Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (133)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonacip

Luminel, am inteles, ma bucur ca functioneaza Vibrocilul...Sa stii ca si Mati face asa cu aspect d ealimente nedigerate, nu mai spun ca strugurii, stafidele, grapefruitul ies integi. Totusi la copro nu i-a iesit nimic..Eu zic sa nu-ti faci griji

Simona, mami de baieti
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"


si mara la fel, unele nu le digera. Unele nicinu le mesteca bine . daca vrei, fa o coproparazitologic, scapi de un stres.

cat despre Vibrocil, 1 data folosit nu e nicio problema. la noi e aerul mai uscat in casa- la baie,la abur fata& eu respiram mult mai bine. Asha ca mai usuc rufe pe calorifer, mai creshte putin umidifivcarea aerului (am un termometru care indica acum 35 % sau la mie,nu stiu,dar oricum emai bine)

plus ca puii mici au nasul atat demic... ma mai mir ca se optureaza repede.




o soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

Scrisesem si eu un mesaj ... vad ca nu apare hmmm

Simona, noi nu suntem aici de Craciun/Revelion.
La restaurant vreti sa mergeti cu copiii sau fara?

Eu Olynth nu am dat, pt. ca am vazut ca este recomadat copiilor peste 2 ani - imi e teama totusi, sa nu actioneze prea puternic asupra mucoasei.

noapte buna
Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada79 spune:

Punem si noi poze si de la botez pt cine vrea sa ne vada!
http://entertainment.webshots.com/photo/2891347320105212586mecyoG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Adriana, gindeam fara kinderi la restaurant...Sa mai respiram si noi, cu atit mai mult cu cit e noapte si ei dorm...Dar chiar as avea chef de altceva. De cind e David Revurile au fost cam furate asa...sau ma rog...mai mult dormite decit nedormite Deci voi aveti deja aranjamente. Asta-i bine!
Andrada, frumoase poze! Ce camere spatioase aveti!! Sunt verde de invidie...

Simona, mami de baieti
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Ce uituca sunt Desire si Dolores, multumim asemenea pt complimente, sunteti dragute.

Simona, acum vreo 2 luni am facut copro si a iesit giardia. Acum avea aleasi simptome si de aia i dau helmiflores. Oricum, am inteles ca giardia iese greu la analize. Cumnata mea a facut copro baiatului ei la 3 laboratoare si la unul singur a iesit pozitiv.

Lumi, mami de mladita Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=733a9f9f274d6633afc942" target="_blank">Montaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Andrada, sa stapaniti sanatosi noua casa...cat spatiu!!!

Tiberiu e un scump...Cristianei i+au placut mult filmuletele in care danseaza. de la ea.

Lumi, mami de mladita Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=733a9f9f274d6633afc942" target="_blank">Montaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micaela06 spune:

Buna
Mai aparem si noi din cand in cand, sper sa nu ne uitati
Lori, de la targ am luat 'di tate', am cheltuit o graza de bani pe jucarii si jucarele. Ma bucur ca ne-ai recunoscut

Doloress foarte frumoase pozele de la botez, de multa vreme caut si eu un costumas popular pentru tarancusa mea, ma gandesc acu ca s-a facut mai 'voinicuta' o sa-i gasesc mai usor. Sunteti o familie foarte frumosa, mi-a placut mult de voi.

Am vazut si pe Tiberiu in poze , ce mare s-a facut, mi-e dor de voi Ce de spatiu aveti, ma mut si eu la voi

Miha imi pare rau pentru evenimentele neplacute si noi am avut unul de curnd. Iti multumesc pt siteul cu cantecele, sunt super, comand si eu.

Laura felcitari pentru 'codite' Ma bucur mult, stiu ca iti doreai fetita. Imi si inchipui ce rasfatata o sa fie printre 3 baieti

Sper sa scriu mai des si sa ies din butoiu in care am picat, va pupam


Edit: ca am probleme cu memoria
Simona eu as fi amatoare de revelion dar nu am cu cine lasa copilu, poate sa fug singura de acasa.
Pe mine m-ar tentat ceva o cabanuta ceva unde se poate merge cu copilu... mai multi copii ca sa se joace unu cu altu... vise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Sears buna si de la noi proaspat reantorsi de pe meleaguri americane!
A fost super sapt asta in State am venit plina de energie si buna dispozitie Maine la job,gata cu vacanta si concediul medical.
B.G e f incantat de plimbarile cu avionul a fost un drum lung dar surprinzator a fost atractia avionului si ne-am umflat de ras caci a facut numai nebunii,cel putin pasagerii din jurul nostru erau lesinati de ras.La New Orleans la tata a fost cel Mai rasfatat caci noua iubita a lui taica-miu,Laura I-a facut toate poftele si Mai toata ziua l-a plimbat cu masina.I-am cumparat ceva hainute plus ce a Mai primit de acolo si o tona de jucarii care il asteptau deja,multe nu le-am Mai luat ca nu mai aveam loc de ele.
Orasul e magnific,sincer am crezut ca sunt in Alta lume.
La multi ani Gabitza!Sa fii sanatoasa si iubita!
Azi adica acum cateva ore a venit si sora-mea de la Brasov.am stat cu ea putin si a plecat destul de repede,Maine are o zi f.grea.are o prietena care abia a nascut un bebelus mic mic dar f.frumos.Din pacate se descurca f.greu si I-am dat niste juc si ce mai aveam de la B.G..imi e tare Mila de ea si I-am promis ca o ajut cu tot ce pot.Fetelor,fac un apel la cele care Mai aveti hainute mici pt bebelusi sau jucarii ce nu le mai folositi va rog mult de tot sa o ajutam cu ce putem.Pungutele le strang eu sau le puteti trimite prin posta la Brasov cum credeti ca e Mai bine.am sa va dau adresa celor care vor sa o ajutam.Se descurca f greu,sotul nici nu e alaturi de ea,sta cu socrii care sunt destul de batranei.Va multumesc din suflet.Sunt convinsa ca voi avea ajutorul vostru.
Va pupam pe toate.
Laurici felicitari pt.coditele din burtica.
Alysh felicitari si tie,sa fie ce va doriti.
Multa sanatate si la celelalte burtici si mamicilor cu copilasi Mai mari.


Mami de Bogdanici Pogonici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Buna dimineata la o

Vad ca ati fost tare vorbarete in week-endul asta si ma bucur!

Noi am foat la o party de copii unde Vlad s-a simtit exceptional si apoi la mama la curte.
Ne pregatim de petrecerea de sf Andrei pe care o facem in familie, dar am luat coifuri cu Tweety, Tom si Jerry , Mickey Mouse, si o sa conditionez intrarea la petrecere de purtarea coifurilor, am mai luat servetele cu Mickey, paie pt pahare cu personaje din desene animate, baloane cu animalutze, am comandat un tort de ciocolata cu visine si martipan cu animalutze pe el, yeeeeeeeh, abia astept! Sper sa iasa frumos!

Doloress, vreau si eu poze cu tarancutza , nu le gasesc si vad ca toata lumea le lauda, unde sunt?

Laurita, uite ce vreme frumoasa era sa ne fi intalnit in 23, dar eu is cocotata la birou, mmmmm, mi-e dor de voi!

Andrada, f dulcel Tiberiu!

Magnetism, bine ati revenit....parca mi s-a facut dor de America...sa va fie de bine vacanta si spor la lucru!

Simo, ideea ta cu restaurantul e buna, dar sotul meu adora sa petrecem in familie de Craciun si Revelion asa ca cedez in fatza lui de data asta. Cu alta ocazie , vin cu siguranta!





ALI, mami de Vlady si 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Neata fete

N-am cistigat la loto...Poate data viitoare.
L-am tinut si azi pe Mati acasa. Mai are un pic de tuse, nu cred ca ar fi fost o problema sa-l duc, totusi l-am tinut acasa, il duc miine ca miine am niste probleme de rezolvat.
Oricum, cu liberele din ecembrie...mai mult voi sta cu ei acasa.
Miha, bine ai revenit, n-ai mai scris de multicel.Din pacate cu Revelionul cred ca e cam tz sa plecam din Bucuresti. Noi vorbiseram cu niste prieteni sa plecam cu copiii. Era vorba de 5 zile, costa cam multicel zic eu, 19 milioane. Dar Ciprian uraste aglomeratia la intoarcerea in Bucuresti, mai ales cu ocazia Revelionului cred ca va fi nebunie si d-aia m-am gindit la un restaurant in Bucuresti.
Alyshuca

Simona, mami de baieti
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput