Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *11*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Nela eu deja am inghitit in sec cand am vazut de unde sunt pozele ...si cu mana usor tremranda am dat click....dar nu se vad sau trebuie sa am eu cont acolo ?

Oricum mai lungesc timpul pana la lesin si acum chiar plec la plimbarica ....
Raportez ca am spalat vasele, aragazul si am dat luciu la blatul de la mobila de bucatarie. Se mai repeta chestia asta peste cateva luni.
De mancare tot nu am nimic dar gasesc eu ceva idei cat imping la carut

A aparut Aida secretoasa .....yuhuuuu ..oare ce face de nu mai are timp de noi ? mor de curiozitate.

Ralukaaaaaaaa te asteptammmmmm
Si azi mi-am mai amintit de Biaz.....de Ramsan hai mai fetelor

Mi-am dorit fericirea, am cautat-o si am gasit-o....se numeste David 13 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nov.dec2009 spune:

Citat:
citat din mesajul lui NelaM
Acuma se vede? M-am gandit ca le vede pe toate albumele, dar cred ca tre sa fac link separat la fiecare.
www.facebook.com/photos.php?id=814948328#/album.php?aid=123057&id=814948328" target="_blank">Thailanda


Nope

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Pt fetele care fac modificari la prima pag...ne-am nascut la 11:05, apgar 9/10


Noi suntem bine, crestem, inca ne luptam cu colicii...dar avem ceva imbunatatiri parca...Infacol e super bun...dar Fomistul mes tot ne tine noaptea in picioare...are un priogram f haotic...

Cami, de sufletel scump Flavius Cristian pe pamant si a ingerasului Darius-Andrei din ceruri

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius




POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

MADALINA

ALEX nu te speria.E normal sa se zbata fontanela. Si la noi se intampla la fel si la inceput si mie mi s-a parut infiorator sa vad.....dar e normal.

MARY ce scumpel Alex al tau cu tu putu. MATTIA nu are sa zic asa un orar de somn......ca el inca se lupta cu colicii si deci seara are durerile astea groaznice......poate dupa ce vor trece vom reusi sa facem un program......de exemplu aseara a adormit de vreo 4 ori dar de fiecare data s-a trezit din cauza lui Alessio ca facea galagie sau se trezea din cauza durerilor....

IOANNA felicitari ptr performanta de a te lasa de fumat. Tare ma bucur ptr cei ce reusesc sa se lase de fumat!

IULIKA multumim de poze de la AIDA!! SUPERBE!! BB ERIK E ABSOLUT fenomenal!!


DANUTA si eu ies afara chiar daca e frig. Nu mai ies cum ieseam la Alessio dar iesim. Cu Alessio ieseam in fiecare zi. Era un ger, de ajungeam acasa cu bulanele bocnaaa. Dar bb era caldut, ca-l acopeream bine.

NELA felicitari si tie ptr ca te-ai lasat de fumat!!

SLIMFITMADA
bine ai venit si felicitari ptr BIANCA!!Scrie repede 10 mes ca sa vedem ce scrii in timp real, altfel iti sunt moderate mesajele si apar tarziu.....cand noi deja am trecut la pag urmatoare.

Noi pana la urma am avut o noapte destul de linistita.Dupa ce a plecat Alin inapoi la munca.....am mai stat pana pe la 12,00 si m-am dus sa ma culc....baietii s-au trezit la orare diferite si a fost totul ok.



S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE! (07/06/2008)
A doua minune din viata mea: MATTIA GABRIEL! (21/10/2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

noi plecam la plimbare.. va imbratisez cu drag, fetelor

Ioana de Carol Ioan

Pataniile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

buna ziua fete dragi,

sunt tot in urma cu 2 capitole dar am intrat sa va spun hello. mi-au plecat musafirii in oras si eu incerc noul sling cu aidan mancand. chiar functioneaza. i-am scos picioarele intr-o parte. si am incercat si pozitia broscuta vertical si pot sa-i sustin capul cu materialul. pun p mailul comu un pdf cu pozitii. mi-a trebuit un pik sa-mi dau seama cum sa fie materialul asezat ca sa il sustina k lumea. deseara fac poze si pun. ma duc sa schimb kkcea. va pup

MangaGirl MAMI DE AIDAN GABRIEL, BB SCUMP SI CARLIONTZ - 03.10.2009

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

tampitica mai sunt... ma uitasem logata cu userul comun de dincolo (ca am facut o modificare in lista)... scz
ziceam...

Luto - ce sa zic?... sunt in forma, ca Iulianul a dormit asta noapte mai mult (sper sa fie Infacolul cu succes la noi si sa nu fie o inatmplare, inca nu indraznesc sa ma bucur, asa ca tac chitic) si ma invart pe aici ca o curca beata... nu stiu ce sa fac mai intai... asa ca nu prea fac . Si eu sunt singura acasa toata ziua, noroc mare ca trece soacra-mea din cand in cand si ne mai aduce papa... in rest nu mi-as fi imaginat ca timpul poate fi asa de scurt, intre alaptaturi, schimbat scutece, dragalit, baita, sapte ceaiuri etc etc ca le stiti si voi...
Dar de plans refuz sa ma plang, cand citesc ce scrie Ioanna81... ma uit repede la forta Madalinei si umorul Lilianei... si al tuturor mamicilor si ma consider norocoasa.
Multe pentru voi toate.
Si pentru Craciunita de la 'suedeji' ca frumoase poze ne-a trimis de la mamica fericita cu bebelus crestinat

Vreau si eu afara... abia we viitor ne lasa nea doctoru, cand ne apropiem si noi de 1 luna. Abia astept, stau toata ziua si ma zgaiesc pe geam, de am ajuns sa stiu cuplurile de porumbei de pe strada ...

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov 2009) poze de azi de ieri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vik-cj spune:

Buna fetelor...am intrat sa va salut si sa va spun ca suntem ok. De citeva zile avem sooooooooaaaaareeeee la Cluj asa ca am ajuns sa stam cite 2-3 ore afara...si tare bine fac si la mami si la mamarutza. Nu mai spun ca toate zboara prin casa si e un praf de numa (ca numai camera mamarutzei apuc sa o mai smotrui) dar ce conteaza daca avem soare!

Sunt la recuperari la cap 10...dar trebuie sa ii spun Danei ca la 4 luni se face Infarix penta fara hep B...deci e ok daca vrei sa mergi pe Infarix, nu depasesti dozele. Si sa ma scuzati fetelor...dar eu sunt de parere ca aceste vaccinuri isi au rostul lor si nu cred ca vi se propun doar din motive mercantile...parerea mea. Plus ca in colectivitate (respectiv gradinite si crese) copilului i se cere sa fie vaccinat.

va pup !

de printesa mica Isabela Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

ziua buna!
sa incepem cu sarbatoritii de azi:

LA MULTE LUNITE SI MULTI ANI STEFAN
LA MULTE LUNITE SI MULTI ANI ANDREEA
LA MULTE LUNITE SI MULTI ANI ANA MARIA
LA MULTE LUNITE SI MULTI ANI SOFIA
LA MULTE LUNITE SI MULTI ANI VLADIMIR
LA MULTE LUNITE SI MULTI ANI MARIA




de ursulica Ebru Fatima PRIMA POZA!


POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Enjoy!

Un tip, rupt de beat, iese dintr-un bar. Se duce in parcare si incepe sa pipaie masinile pe plafon. Un sofer il vede si-l intreaba:
- Ce faci frate, ce cauti?
- Imi caut masina, zise betivul, clatinandu-se pe picioare!
- Pai si de ce le pipai pe plafon, ce nu sunt toate la fel?
- Ntz! A mea are girofar.


3 prieteni se lauda cu nevestele lor.
Primul:
- Eu am o nevastaaaa, ca un fluture!!!
Al doilea:
- Nevasta-mea e ca o caprioara!!!
Al treilea sta si se gandeste, la care dupa 2 minute zice:
- Pai... nici a mea nu prea seamana a om!



Erau 4 informaticieni, si s-au hotarat ei sa faca o petrecere. Primul: Eu aduc mancarea, salate, chipsuri, sandwiciuri.TOT! Al doilea: Eu aduc bautura, cola, fanta,bere, wisky ..TOT! Al treilea: Eu aduc muzica.. house, hip-hop… TOT! Al patrulea: Eu aduc FEMEILE! Primi 3 in cor: Cate?! Al patrulea: Vreo 600 de mega.



Parintii vin acasa, intra in camera copilului si vad iesind de sub perna un colt de revista. Curiosi, scot revista si vad cu stupoare ca e pentru sado-masochisti. Dupa un timp lung de gandire, tatal spune, incet:
- Eu zic sa nu-l batem...



Un sofer de tir intra intr-un bordel de pe traseu, pune 500 de dolari pe masa patroanei si spune:
- Ai aici 500 de parai, da-mi cea mai grasa si nasoala femeie pe care o ai si trimite-mi in camera si o portie din cea mai arsa, lipita si fara gust mincare de la bucatarie.
Patroana :
- Iubi… dar de banii astia iti dau cea mai misto femeie de pe aici, plus ca te hranesc 3 zile cu cele mai fine mincaruri.
Soferul :
- Honey, n-am chef de sex, mi-e dor de casa…





Luni dimineata, seful primeste un telefon la birou de la un angajat:
- Sefu', nu va suparati, n-am nici un chef de munca dupa weekend, dati-mi o zi libera, va rog!
- Hai, Mishule, fii om serios, avem o groaza de treburi de facut azi! Mi se mai intampla si mie, dar stii cum fac? Trag o partida buna de sex cu nevasta-mea si ma inviorez extraordinar, capat o energie fantastica! Hai, tinere, fa ca mine si vino la serviciu!
Peste 2 ore, seful il vede pe Mishu muncind cu un spor teribil, ca niciodata.
- Ai vazut, Mishule, ca se poate?
- Mare om esti, sefule! Cata dreptate ai avut! O partida de sex cu nevasta-ta este energie curata...





Disputa rutiera:
EA: Voi barbatii n-ati opri nici in ruptul capului sa intrebati care e drumul. mai bine pierdeti 2 ore pe drum in plus!
EL: Pierdem noi doua ore dar recuperam la parcarea cu spatele....


Nevasta unui detinut merge in audienta la directorul inchisorii.
- Domnule director, va rog sa-i dati barbatului meu o munca mai usoara.
- Dar, doamna, sotul dumneavoastra lipeste etichete pe sticle, vi se pare ca e greu?
- Nenorocitul, mi-a zis ca sapa un tunel...




I. Prin ce se deosebeste un om de o camila ?
R. Camila poate sa lucreze o saptamana fara sa bea, iar omul poate sa
bea o saptamana fara sa lucreze ...


I. Care este diferenta dintre un taur si un bou ?
R. Taurul poate deveni tata, pe cand boul numai unchi.



I. Cum se numeste un barbat caruia ii lipseste 90% din creier?
R. Castrat.


I. Care este diferenta dintre o repriza de fotbal si un preludiu?
R. Prima dureaza sigur 45 de minute.


I. Care este diferenta dintre o amanta si o sotie?
R. 30 de kilograme.


I. De ce au uraganele nume de femei?
R. Pentru ca vin umede si salbatice si pleaca cu casa si masina.

Baby

de Natalia (03.09.09)

Mergi la inceput