Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (133)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salut!

Noi suntem cam tristi, avem un eveniment neplacut in familie...

Laurita asa e...si Eli papa prune uscate si vecina mea de 11 luni ...le-am luat din alea Bio...Ptr constipatie eu folosesc un leac de la dr Jurj un homeopat de aici Las 2 prune uscaet in apa peste noapte si le pap dimineata pe stomacul gol impruna cu un kiwi...Mie imi asigura o zi linistita!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui Luminel

'Neatza! Sar'mana de cafea piggy, tocmai o savurez, deh ne-am trezit mai tarzior...sanatate Ilincutei! si felicitari pentru talentul de "florareasa"! sa-ti ajute D-zeu sa-ti deschizi propria afacere.

Si Cristi are nasucul infundat, dar nu-i curge nimic din el....ziua nu are probleme dar noaptea se schimba treaba: abia respira. Sterimarul nu mai are efect....dati-mi si mie un sfat, ce sa-i dau?

apropo de mic dejun, noi mancam banana, cascaval, unt pe paine, lapte cu cereale, iaurt, branzica fagaras, cateodata cu ou...branza topita o singura data i-am dat.

O zi buna!



Lumi, mami de mladita Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=733a9f9f274d6633afc942" target="_blank">Montaj



La noi caldura in casa e f uscata, eu ii pun Victoriei doar solutie salina, care cred ca e apa de mare. Ii curat nasucul si apoi ii pun solutia si nu avem probleme toata noaptea.

_
Mami de Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui Reallaura
...
Azi dimineata i-am dat prune uscate de la AUCHAN, d-alea fara samburi. Pe post de "bobo" ca tot cerea Bobo - se refera la tic-tac dupa care e pasionat. Mama si ce i-au placut prunele uscate...ma gandeam la tine si Desiree ca va luptati cu constipatia...daca le place si alor vostri, dimineata, pe burtica goala.
....


Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si 19+ Ana Ilinca




Laurita, multumesc, o sa ii iau azi, ca tre sa ies sa-i cumpar fructe si o sa incercam, desi ea inca e pe laxativ si nu pot (nu vreau) sa il opresc sa incerc numai prunele, mi-e teama ca se constipa iar. Eu am incercat prunele alea la borcanel, si suc de prune, la inceputul constipatiei (in martie! ) si nu au avut efect... a papat saraca la prune... pana mi le-a refuzat si tot facea kkitza tare.

_
Mami de Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Buna fetelor,
AM votat si noi azi..Ce vreme superba!!!

Deci nu vrea nimeni sa petrecem Revelionul impreuna....doar Sisulescu meu...bine si asa...

Luminel, e nasul infundat sau e asa ca o sinuzita? In cazul din urma e f bun sinupretul, desfunda sinusurile. Intreaba si dr, vezi ce zice...Sanatate multa.
Gabitzam, ce misto ideea cu scrisorile!
Lorich, si eu am citit de naspa despre brinza topita, noi nici nu cumparam. SI dimineata maninca cereale cu lapte amindoi. Cereale mari d ela nestle, combin 2 sau 3 tipuri. Matei macar asa prind esi ceva lapte, altfel nu vrea sub nici o forma.
Piggy, ma bucur ca e mai bine Ilincutza, si ai mei sunt bine, Matei mai are cite o tuse razleata, sper miine sa fie apt de cresa ca am o multime de treburi.
Desiree, deci inca trageti cu constipatia...ofof, si ai mei sunt invers, fac mai spre moale, tre sa fiu atenta sa nu le dau amestecaturi sa nu ii trec in diaree...
Mihaser, imi pare rau de problemele din familie!
SIs

Simona, mami de baieti
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Buna feteleeee!!!!
Va pup pe toate, imi cer scuze ca n-am mai scris, am disparut ca magarul in ... Pantelimon si am oarece probleme cu laptopul de servici, nu m-am putut conecta

LA MULTI ANI GABITZAM, cu interziere, te rog sa primesti si urarile mele, sanatate multa iti doresc, putere si zile frumoase alaturi de baietii tai

Belleane, te pup, te imbratisez si pe tine

Cleo, pupam caputzul Marei, eu zic ca e fan sporturi extreme.

Va invidiez ca ati fost la Baby expo. Ce as mai fi mers si eu, dar nu pot fetelor, nu am cum...

Desiree, misto girafa aia! I-am luat si noi cadoul Evei ieri, un calutz balansoar. Foarte frumos. Si o poseta cu Hello Kitty, foarte frumu si aia. Atat deocamdata, mai scanez oricum oferta

Laurita, super pontul cu prune uscate, o sa cumpar si eu ca Eva iar s-a constipat si mi-a urlat 15 minute de dimineata in timp ce se casnea sa faca kk

Acum ma duc sa scol fata sa mergem la vot!

Va pup pe toate

YLARI
http://community.webshots.com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada79 spune:

Gabitzam La multi ani!!!!! Scuze de intarziere dar.........Multa sanatate si multe clipe de bucurie alaturi de familia ta frumoasa!

Luminel la fel cum a spus si Gabi, Olynth pt copii, pulmex baby!

Cleo uff imi pare rau de cazaturile Marei. Pupam sa treaca repede repede!

Dollores deci mi-au placut pozele enorm. Niste nasii superbi si o fina dulcica dulcica foc. Costumul popular este superb, chiar a fost o idee nemai pomenita!

Fug ca fac si clatite in timpul asta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada79 spune:

Idee de cadou, dar pt copii parca mai mari: http://cartipersonalizate.peblog.net/2009/09/26/aventura-la-circ/

Verisoara mea a comandat pt fetitza si e fff fericita cum de stie clovnul atatea despre ea !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonacip

Luminel, e nasul infundat sau e asa ca o sinuzita? In cazul din urma e f bun sinupretul, desfunda sinusurile. Intreaba si dr, vezi ce zice...Sanatate multa.



Simona, nu cred ca e sinuzita, nu o doare nimic, n-are febra, nu-i curge nimic din nas. Am mers pe mana Laurei (no offense, Gabitzam)si i-am pus Vibrocil, am citit prospectul si mi s-a parut mai bland...cred ca si-a facut treaba bine ca doarme de o ora jumate fara probleme...

Si Cristi face kk moale de felul...asa a fost de mica...o singura data s-a constipat; ce ma ingrijoreaza e ca uneori are un aspect asa ... de alimente nedigerate...eu banui ca are iar giardia asa ca-i dau helmiflores...

Lumi, mami de mladita Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=733a9f9f274d6633afc942" target="_blank">Montaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

As fi vrut si eu sa votez dar noi stam in Giulesti si domiciliul e la adresa cumnatei mele in Pantelimon; nici tati nu e acasa asa ca n-am avut cum sa merg.
Oricum, am inteles ca prezenta e destul de buna, mai mare decat la parlamentare...s-au mobilizat romanii

Lumi, mami de mladita Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=733a9f9f274d6633afc942" target="_blank">Montaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Luminel, am inteles, ma bucur ca functioneaza Vibrocilul...Sa stii ca si Mati face asa cu aspect d ealimente nedigerate, nu mai spun ca strugurii, stafidele, grapefruitul ies integi. Totusi la copro nu i-a iesit nimic..Eu zic sa nu-ti faci griji

Simona, mami de baieti
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput