mancarea pe foc!Nu stiu daca am acasa vreo poza cu ea.Am vazut si in carrefour. Uite si pe site+ul asta dar e mai scumpa
http://www.protipdl.ro/index_files/Page1805.htm



55 roni, sper . Ca noi amf acut lista de cadouri si avem este 20 de cadouri de luat. Plus lui tati, caruia nu stiu ce sa ii mai iau.. o sa il trimit sa isi ia blugi impreuna cu Mosh Nicolae+ Mosh craciun, si gata

fetelor, alte idei de cadouri? seturi de cosmetice de baie din Cora - am luat. 50 de roni de cadou pt mosh nicolae zic ca e suficient. Cate o carte la cine citeshte..dar in ziua de azi putzini sunt cei ce citesc asha ca o sa iau carti cu poze.

alte idei de cadouri?


edit: sugerata de colegul meu: o sticla de wisky

m-a sunat mihaser- cica chiuleshte la sala. Din greseala m-a sunat. Macar asha



o soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada79 spune:

Cleo da 55ron, am corectat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

Andrada, frumoase poze si ma bucur ca aveti casuta voastra.
Mama cunoaste multa lume in Dascalu, ca a lucrat acolo pe vremuri, chiar vrem sa venim in Dascalu, poate o sa ne vedem.

Adriana

Mergi la inceput