Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (133)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrada79 spune:

Simonacip adevarul e ca ne-avand banii de mobila pt living, am umpliut camera cu jucariile lui Tiberiu. Frumos e cand vine cineva la noi si stam pe jos in living! Insa acum chiar nu imi pasa ca nu e mobilat, daca Tiberiu are loc in voie sa se plimble prin casa cu tractorul si sa se joace cu mingea, atunci eu sunt cea mai fericita!

Luminel ma bucur ca v-a placut cum dansam!

Micaela va asteptam pe la noi!

Sunt happyyyyyy. Sora mea e gravida! Vor sa se intoarca inapoi in tara, cam in aprilie cand ar avea 6 luni si ceva. Vor sta la noi impreuna cu nepotica mea si o sa nasca in tara. Cred ca o sa fie o zarva la noi in casa, dar abia astept. Ea e speriata legat de zbor, ca e ditamai distanta si ii e frica cu sarcina. Aveti idee cam in ce perioada de sarcina mai periculos sa zbori cu avionul??? Am inteles ca ar putea fi probleme legate de desprinderea placentei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Ah, Simona, tre' sa verific si eu biletele. Poate am castigat si nu stiu, hi hi

Lavinia, multumesc Bine ai revenit! Mai arata-ne o poza cu BG, sa-l vedem cum a crescut.

Andrada, super casa aveti voi acolo. Se vede si Tiberiu cat de fericit este. Iar tu ai fost o nasica tare frumoasa.

La noi din pacate exclus orice iesire de revelion, nu am cu cine lasa copiii. Si sincer n-am fost nicaieri fara ei, nici nu stiu daca as vrea de fapt


Alaturi de SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabitzam

La noi din pacate exclus orice iesire de revelion, nu am cu cine lasa copiii. Si sincer n-am fost nicaieri fara ei, nici nu stiu daca as vrea de fapt


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
Mami de puf mare, Andrei-Stefan (25.05.05) si puf mic Raducu(06.06.2008)

Alaturi de SEBI


Acuma sincera sa fiu nici eu nu sunt sigura ca am cu cine sa-i las. Adica sper sa nu fie mama de garda mama in seara aia si daca nu lucreaza sa nu mearga la biserica...Dar am vrut sa sondez un pic sa vedem poate faceam cumva...

Andrada, eu m-am hotarit sa n-am multa mobila la urmatoarea casa...Chiar urasc mobila multa.. S-ar putea sa concluzionezi si tu ca e mai bine fara mobila. In ce priveste mersul cu avionul, stiu ca pina in luna a 8-a se poate. E vorba de o distanta mare? Oricum pe drum tb sa bea f multe lichide..Si felicitari! pt sarcina si pt ca veti fi impreuna.

Simona, mami de baieti
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada79 spune:

Simona va veni din Los Angeles!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

luminel, vazui si io pozele cu fifi a ta. Mai, ce frumoasa e... ce daca are semn in frunte?

gabitzam, si cu 1, si cu 2, totu-i mare taraboi.

magnetism, sa pui poze sa mai vedem pe Bogdanici Pogonici.

redroserou, poza asta: http://picasaweb.google.com/maiiunie2008/Delia22052008PuiDeMamiRedroserou#5399801767921151490 cum ai facut-o?


am timp la munca si ma uit la poze.

andrada, sa va fie de bine in casa noua, acum ca ai net, mai zi-ne ce mai faci, si da un link cu poze cu flacau

m-a intrebat si Vic. ce facem de sarbatori. I-am raspuns: chiftele, oua umplute, ciorba radautzeana...



o soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada79 spune:

Cleo uite poze aici http://entertainment.webshots.com/photo/2891347320105212586mecyoG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuca spune:

salutare si de la noi !
La multi ani cu intarziere pentru Gabitzam, sa va dea Dumnezeu sanatate si sa va bucurati de cei doi printisori minunati !
Sunt in priza azi, fac o placinta cu branza, iaurt si stafide ( Simo, promit ca azi iti dau pe mail reteta , am tot amanat...) si o mancarica de cartofi pentru Lizuca. Nu stiu ce sa ma mai fac cu ea ca e in greva - nu mai vrea ciorba fetelor, nu am ce sa-i fac sa pape Ciorba sau supa. Nu vrea si pace ! Asa ca facem o pauza.

Simo, si noi ne gandeam la un Revelion la un restaurant in Bucuresti cu atat mai mult cu cat tati lucreaza pe 31. Asa ca suntem pe lista ! Cred ca mai gasim locuri, nu e tarziu. Nu am avut eu timp sa caut, dar daca gasesti ceva zi-mi si mie.

Va pup, fug sa termin mancarica sa iesim si noi nitel pe afara e tare frumoos !


Elenuca mami de Lizuca 29 Mai 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Citat:
citat din mesajul lui cleo78

luminel, vazui si io pozele cu fifi a ta. Mai, ce frumoasa e... ce daca are semn in frunte?

o soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008


Multumesc Cleo ...e "insemnata" pe viata, fata mea

Lumi, mami de mladita Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=733a9f9f274d6633afc942" target="_blank">Montaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Cuscra draga, miine ne vedem cu siguranta. Si nu plec fara retete de la tine. Ma apuc d eprajituri pentru copii, ca sa nu mai cumpar nimic din comert. Hai ca gasim noi un local misto pt Revelion, abia astept. fetele.
Cleo, hai lasa gatitul de Revelion, treci cu noi la resto

Simona, mami de baieti
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Citat:
citat din mesajul lui elenuca

salutare si de la noi !
La multi ani cu intarziere pentru Gabitzam, sa va dea Dumnezeu sanatate si sa va bucurati de cei doi printisori minunati !
Sunt in priza azi, fac o placinta cu branza, iaurt si stafide ( Simo, promit ca azi iti dau pe mail reteta , am tot amanat...) si o mancarica de cartofi pentru Lizuca. Nu stiu ce sa ma mai fac cu ea ca e in greva - nu mai vrea ciorba fetelor, nu am ce sa-i fac sa pape Ciorba sau supa. Nu vrea si pace ! Asa ca facem o pauza.

Simo, si noi ne gandeam la un Revelion la un restaurant in Bucuresti cu atat mai mult cu cat tati lucreaza pe 31. Asa ca suntem pe lista ! Cred ca mai gasim locuri, nu e tarziu. Nu am avut eu timp sa caut, dar daca gasesti ceva zi-mi si mie.

Va pup, fug sa termin mancarica sa iesim si noi nitel pe afara e tare frumoos !


Elenuca mami de Lizuca 29 Mai 2008



Elenuca, succes la Lizuca cu mancarica de cartofi...e preferata Cristianei.
placinta cu branza si stafide...vreau si eu reteta, te rooog!

Lumi, mami de mladita Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=733a9f9f274d6633afc942" target="_blank">Montaj

Mergi la inceput