Primul turnir de alegeri - rezultate

Raspunsuri - Pagina 38

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mimonix

Citat:
citat din mesajul lui loryi1974

Vroiam sa fac o precizare legata de emisiunea lui Vranceanu si subtitrarea cu Basescu si fustele-mie,ca femeie,mi-ar fi fost jena sa las o astfel de subtitrare.Oricat de mult l-as uri personal pe Basescu.Ea se pretinde o "telectuala"-poeta,analist de care vreti ,la alegere-wconomic/politic,femeie de succes ,iar nesimtitul de Orban cica aduce bun -simt.Inchei precizarea.Nu inainte de a mai zice iarasi bleaah

Draga Lory, faptul ca ei nu sunt buni si n-au nici bun simt aduce vreun plus de valoare lui Basescu???? Eu asta vreau sa inteleg, bleahul ala e general valabil sau doar astia te scarbesc si "pasarica tiganca imputita " "hai sus pe masa sa-ti arat" etc sunt tolerabile, omenesti...ce mai, mergem cu ele mai departe! Cu ele si cu Palestina, cu presedintele Olandei si cate si mai cate mult mai grave decat lipsa bunului simt echivalenta?

Simona,mamica de Teo (16 ani) siVlad Alexandru (UN AN... spre doi)


Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui loryi1974

Dupa cum ti-am raspuns si pe celalalt topic,ideea nu a avut de suferit si ea nu apare doar accidental,intr-un singur interviu,ci este o prezenta constanta pe tot parcursul anului 2009.
Cum se vor descurca scolile/spitalele?Mai ganditi-va inainte de a-i plange pe cei care acum sunt in concediu fara plata.


PS:Nasoala afirmatia lui Vantu.Chair daca a adaugat ce a adaugat.Traiasca independenta si libertatea de expresie



Eu il suspectez pe Patriciu ca vrea sa influenteze cursul de schimb de exemplu, si mi se pare ca si-a luat o aura de extraterestru salvator. Nu pot sa il sufar. De Vintu cred ca trebuia sa fie de mult timp in puscarie.

Dar despre birocratia din Rom cred ca e prea mare, si ca multi bugetari stau degeaba (nu in educatie/sanatate ci in ministere, am experiente reale despre asta). Eu sint de parere ca aparatul de stat trebuie schimbat, facut eficient - si asta nu se poate face fara disponibilizare de personal.

In acelasi timp nu cred ca se va intimpla vreodata. Nici alte tari mai avansate nu au reusit. Si la ei se vorbeste la fel, "ar trebui" schimbat.


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marilena12

Citat:
citat din mesajul lui b.nica
Dar de indicatiile pretioase,de "bun-simt", ale lui Crin Antonescu cum sa voteze electoratul care a avut incredere in el,in turul 2,nu se pune?
A spus cand nu se numarasera toate voturile ce o sa faca el cu voturile voastre!De parca le tinea in buzunar si fuguta cu ele pe tava la Ilici si Vadim!
Ca mai nou marea alianta are si un sustinator "de marca" PRM.


Electoratul lui Crin a stiut, la fel cum trebuia sa stii si tu, cine a constituit majoritatea parlamentara, cine a initiat si semnat motiunea de cenzura, etc. Si ca sa nu mai spun ca si Antonescu are dreptul sa-si informeze electoratul de urmatoarea miscare politica si sa pretinda celor care l-au votat, sa-l urmeze si in turul 2 cand isi va suma ceea ce a anuntat demult, adica un rol activ in formarea guvernului Johannis.

Marilena
Blogul meu


Fascinanta conceptie despre votul democratic.Felicitari.Eu deja mi-am pregatit bagajul (de studii ,desigur)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Patriciu va da afara 4 din 5 bugetari, dar Geoana le va sterge toate datoriile, cum a promis. Asa ca vom avea someri, dar fara rate. De bancile ramase astfel in pragul falimentului se va ocupa colegul lor Vantu. Crin ramane doar de papagal (singurul rol pe care-l stie), sa inchida cartea de istorie a peneleului (cu coperta rosie a pesedeului).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Cititi ,cat se mai poate,si minunati-va de verticalitatea si pro-occidentalismul lui Mirceeaaaa Geoaaaaana:
http://www.tolo.ro/2009/11/26/talpa-pe-tvr/

Despre cum catindatu democrat Mircea Geoana aplica conceptiile domniei sale despre libertatea si independenta presei.

Are si bun-simt ca atunci cand se baga in fata unor babe la coada la moaste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Sa-l puneti si pe Tolontan asta la lideri de opinie (si sa le puneti si CVul acolo ca sa stim dupa cine sa ne luam ), ca vad ca e in top! Sau l-ati pus deja ca tare mi-e greu sa tin pasul cu postarile voastre
Care sunt dusmanii patriei n-am aflat si nici de ce le e frica de Basescu, dar ma rog! Mai astept!
Vantu vad ca face valuri (nu mi-a iesit la fel de poetic ca aia cu cartea de istorie a PNL cu coperta rosie, dar am incercat si eu ). Eu n-am decat doua aprecieri care o sa va supere rau::
1) Cine a avut bani la FNI si a mai si dormit linistit crezand ca vegheaza Vantu a primit ce-a meritat. Vantu e la fel de nevinovat in afacerea asta ca si Base in afacerea cu flota. Hotul neprins, negustor cinstit
2) De cate ori vine vorba de bugetari ies imediat unii in apararea profesorilor, medicilor si artistilor. Bravo lor! Dar miile de functionari din ministere, primarii,case de pensii, directii de protectia copilului,sectii financiare, etcetcetcetc....p-aia nu-i vede nimeni? Ca chiar sunt prea multi (si inutili) si cred eu ca nu pe profesori sau pe doctori s-au gandit sa-i inlocuiasca cu calculatoare

Simona,mamica de Teo (16 ani) siVlad Alexandru (UN AN... spre doi)


Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

va rog sa deschideti topic pentru al doilea turnir.


**************
Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |

Mergi la inceput