*** Colectia aniversara de toamna-iarna 2005 (253)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Noki www.tarom.ro
Apar biletele cu 10 luni inainte, la cel mai mic pret. Pe masura ce se vad, pretul e tot mai mare. Uneori se rezerva si se renunta la rezervari asa ca pretul poate scadea.
Le-am luat azi dimineata cu 255 EUR dus-intors 2 persoane. Acum sunt 355.
Cu 4 luni inainte la low cost dar si Taromul si Malevul merita verificate. Si altele, de ce nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

multumim frumos pentru urari!

pitica mea isi umple bateriile, sper sa apuc si eu sa stau in pat un pic, inainte de runda de diseara. am terminat de lipit abtipilduri pe pahare, ca sa nu si le incurce... la 5 pun pieptul de pui pe gratar... si cartofii la fiert, si cam gata.
am ornat si tortul, din pacate ala de sambata iesise mai dragut... dar asta are artificii, compenseaza.
acum sa vad ce zice fi-mea, ca voia lebede pe tort, si eu n-am apucat sa decupez nici o pana. asta dupa ce m-a pus sa umflu toate baloanele, sa fie multe si pe jos, "ca asa e flumos"!

Cristina
www.talentedenazdravani.ro" target="_blank">Talente... de Nazdravani
- mai mult sau mai putin talentati, dar cu foarte multa vointa.
Īncercam sa īnvatam de mici ca este mai important sa participi la o competitie, decāt sa cāstigi.
Naz si Ani: Povesti din dulapul cu rechizite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Cristina distractie placuta diseara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

La multi ani Iris si Amalia
Sa fiti sanatoase, frumoase si sa aveti o copilarie ca in povesti

Lavi , felicitari pentru planificarea concediului ..spor la cautat cazare acum

Delia , sa fie intr-un ceas bun decizia voastra de a o duce inapoi la gradi pe Ana

eu sunt deja deprimata...1 botez+3 nunti deja anuntate anul viitor deci concediu zero, sper macar sa ajungem cateva zile la mare ca Bia iubeste apa.





Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil


Bucatareala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

cata, la anul eu botez (fina-mea sta sa nasca, sper saptamana asta) si se insoara si frate-miu... iar in combinatie cu somajul suna nemaipoment!
va invitam la mare, la cort. iesiti ieftin .

Cristina
www.talentedenazdravani.ro" target="_blank">Talente... de Nazdravani
- mai mult sau mai putin talentati, dar cu foarte multa vointa.
Īncercam sa īnvatam de mici ca este mai important sa participi la o competitie, decāt sa cāstigi.
Naz si Ani: Povesti din dulapul cu rechizite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:




La multi ani si din canada ptr fetele-cucuietele Amalia si Iris, sa fiti sanatoase, cuminti si rasfatate, sa ramineti la fel de talentate la scris, desenat, colorat si la fel de cochete!

mamicilor sa va traiasca fetele frumoase!

netul meu merge cu viteza melcului ( cel mai lenes din lume) asa ca nu pot citi ce ati scris, intru mai pe seara.
pup.

Life is not the way it's supposed to be... It's the way it is.
The way we cope with it, is what makes the difference.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Azi, pentru o jumatate de ora am crezut ca l-am pierdut definitiv si pe tata.S-a intamplat intr-o clipa, clipa aceea care e diferenta dintre viata si moarte.
Azi l-am inmormantat si pe socrul meu si dupa ce am iesit din capela sa mergem spre mormant l-am vazut pe taica-meu cum pur si simplu se prabuseste pe jos, sora-mea l-a prins de un brat, o cunostinta de celalalt...mi-am si spus e mort.Nu mai respira, devenise cianotic, am sunat disperata la 112, aia imi tot puneau tot felul de intrebari idioate, eu urlam ca o nebuna si vina odata ca moare acolo. A intrat in stop respirator, nu mai respira.Mama s-a tinut tare, a fost asistenta si a reactionat pe loc facandu-i respiratie gura la gura si masaj cardiac.
Eu m-am pierdut total, nu mai rationam si nu stiam ce trebuie sa fac, imi venea sa imi smulg parul din cap, salvarea nu mai venea, eram disperati. Vazand ca nu apare salvarea, l-am pus intr-o masina si l-am dus la spital (noroc ca e la cateva minute de mers).L-au bagat la garda si nu ne-au spus nimic minute bune in sir, eu ca o nebuna tot repetam "no news, good news". Pana la urma si-a revenit, i-au facut eco si EKG si il tin in spital pentru alte analize. El nu-si aminteste nimic din ce s-a intamplat, nu stie ca mama i-a facut respiratie gura la gura si nici ca a fost cat pe ce....
Mie mi s-a facut rau la spital, inima imi batea,ma strange si acum ca si cum as avea o menghina care m-ar strange. Mi-au luat astia tensiunea:160 cu 90.

Nu imi vine sa cred, sunt cu nervii la pamant, si plang, nu pot vorbi cu nimeni, desi cred ca m-as putea refula cumva, scriu aici, pentru ca s-ar putea sa nu mai pot, defapt nu mai pot. E prea mult, e prea mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns proadelina spune:

Of Mandy! Multa sanatate tatalui tau si putere sa treceti peste evenimentele nefericite.
Multa sanatate pentru toti bolnaviorii mici si mari!
Un calduros La multi ani! pentru printesele frumoase Amalia si Iris.
Multumim din suflet de urari!
In rest, am mers la medic, de data asta avem faringita ac. si o plasuta de medicamente de luat.
In legatura cu bb2, inca nimic, se mai lasa asteptat.
Poze noi nu am mai facut din concediu, cu siguranta vom face sambata cand ne vin cei cativa prieteni, pentru aniversarea copilului si a mea.

Adelina si Albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bianca_mo spune:

mandy,, cate se mai pot intampla la voi? fii tare, o sa fie bine tatal tau, cine stie, s-a speriat , era la inmormantare... tu ai grija mare sa nu te mai consumi asa, fii puternica, nu e drept ce se intampla, dar trebuie sa iti revii tu si asa ii sprijini si pe cei din jur... o sa ma rog pentru voi...


Bianca, mama lui Serban
10 decembrie 2005
serban

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

mandy, aduna-te, tatal tau e ok acum, veti gasi zilele astea ce a declansat atacul, va spun dr., linisteste-te.

noki, lavi cred ca si-a facut rezervarile si pt nunta de argint, pun pariu ca va fi pe o plaja din linkul de ieri, ea este un fenomen turistic in sine, nu are rost sa cercetezi mai mult

URAAAA, LA MULTI ANI AMALIA SI IRIS!!!!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput