Primul turnir de alegeri - rezultate

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui loryi1974

Cred ca ileana a fost sedusa de imaginea arhanghelului pluri facuta de A lui I.Doamne ce mai mirosea a gaze in septembrie 91 in Buc.Mama saraca nu vroia sa ma mai lase sa plec.Ea,terorizata de descinderile tovarasilor lui Mos Basca in copilarie...


Tocmai de aceea imi imaginez cat de furiosi au fost simpatizantii PDL in timpul guvernarii PDL + PSD.
Greu de inteles de ce a facut Basescu, scuzati, Boc, o asemenea alianta.
Si totusi au facut-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui loryi1974

Cred ca ileana a fost sedusa de imaginea arhanghelului pluri facuta de A lui I.Doamne ce mai mirosea a gaze in septembrie 91 in Buc.Mama saraca nu vroia sa ma mai lase sa plec.Ea,terorizata de descinderile tovarasilor lui Mos Basca in copilarie...

Tu ce faci Loryi? Ingrosi echipa Guestus-Muffin?
Imi dadusei impresia ca esti capabila sa joci la alt nivel.


Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Citat:
citat din mesajul lui loryi1974

Cred ca ileana a fost sedusa de imaginea arhanghelului pluri facuta de A lui I.Doamne ce mai mirosea a gaze in septembrie 91 in Buc.Mama saraca nu vroia sa ma mai lase sa plec.Ea,terorizata de descinderile tovarasilor lui Mos Basca in copilarie...

Tu ce faci Loryi? Ingrosi echipa Guestus-Muffin?
Imi dadusei impresia ca esti capabila sa joci la alt nivel.


macar ai renuntat sa apari cu copy and paste ....1-0 pt noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Eu in continuare nu inteleg de ce se insista cu mineriadele.

Victimele mineriadelor nu tin nici cu Basescu nici cu Iliescu. Basescu e mai bun ca Iliescu numai pentru ca pe vremea mineriadelor era un incepator in politica si nu a facut nici o miscare? N-as zice, sint tot o apa si-un pamint.

In '89 Basescu era comandant de nava (si securist) in timp ce Iliescu era fost fruntas comunist dizident ca se certase cu regimul.


Conteaza mai mult ce urmeaza decit ce a fost.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Auzi sirimie ca ce vrei tu ca prim ministru a fost traficant de copii. Chiar asa? spune si tu...e normal?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana
Ingrosi echipa Guestus-Muffin?


nu exista o asemenea echipa


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Guestus

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Citat:
citat din mesajul lui loryi1974

Cred ca ileana a fost sedusa de imaginea arhanghelului pluri facuta de A lui I.Doamne ce mai mirosea a gaze in septembrie 91 in Buc.Mama saraca nu vroia sa ma mai lase sa plec.Ea,terorizata de descinderile tovarasilor lui Mos Basca in copilarie...

Tu ce faci Loryi? Ingrosi echipa Guestus-Muffin?
Imi dadusei impresia ca esti capabila sa joci la alt nivel.


macar ai renuntat sa apari cu copy and paste ....1-0 pt noi.




Adevarul e ca te inteleg si pe tine.
Ghidindu-te dupa propriile performante, tie ti-e greu sa crezi ca o postare care cuprinde mai mult de 3 rinduri poate fi altceva decit rezultatul unui copy-paste. Si, daca mai apar si argumente...


Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Ma ingrijoreaza situatia DC-istilor simp. PNL,daca iese Geoana!
In primul rand or sa vada ca regimul a la Vanghelie o sa faca asa o ordine in partidul lor ca au sa capete ticul cu "care este".

Voi nu sesizati ca Patriolul nu va primii chiar tot ce-si doreste ca Nastase nu mai este ce a fost si nenea cu Antenele o sa ceara si el nota de plata.Si sa vedeti manevre dupa.

Perdant sigur PNL!
Asta dupa logica luptei dupa finantari si pt.ce spunem mai sus dar vad ca nimeni nu s-a sesizat:privatizarea CEC, POSTA, Minele de sare,Transgazul,Transelectrica,etc..

Cu votul vostru o sa le dati celor de la Grivco daca ii admirati ce oameni de afaceri onesti sunt si cat bine au facut tarii pe vremea lui Nastase cand au facut "cele mai rentabile afaceri" cu bogatiile tarii eu va doresc sa nu va imbolnaviti de inima cand o sa primiti facturile de curent si gaze!

Va doresc sa revedeti ce ati postat aici si ii rog pe admini sa lase cumva posibilitatea sa se revada ce s-a scris acum la votare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana


Ii tot dati inainte cu chematul minerilor in '91.

Voi chiar nu stiti nici macar ca mineriada la care se face referire e cea din 1990???

Ma gindesc cu groaza cite alte lucruri nu stiti, da' preluati concluziile de-a gata.



yeap, in '91 a cazut doar un guvern si demonstratiile s-au incheiat cu tratatul de pace si cooperare sau cum s-o fi numit el, semnat de iliescu si cozma. dar nu, iliescu nu i-a chemat. asta... nu i-a mai chemat. e exemplul tipic de democratie infloritoare si imaginea unui vitor spre care-ar trebui sa nazuim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Citat:
citat din mesajul lui sirimie

Eu in continuare nu inteleg de ce se insista cu mineriadele.

Victimele mineriadelor nu tin nici cu Basescu nici cu Iliescu. Basescu e mai bun ca Iliescu numai pentru ca pe vremea mineriadelor era un incepator in politica si nu a facut nici o miscare? N-as zice, sint tot o apa si-un pamint.

In '89 Basescu era comandant de nava (si securist) in timp ce Iliescu era fost fruntas comunist dizident ca se certase cu regimul.


Conteaza mai mult ce urmeaza decit ce a fost.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei




Ce urmeaza CU CINE? Cu cozmanca, guzganul rozaliu si vanghelie?

Mergi la inceput