Dovlecei de septembrie-octombrie 2009(8)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui devylla

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta



neata,

la noi nu e buna deloc .. eva are o boala eruptiva .. nu stiu inca ce anume, dupa-amiaza vine dr la noi. i-au aparut pete rosii neregulate pe burta, spate, gat si chiar pe langa fofo si fund ...

sunt speriata tare sa nu cumva sa fi luat si anna ..

Doamne ce ghinion ..

nici nu-mi gasesc cuvintele, sunt cheauna ..

pe anna am trezit-o ieri la 17.30 si nu am mai lasat-o sa doarma .. i-am facut baie la 8, apoi a adormit la 22.30 pana la 2, papa si somn iara pana la 6 .. iara papa si a dormit pana la 9 si ceva ..

pupici

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mai mie imi suna a roseola!Cat timp a avut febra?



"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)




cam de 3 zile e cu febra ..

ofof .. sunt tare suparata .. asta-mi lipsea acum, in rest le aveam pe toate ..

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

ellaalessia, bine ai venit!

Iulia iubitoare de Tudorita Mihaita(18.10.2009)
Romania- The land of choice
Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Monica,nush ce sa zic referitor la patania de joi seara...poate o fi cum zic si fetele,de la strampurei...Pupam dulce pe Dragoselu si mamica lui

Monis,ma bucur ca totul e bine la voi...ce frumoasa e perioada aia de acomodare

Legat de caciulita,noi n-o purtam decat afara...si asa am procedat si cu Alexno way caciulii in casa

Fetelor,n-as vrea sa sparg eu mituri pe aici,dar eu una n-am fost stresata deloc de iesitul afara sau de apucat de plans in public...si vorba aia,aveam 18 ani cand l-am avut pe Alex...am fost tare relaxata,n-aveam ganduri,totul a decurs normal...cand era fain afara,rapid il imbracam ,il bagam in carucior si la plimbare,de una singura.Acum,cand ii am pe amndoi,la fel...ce-i drept,imi ia echiparea lor in jur de o juma de ora,dar apoi iesim linistiti la plimbare.
Iar daca se apuca de plans,il luam putin in brate pana se calma si apoi il puneam la loc...nimic de speriat


Sper sa nu jignesc pe nimeni cu afirmatiile mele

Poze cu noi

_

Melania, de Alexandru (2 noiembrie 2007)
si Razvan (21 august 2009)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Am recuperat asa in mare, oricum am mai citit asa pe sarite cand prindeam timp liber.
Zilele astea a fost o prietena la mine si ne-am facut de capam recuperat lunile pierdute

Noi suntem ok,dormim toata noaptea, ne-am descoperit pumnul si ne uitam mirati la el...dam cu manutele dupa jucariile de pe paturica ,gangurim de zor,mai si cantam uneori (mai mult lalaim dar e f bine si asa), zambim ori de cate ori o vedem pe mami sau pe Alex iar pe mami o apuca nostalgia cand vede cat am crescut si ca incet incet ma transform dintr-un bebelus intr-un copilut

Poze cu noi

_

Melania, de Alexandru (2 noiembrie 2007)
si Razvan (21 august 2009)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Servus fetele!

Elle, tare rau imi pare de Eva, chiar ma gandeam la voi de dimineata. A vazut-o doctorul din cate am inteles, nu? I-a dat ceva tratament?

Luto, suntem aici, mamai, numai ca Ana a fost un pic cam maraita azi si m-a solicitat la maxim, a mancat din ora in ora incepand dupa pranz, iar de dimineata m-am uitat la filme. Nici n-am reusit sa iesim la aer pentru ca e frigut, dar maine neaparat prestam.

Iulika, mi-a placut tare ca aseara ai fost activa. Brucu e tare de comitet.

Liliana,

N-am mai vazut-o pe Claudia zilele astea, sunteti bine dragelor?

Maria, prin ce-ati trecut si voi ieri, doamne doamne... Si-a rezolvat Sergiu cu carnetul?

Monica, distractie placuta la nunta!



Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Elle,sanatate multa Evei si speram sa nu ia si cea mica

La cat mai multe lunite sarbatoritilor de azi

Dana,am vazut pozele cu voi...e atat de frumoasa Anasi tie iti sta atat de frumos cu ea in brate...cand va vad,imi trece prin fata ochilor doar imaginea ultimelor poze de-ale tale cu burtica ....sunteti o familie tare frumoasa
Multumim ca te-ai gandit la noi

Mai raspund asa din amintiri,ca s-au intors baietii la plimbare si n-am mai putut recupera cum am vrut

Poze cu noi

_

Melania, de Alexandru (2 noiembrie 2007)
si Razvan (21 august 2009)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Citat:
citat din mesajul lui mary_07

Monica,nush ce sa zic referitor la patania de joi seara...poate o fi cum zic si fetele,de la strampurei...Pupam dulce pe Dragoselu si mamica lui

Monis,ma bucur ca totul e bine la voi...ce frumoasa e perioada aia de acomodare

Legat de caciulita,noi n-o purtam decat afara...si asa am procedat si cu Alexno way caciulii in casa

Fetelor,n-as vrea sa sparg eu mituri pe aici,dar eu una n-am fost stresata deloc de iesitul afara sau de apucat de plans in public...si vorba aia,aveam 18 ani cand l-am avut pe Alex...am fost tare relaxata,n-aveam ganduri,totul a decurs normal...cand era fain afara,rapid il imbracam ,il bagam in carucior si la plimbare,de una singura.Acum,cand ii am pe amndoi,la fel...ce-i drept,imi ia echiparea lor in jur de o juma de ora,dar apoi iesim linistiti la plimbare.
Iar daca se apuca de plans,il luam putin in brate pana se calma si apoi il puneam la loc...nimic de speriat


Sper sa nu jignesc pe nimeni cu afirmatiile mele

Poze cu noi

_

Melania, de Alexandru (2 noiembrie 2007)
si Razvan (21 august 2009)





Mely, pai la 18 ani asta e frumos, ca esti cam relaxat in toate. Cu cat impatranesti, cu atat ai mai multe ganduri.. nu neaparat bune toate si de aici vin si problemele.
Stai linistita, care dintre afirmatiile tale crezi ca jigneste? Fii seriaosa, doar de aia suntem aici, sa ne impartasim experiente.

Elle, acum am vazut ca doctorul vine dupa masa... dar parca ai mai fost la unul si a zis viroza. Oricm, sper din tot sufletul sa treaca.




Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Devyla, Monis multumesc de pontul cu merele.
Monis si eu sunt antitalent in bucatarie dar am o mare calitate: ma straduiesc.

Mi-am dorit fericirea, am cautat-o si am gasit-o....se numeste David 13 septembrie 2009


asta mi-a mers la suflet!



Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

MONICA imi pare rau ca Dragos e asa agitat.Azi noapte si eu am avut tare de furca cu Mattia.....cu Alessio care se tinea dupa mine sa-l iau in brate.....am "dansat" asa pana la 3,30 dimineata....asta de la 12,30.......am fost efectiv la un pas sa "cad psihic"

CLAUDIA cumva ai pus aici site-ul de unde gasisesi rochia? Cred ca am pierdut pagina.....

DEVYLLA da,e greu cu gelozia copiilor....cel putin Alessio saracu' e vizibil ca sufera.....

ELLE imi pare rau de boala lui Eva.....sa ne scrii ce este.....sanatate multa.

MARY fain ca se calmeaza.Dar cum era Alessio ca puteam sa stau si in cap si nu se calma.Deci...urmarea...alergarea acasa.E drept si eu cu Alessio stateam enormmm de mult afara.Dimineata de la 2,5 ore la 3 ore.......dupa amiaza in jur de 2 ore.Acum din pacate nu reusim prea mult.Ca vremea e tare proasta.Cu Alessio la fel iesim dimineata si seara dar cu Mattia mai putin.Si acum cu gripa asta imi este frica sa ies in magazine....


Noi dupa cum am zis am avut o noapte de infern.Alin a fost la munca si noi ne-am chinuit tare.O ora si ceva sa-i adorm.....la 12,30 Mattia a inceput sa se agite si a tinut-o asa pana la 4,30.Alessio intre timp s-a trezit si el si a fost plangaret pana la 3,30 cand a adormit cu fata in spatele meu......a fost oribil! Mattia de la 5,00 a luat-o de la capat.Efectiv am zis ca innebunesc.Si in noaptea asta Alin lucreaza din nou.....

DANA lui ALESSIO si MATTIA

S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE! (07/06/2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

Io mai bantui pe aici la ora asta

Bebe iar mi-a facut-o azi. L-am scos la aer si statea cu ochii mari sa vada natura inconjuratoare apoi a inceput sa urle de a trebuit sa ne intoarcem val-vartej acasa . Si de atunci a tot urlat, a venit si injineru nervos de l amunca si mi l-a agitat si mai tare, m-am enervat si eu si copilu urla isteric isteric . A venit si soacramea... eu trebuia sa plec la defrisat si manechiura... am plecat in urlete. L-am gasit in urlete... Acum s-a linistit. Intre urlete mai si rade si gangureste nu stiu ce naiba are. Am sunat asistenta si mi-a zis sa-i dau eferalgan sau panadol ca sigur il doare ceva de urla asa. I-am dat panadol si s-a linistit. Acum doarme dragul de el.
Mai nou vad ca am reusit sa-l linistesc dansand cu el, apoi l-am pus in carut si am facut pe Schumacher. A adormit in carut si s-a trezit cu mana bagata in gura pana la cot si molfaind de-l auzeam din dormitor (el fiind pe hol )


Bine, bine, doctorita a rezolvat plansetele prescriindu-i prin telefon paracetamol, ca sigur avea o durere... a adresat durerea si nu cauza ei. Asa usor prescriu astia medicamnete, tac pac, dim varful limbii, la telefon.
Sper totusi sa fi fost un episod sporadic ce o fi avut Dragoselu' si sa nu mai necesite tratamentu medicamentos, nu de alta, dar nu-s bune pentru ei asa micuti.
Distractie placuta azi!



Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)

Mergi la inceput