*** Colectia aniversara de toamna-iarna 2005 (253)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Amalia, fetita dulce si cocheta, sa ramai mereu la fel de plina de viata si sa continui sa uimesti. La Multi Ani!!

Iris, fetita finuta cu codite lungi, sa ai o viata frumoasa si implinita. La Multi Ani!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Mandy, e intr-adevar prea mult!... Insa tatal tau e bine acum, concentreaza-ta pe asta. Si daca te ajuta, poti sa te descarci aici, te sustinem virtual si te imbratisam cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bianca_mo spune:

la multi ani, Amalia! fetita frumoasa si cocheta, sa ai parte de multe bucurii!
la multi ani,IRIS! sa fii sanatoasa si fericita!


va dorim tuturor sanatate si bucurii! parca e prea trista toamna asta, prea se face intuneric devreme, e greu, noi asteptam sa aflam cum nu vom lucra cele 4 zile in noiembrie, nimeni nu stie... chiar, fetele care lucrati tot in invatamant, in judetele voastre ce se aude? ma gandesc ca va fi mai greu cu salariul micsorat si cu cadourile, dar asta e, sanatosi sa fim...

Bianca, mama lui Serban
10 decembrie 2005
serban

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Cristina , noi si la cort iesim scump pentru ca nici macar cort, saltele si alte cele nu avem asa ca dormim in masina

Mandy , incearca sa fii atre, tatal tau e bine acum si nu cred ca vrei sa te vada in aceasta stare, hai curaj ca va fi bine

Bianca , la noi situatia inca nu e clara, "mai marii" vor sa stam acasa in decembrie cele 8 zile, cei de la sindicat fac presiuni sa stam acum in noiembrie deci in cursul anului scolar, cele 4 zile...deci nu se stie ec av fi pana la urma...



Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil


Bucatareala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

LA MULTI ANI IRIS SI AMALIA! Sa fiti sanatoase, implinite si fericite alaturi de familiile voastre!!!

Cristina si Alinush sa va traiasca printesele si sa va aduca nuai bucurii!

Offf, Mandy, imi pare tare rau! Sunt si eu alaturi de tine si te imbratisez cu drag! Multa sanatate tatalui tau!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“The child must know that he is a miracle, that since the beginning of the world there hasn't been, and until the end of the world there will not be, another child like him.” (Pablo Casals)

My Creative World

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

acum am revenit si eu, citesc si ma ingrozesc!

MANDY, in primul rand condoleante! Eu am ajuns sa urasc iarna, de 3 ani incoace, in nov-dec ne moare cate o ruda apropiata, deja am ajuns sa am emotii in preajma Craciunului . E bine ce ti-au spus fetele, asa am gandit si eu la socrul meu, anul trecut, moartea fulgeratoare e de preferat unei suferinte indelungate...

Groaznic ce s-a intamplat cu tatal tau! Neaparat sa faca mai multe analize si poate si un tomograf.
Din pacate, iarasi ma regasesc partial in povestea ta. Tatal meu a cazut din senin acum 2 saptamani, era 3 noaptea, iesise cu mama in gradina, la bunica, sa mearga la wc. Si-a pierdut dintr-o data cunostinta si a cazut cu capul de fantana, mama a auzit doar o bubuitura si l-a vazut cum a ramas lat. Se gandea doar ca in satul ala nu avea sanse sa ajunga salvarea curand, asa ca l-a adus ea in simtiri cumva. Dar s-a speriat ingrozitor, si eu, cand mi-au povestit. Din pacate, pe tata nu-l conving sa faca investigatii, ba mai mult, imi spune ca acum vreo 20 de ani a mai patit o data chestia asta! Mi-e teama de anevrism, de orice...
Sper ca tatal tau sa fie bine, sa nu fie nimic grav, poate doar o problema legata de tensiune. Of, cred ca am ajuns la varsta la care trebuie sa ne ingrijim si copiii si parintii, tot ca pe copii.


Fetelor, revin mai tarziu cu detalii despre noi si de la excursia in Anglia. Sunt, cred, cea mai mare restantiera la urari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

pana revin cu alte detalii, sa va impartasesc o experienta din ciclul "unde dai si unde crapa" sau, mai bine, "paranoia la romani"

Cititi www.tribuna.ro/stiri/eveniment/donatie-din-germania-pentru-prescolari-43725.html#52372" target="_blank">acest articol aparut in cel mai mare ziar local din Sibiu si cruciti-va de reactiile parintilor!

Recunosc ca acel comentariu semnat "un parinte" imi apartine, ca n-am mai putut rabda atata prostie crasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

tania, e si de ras si de plans. romani neinstruiti, asa se cheama. nu vreau sa zic neaparat prosti, sunt foarte neinformati, necititi. pe fondul asta la natia asta se dezvolta suspiciunile prostesti si rautatile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

La multi ani: Albert,Iris, Amalia!

Va dorim multa sanatate, o copilarie si o viata fericita, plina de realizari si impliniri.

Feli...da; carantina de la Colegiul unde preda sotul meu s-a ridicat de vinerea trecuta.
MANDY ...si multa putere. Bine ca tatal tau a ajuns la timp la spital si acum e bine. Sanatate multa.
Lavi ...felicitari pt procurarea biletelor de avion si sa dea DD sa puteti petrece un concediu de vis.

Gabriela si Mateea Ioana
Povestea unui inceput de viata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

sunt fericita, copilul meu este din ce in ce mai coerent si a dobandit si serioase cunostinte despre corpul uman: "mami, in timp ce dormim organismul isi reface energia (eu jubilez pana aici) care energia e ca vitaminele, cand dormim se face mai puternica (de-aici m-a pierdut si a pierdut si el virgule in intonatie etc) si vitaminele la fel noua ne trebuie energie pe care o luam din actimel mami imi cumperi si mie actimel? actimelul e intr-o sticluta mica si imi trebuie ca noi trebuie sa mancam actimel ca sa fim mai frumosi (??!!)ca si alergatul ne face frumosi si orice sarituri gimnastica exercitii ne fac puternici si sanatosi , de toate, dar si actimel..............................

hei, voi ce va doreati o imbunatatire fizica: vi-l dau pe nichita personal trainer ca i-au spalat reclamele capsorul: actimel si sarituri, da? sa fie clar? numai daca vreti sa fiti frumoase si sanatoase si ca vitaminele de puternice! vitaminele alea care se fac mai puternice in timpul somnului...


Mergi la inceput