Primul turnir de alegeri - rezultate

Raspunsuri - Pagina 33

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Citat:
citat din mesajul lui ellej

Citat:
citat din mesajul lui natynic

Am o intrebare pt voi toti, care (si daca) ati votat in 2000...reamintesc, turul 2 Vadim contra Iliescu. Ce ati facut? Ce credeti azi despre votul de atunci?
Eu-mai tanara, mai radicala, mai putin cumpatata-cu scarba am pus stampila pe criminalul care a adus minerii numia de frica sa nu iasa Vadim...Vot pe principiul "orice numai X sa nu fie". Din atitudinile mele ca cetatean e gestul pe care-l regret cel mai mult. Vadim ales presedinte ar fi cazut pe mana lui in cateva luni si totul s-ar fi rejudecat. Asa, i-am dat si eu girul pt inca 4 ani unui om detestabil si mizerabil.
Asa si acum cu "oricine numai Basescu nu". Oricine???
Votul pur "anti" mi se pare extrem de daunator, de superficial gandit si de necumpatat.
Cei care aveti de gand sa puneti stampila pe Geoana doar "ca sa nu mai iasa Base" aveti grija sa nu vina o zi in care sa va muscati mainile ca ati facut-o...

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!



Eu de la 18 ani votez de fiecare data, cu o singura exceptie: cand au fost Vadim si Iliescu. Atunci mi-am zis ca mi se usuca mana daca votez cu oricare si n-are decat sa se duca dracului tzara romaneasca, ca eu nu votez cu niciunul.

Pana si mama, care nici in duminica orbului n-a votat cu iliescu (in '90, pentru cine-si aminteste, primele alegeri au avut loc in duminica orbului) a votat cu raul mai mic - iliescu - dar eu n-am putut.

Sa votez azi cu Iliescu ? - atunci degeaba au murit oameni in'89.

Ok, atunci drept consecinta zic, desi sunt adepta ferma a votului si nu a statului acasa si chibitatului politic de pe margine-daca nu va plac NICI Base NICI Geoana, mai bine nu va duceti sa nu se usuce mana si gata!

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Ma bucur B.nica macar pentru faptul ca te-ai lamurit care este amestecul lui Geoana in acea postare.

Cred ca tu aveai nelamuriri,eu ma refeream la patratelul pe care este scris Mircea Geoana de pe buletinul de vot.

Pai tu te poti referi la ce ai tu chef, dar fa-o respectind parcursul logic al desfasurarii discutiei.

Pasajul de care te-ai legat il postasem inainte de turul 1 si se referea, logic, la el.

Cu speculatii gen ce-o sa faca acele personalitati in conditiile acestui tur 2 de cosmar, nu ma ocup. Ca nu din cauza lor s-a ajuns la situatia asta. Si nici din a mea.

Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui natynic

Am o intrebare pt voi toti, care (si daca) ati votat in 2000...reamintesc, turul 2 Vadim contra Iliescu. Ce ati facut? Ce credeti azi despre votul de atunci?
..

Vadim ales presedinte ar fi cazut pe mana lui in cateva luni si totul s-ar fi rejudecat. Asa, i-am dat si eu girul pt inca 4 ani unui om detestabil si mizerabil.



Eu am plecat cu o zi inainte din tara. Si am citit presa straina despre asta. Spuneau ziarele ca Vadim a declarat ca ii impusca pe toti care nu stiu ce au facut. Daca iesea Vadim nu ajungeam in UE acum 2 ani, ajungeam ca in Uganda.

Nu ai nici un motiv sa regreti ca a iesit Iliescu atunci. Ai multe motive sa te bucuri, iti garantez.


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Ma bucur B.nica macar pentru faptul ca te-ai lamurit care este amestecul lui Geoana in acea postare.

Cred ca tu aveai nelamuriri,eu ma refeream la patratelul pe care este scris Mircea Geoana de pe buletinul de vot.

Pai tu te poti referi la ce ai tu chef, dar fa-o respectind parcursul logic al desfasurarii discutiei.

Pasajul de care te-ai legat il postasem inainte de turul 1 si se referea, logic, la el.

Cu speculatii gen ce-o sa faca acele personalitati in conditiile acestui tur 2 de cosmar, nu ma ocup. Ca nu din cauza lor s-a ajuns la situatia asta. Si nici din a mea.

Triunghiul portocaliu *

www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15" target="_blank">see details

Dar de indicatiile pretioase,de "bun-simt", ale lui Crin Antonescu cum sa voteze electoratul care a avut incredere in el,in turul 2,nu se pune?
A spus cand nu se numarasera toate voturile ce o sa faca el cu voturile voastre!De parca le tinea in buzunar si fuguta cu ele pe tava la Ilici si Vadim!
Ca mai nou marea alianta are si un sustinator "de marca" PRM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Ma bucur B.nica macar pentru faptul ca te-ai lamurit care este amestecul lui Geoana in acea postare.

Cred ca tu aveai nelamuriri,eu ma refeream la patratelul pe care este scris Mircea Geoana de pe buletinul de vot.

Pai tu te poti referi la ce ai tu chef, dar fa-o respectind parcursul logic al desfasurarii discutiei.

Pasajul de care te-ai legat il postasem inainte de turul 1 si se referea, logic, la el.

Cu speculatii gen ce-o sa faca acele personalitati in conditiile acestui tur 2 de cosmar, nu ma ocup. Ca nu din cauza lor s-a ajuns la situatia asta. Si nici din a mea.

Triunghiul portocaliu *



Dar de indicatiile pretioase,de "bun-simt", ale lui Crin Antonescu cum sa voteze electoratul care a avut incredere in el,in turul 2,nu se pune?
A spus cand nu se numarasera toate voturile ce o sa faca el cu voturile voastre!De parca le tinea in buzunar si fuguta cu ele pe tava la Ilici si Vadim!
Ca mai nou marea alianta are si un sustinator "de marca" PRM.


Asa.
Si ce legatura are supararea asta a ta cu postarea mea datata inainte de turul 1? Sau cu mine?

Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Citat:
citat din mesajul lui loryi1974

Cred ca ileana a fost sedusa de imaginea arhanghelului pluri facuta de A lui I.Doamne ce mai mirosea a gaze in septembrie 91 in Buc.Mama saraca nu vroia sa ma mai lase sa plec.Ea,terorizata de descinderile tovarasilor lui Mos Basca in copilarie...

Tu ce faci Loryi? Ingrosi echipa Guestus-Muffin?
Imi dadusei impresia ca esti capabila sa joci la alt nivel.


Triunghiul portocaliu *

www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15" target="_blank">see details

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Ileana asta este o noua metoda de a te eschiva cand nu mai poti lupta cu evidenta?
Iata ca am inceput si eu sa dau copy-paste:http://www.revista22.ro/tu-ce-vei-face-prietene-liberal-7103.html poate te ajuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Ileana asta este o noua metoda de a te eschiva cand nu mai poti lupta cu evidenta?

B.nica, pune o intrebare coerenta si, daca stiu raspunsul, pe cuvint ca ti-l dau!

Daca ma intrebi ce vor face Doina Cornea si Lucia Hossu-Longin, nu iti pot raspunde, ca nu stiu. N-au facut nici o declaratie in acest sens.

Daca ma intrebi ce-o sa fac eu, iti raspund ca am doua alternative, fie sa stau acasa, fie sa-l votez pe Geoana.

Daca ma intrebi ce-o sa faca electoratul liberal, iti raspund c-o sa faca, exact ca intotdeauna, fix ce-o sa-l taie capul :)), nefiind un electorat disciplinat.
Exista un sondaj CURS conform caruia 1/3 din acest electorat il va vota pe Basescu si 2/3 pe Geoana.
(eu l-am gasit amintit aici: http://prezidentiale.evz.ro/articole/detalii-articol/877279/EDITORIALUL-EVZ-Johannis-va-fi-un-premier-liber/ )

Mai e vreo varianta de intrebare la care n-am raspuns? :))


Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Se pare ca vom avea un tur doi inegal:pe o parte Crin ,asa crede el,si cu Geoana ,pe partea cealalta Basescu.
Se pare ca Revolutia bunului simt continua in forta,in seara asta Ludovic Orban a fost chiar elegant fata de alegatorii lui B din primul tur:
"Nu pot sa inteleg de unde a luat atatea voturi .E vorba de 3 000 000 de romani care,dupa parerea mea,nu cunosc adevarul despre ceea ce se intampla in tara asta condusa de B"-adica,reformulat,niste prosti
In alta ordine de idei,Melescanu,dupa ce incearca o negare,ne spune ca a discutat cu domnul Patriciu despre strategie economica,dar neaga prezenta altor invitati;Adrian Nastase ,celalalt invitat zice ca a participat si el ,iar Sorin Rosca Stanescu,sprijin de nadejde in infaptuirea sus-numitei revolutii califica intrebarea drept "impertinenta".
Eu am impresia zapand ca nu sunt doar doi candidati,ci mai multi,pentru ca invitatii se distribuie astfel:unul de la PSD,unul de la PNL ,unul de la UDMR si unul de la PDL.Cu alte cuvinte 1 contra 3 ,curat democratic
La aceeasi emisiune cu Gabriela Vranceanu -Firea si Ludovic Orban subtitrarea era :"Basescu si fustele E.Udrea"-absolut jenant,bleeeah .Da cu Orban in studio poate ca rezoneaza cumva
Dupa cum spuneam Revolutia e in desfasurare:veniti,lume,sa vedeti personajele care curata societatea romaneasca:
Ludovic Orban,Dan Morega,Radu Mazare,Dan Nica,Marian Vanghelie,Liviu Dragnea,Dan Radu Rusanu,Ion Iliescu,Robert Negoita,Dan Voiculescu,Sorin Ovidiu Vantu,Viorel Hrebengiuc,Teodor Melescanu,Cozmin Gusa,Ilie Sarbu cu familia-fata si ginere-lista ramane deschisa
Cu alta ocazie,fragmente din discursurile recente ale lui Crin si biografiile celor de sus.


PS:Mirosea a frica si gaze in septembrie 91 intre Universitate si Romana. Aceeasi frica am simtit-o 8 ani mai tarziu pentru ca o parte din cei dragi erau in calea luptatorilor lui Mos Sapca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

Mai dar ce indignati sunt unii sustinatori ai lui Basescu de faza cu fustele Elenei, oare unde erati fratilor cand Basescu avea treaba cu ”pasarica”, ”tiganca imputita”, ”gaozarul”, sau cand o invita pe jurnalista aia pe masa... ca sa o resusciteze el? Atunci nu mai facea nimeni bleah? Pe vremea aia si eu il iubeam pe Base si l-am aparat de muste (cum spune o vorba veche), dar macar nu ma ingalbenesc de sila nici cand ii aud pe altii ca vorbesc similar...

Marilena
Blogul meu

Mergi la inceput