Dovlecei de septembrie-octombrie 2009(8)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Buna dimineata fetelor cochetelor
cafele pentru toata lumea.
Mangulico bine ca ai ajuns acasa cu bine asta e cel mai important....si analizele lu' putza mica sa iasa bune
Si da, ramane asa naclait copilul dupa masaj dar intra imediat in piele in timp ce mananca
Oricum in toata excursia Aidan sunt sigura ca s-a distrat
Nela nu ne da palpitatii, unde esti ?
Moni bafta la infrumusetare si ma scuzi ca intreb dar maine cu cine sta ? sau merge si el la nunta ?
E interesant ce ai spus..oare ce a avut ?
De cate ori plange David si eu ma perpelesc si caut raspunsuri, Adi imi spune senin, calm si cu o voce tampa: "sunt sigur ca-i ies maselele"
Andra nu te dezici ...se vede treaba ca iti reintri in normal cu orele astea tarzii ....si tu treaza

Mi-am dorit fericirea, am cautat-o si am gasit-o....se numeste David 13 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Iulika ma tot tin sa-ti spun sa nu mai fii trista ca a plecat mami...ca trebuie sa se mai ingrijeasca si de verisorul lui Bruculica....iti dai seama ce o fi si in sufletul ei sa se imparta la ambele fete si la minunatiile de baietei. Apropos, seamana verisorii intre ei ?
Mie imi place la nebunie si-mi vine sa te strang in brate cum spui tu mereu ca astepti petrecerile alea faine de pe vremuri....sincera sa fiu si eu...dar realista si sincera fiind nu prea cred sa mai revina...
Nu vezi cate fete nu mai intra ?
Dar poate cine stie...cand vor mai creste bebelusii ....
Pana atunci eu tin aproape

Mi-am dorit fericirea, am cautat-o si am gasit-o....se numeste David 13 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Devyla, Monis multumesc de pontul cu merele.
Monis si eu sunt antitalent in bucatarie dar am o mare calitate: ma straduiesc.

Mi-am dorit fericirea, am cautat-o si am gasit-o....se numeste David 13 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Luto Inca nu am evoluat in asa hal incat sa reusim sa si scriem "in real time" dar ne straduim sa citim macar la o alaptare si bineinteles daca nu se joaca ploada "mare" la pi-si
Am ratat sa-i urez lui David Cuceritorul "La cat mai multe lunite" dar speram sa ne ierte ca batem la usa dupa ce s-a terminat petrecerea si tortul.

mangulico Rochita aleasa de tine este BES-TI-A-LA! Fix cam asa mi-ar placea si mie dar deocamdata stau linistita in banca mea ca pana in ianuarie cand am de gand sa-l duc pe print la biserica sa-i faca baldabac o sa-mi vina vreo idee saaaaaaau o sa reusesc sa intru in astea de le am...ca la capitolul fond de investitii nu intra decat baxurile de scutece (si altele adiacente).
Imi pare tare rau de patania voastra cu mijloacele de transport si cu spitalul...dar acum tot ce mai conteaza este sa fie baiatul in ordine si tu sa stai linistita ca analizele sunt bune.

Danuta mama, cum ai dus-o pe mandra Ana in brate??? Banuiesc ca ai imbracat-o ca pe-o cosmonauta (cu costumasul ala alb, mistooo, de fash [;]). Nu ti-a rupt mainile??? Eu inca n-am curaj
Am stat intr-o zi si-am brodat un scenariu de iesit afara...cu 2 plozi, unul mic si figurant si una mare care dupa ce ii trag cizmele si geaca...vrea pipi Am lasat-o balta.

Selenica Ce printesa aveti voi acolo, mai A reusit ea sa-l adoarma pe tati, bravoooo!!
La noi inca nu tine "merge mosul prin salon..." Se uita scarbit la mine si usor incrucisat...iar la "biiiit" incepe oracaiala. Cred ca nu-i place vocea mea ca doar nu-i presez nasul, doar i-l ating usurel.

Moni si eu cred ca nu i-a priit materialul de la ciorapei. Cand nasheshti?? Dragoselul cred ca o sa fie cel mai fain cavaler de onoare

Iulika, Nela, Andre , dar si pentru celelalte fete!!

Poate mai am timp sa "revin"...

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



neata,

la noi nu e buna deloc .. eva are o boala eruptiva .. nu stiu inca ce anume, dupa-amiaza vine dr la noi. i-au aparut pete rosii neregulate pe burta, spate, gat si chiar pe langa fofo si fund ...

sunt speriata tare sa nu cumva sa fi luat si anna ..

Doamne ce ghinion ..

nici nu-mi gasesc cuvintele, sunt cheauna ..

pe anna am trezit-o ieri la 17.30 si nu am mai lasat-o sa doarma .. i-am facut baie la 8, apoi a adormit la 22.30 pana la 2, papa si somn iara pana la 6 .. iara papa si a dormit pana la 9 si ceva ..

pupici

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Buna dimineata!

La multe lunite pt :

Bruce Nicholas de Iulika29
Bogdan Teodor Constantin de luhtien
Carina Mariade happy_uka
Carol Ioan de Ioanna81
Vladimir Ioan de tulibu
Dinu Andrei de anomis28
Mihai Dragos de laura78nico


Iulia iubitoare de Tudorita Mihaita(18.10.2009)
Romania- The land of choice
Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta



neata,

la noi nu e buna deloc .. eva are o boala eruptiva .. nu stiu inca ce anume, dupa-amiaza vine dr la noi. i-au aparut pete rosii neregulate pe burta, spate, gat si chiar pe langa fofo si fund ...

sunt speriata tare sa nu cumva sa fi luat si anna ..

Doamne ce ghinion ..

nici nu-mi gasesc cuvintele, sunt cheauna ..

pe anna am trezit-o ieri la 17.30 si nu am mai lasat-o sa doarma .. i-am facut baie la 8, apoi a adormit la 22.30 pana la 2, papa si somn iara pana la 6 .. iara papa si a dormit pana la 9 si ceva ..

pupici

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mai mie imi suna a roseola!Cat timp a avut febra?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Salutare

Missed us?
Ma bag la recuperari

Poze cu noi

_

Melania, de Alexandru (2 noiembrie 2007)
si Razvan (21 august 2009)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Raluca, ma bucur ca totul e ok cu Stefan
La Multi Ani Adinei!!!!

Monikus,ti-am vazut pozele cu puiul,e taaare dulcesi nici nu zici ca stie plange atat pare de linistit

Daciana,la multi ani pt cele 2 lunite

Poze cu noi

_

Melania, de Alexandru (2 noiembrie 2007)
si Razvan (21 august 2009)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dana15

Este drept..exprimarea nu a fost tocmai reusita..dar voi ma iertati, nu-i asa?

Mi-a iesit faza!!! am fost cu Ana afara..am luat-o in brate,am coborat cu grija cele 4 etaje (Doamne fereste sa nu alunec pe treptele rupte ale blocului nostru) si am ajuns AFARAAA!! la lumina! la soarele caldut si placut de toamna! si ne-am plimbat pe aleile din jurul blocului..vreo 25 min (ca inceput sa traga partzuri "umede"- astea's cu productie de caca, ca ale "uscate", suna altcumva);
parca purtam un bibelou in brate..cred ca am fost o imagine haioasa pt cine m-a vazut...dar am reusit!

Mamica mandra de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009


Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi




Bravo mami!!!!!
Asta imi aminteste de prima plimbare prin centrul orasului,la o ora matinala duminica dimineata
La cat mai multe

Poze cu noi

_

Melania, de Alexandru (2 noiembrie 2007)
si Razvan (21 august 2009)


Mergi la inceput