Next... guvernul Negoita la rand

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui sirimie


Am observat ca s-au inmultit afisele electorale cu Geoana si s-au schimbat alea ale lui Basescu (sint pe saptamini), pe unde trec eu cu masina numai 2 sint cu Antonescu.




si-o poza cat de cat normala cu basescu inca n-au gasit? ca ma umfla rasu' cand le vad (ok, nu remarcasem schimbarea, doar ca-i o alegere cretina - acu' aflu ca-s mai multe).

azi am vazut pentru prima data afise cu becali. nu zic ca pan-acum n-avea, dar s-au tinut departe de ruta mea. in schimb azi cred ca erau vreo 20 pe parcursul unei singure statii de autobuz. in sectoru' "care este"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mediajust spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Sirimie, o sa incerc sa ma ghidez dupa sondajele facute de Gallup.

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi


Gallup nu face exit poll (din pacate, pentru ca e o firma cu buna reputatie).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mediajust spune:

Citat:
citat din mesajul lui sirimie

au embargou la TV nu pe net

adevarul e ca niciodata pina acuma nu am cautat sa aflu rezultate ale exit polls pe net inainte de inchiderea urnelor

o sa fiu curioasa daca vor exista pe net. dar sint aproape sigura ca vor exista



Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei



Dintre cele cinci exit-poll, 3 (daca nu cumva chiar 4) sunt comandate de televiziuni, restul de partide.
Televiziunile nu au niciun interes sa le dea (n-ai vrea sa stii cat costa secunda de publicitate in intervalul ala, deci n-or fi tampiti sa-si altoiasca singuri ratingul). Furnizorii de publicitate nu-ti imagina ca pompeaza bani ca sa intre pe o informatie rasuflata pe net.
Pe cele de la partide (care oricum sunt partiale, din date colectate la momente nu obligatoriu relevante) iti dai seama ca nu te poti bizui, fiind logic subiective.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

sa spun si cata incredere as avea intr-un exit-poll de pe un site in linkul caruia scrie "inflaie-de-exit-poll-uri-bla-bla-bla"?

(asta-i defectul meu, un typo in orice site cu pretentii il scade enorm in ochii mei)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mediajust spune:

Citat:
citat din mesajul lui mianna

sa spun si cata incredere as avea intr-un exit-poll de pe un site in linkul caruia scrie "inflaie-de-exit-poll-uri-bla-bla-bla"?

(asta-i defectul meu, un typo in orice site cu pretentii il scade enorm in ochii mei)


Asculta, priveste si taci!...
Din brate fa-ti aripi de fier
Si zboara cu ele spre cer!...





Hai c-au reparat-o ...
Dar da, ai dreptate, gramatica este obligatorie, ca si tastatul corect. Insa stii cum e - unul gandeste, altul culege.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mediajust


Hai c-au reparat-o ...



in primul moment m-am speriat ca cineva, acolo sus, ma citeste dupa care, dand click din nou (buey, ce trafic ii fac ) am inteles ca vorbim de chestii diferite, ca la mine tot ashe apare:

http://www.pesurse.ro/2009/11/inflaie-de-exit-poll-uri-la-alegerile-prezideniale.html?lsid=2561E4E819B2A7BE9C75F60DA268DC50

(cre' ca-s doar a dracului, asa, de plictiseala - ca acum vad ca lipseste si "tz"-ul de la "prezidentziale". da' asa, de tot? nu puteau si ei sa-i taie doar codita? )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mediajust spune:

Citat:
citat din mesajul lui mianna

Citat:
citat din mesajul lui Mediajust


Hai c-au reparat-o ...



in primul moment m-am speriat ca cineva, acolo sus, ma citeste dupa care, dand click din nou (buey, ce trafic ii fac ) am inteles ca vorbim de chestii diferite, ca la mine tot ashe apare:

http://www.pesurse.ro/2009/11/inflaie-de-exit-poll-uri-la-alegerile-prezideniale.html?lsid=2561E4E819B2A7BE9C75F60DA268DC50

(cre' ca-s doar a dracului, asa, de plictiseala - ca acum vad ca lipseste si "tz"-ul de la "prezidentziale". da' asa, de tot? nu puteau si ei sa-i taie doar codita? )


Asculta, priveste si taci!...
Din brate fa-ti aripi de fier
Si zboara cu ele spre cer!...




(Ne dau afara de aici, batem off).
Ba fix despre asta vorbesc si eu!
Numai ca la mine "se vede" corect, ba chiar cu diacritice.
O fi de la browser? (eu la tehnica nu ma pricep!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Mianna, textul articolului este redactat cu diacritice, insa in adresa blogger-ul le-a scos ca sa se poata plasa cu usurinta link-ul pe site-uri care nu le accepta. Pe ele, pe diacritice. Si i-o fi fost lene sa inlocuiasca "tz" cu "t". Daca ai incercat vreodata sa pui pe DC un link cu diacritice, il intelegi.


Viviana, ultimele sondaje Gallup se potrivesc precum nuca in perete cu sondajele ultra-mediatizate date de exemplu de Insomar sau CCSB.
Uite un ultim www.napocanews.ro/2009/11/sondaj-gallup-geoana-cade-sub-crin-antonescu.html" target="_blank">exemplu. De ce apar asemenea diferente, putem doar specula.
La parlamentare, acum un an, au aparut, pe parcursul zilei, pe bloggurile unor jurnalisti (de exemplu cel recomandat de Simona) rezultate partiale exit-poll, date la diferite ore. Probabil au ei sursele lor.


Mi-au dat astia mail de la centru sa va spun ca nu s-a prea vorbit azi de faptul ca www.hotnews.ro/stiri-esential-6521418-legea-educatiei-fost-declarata-neconstitutionala-ccr.htm" target="_blank">Legea educatiei a fost declarata neconstitutionala de CCR . Poate vroiati sa stiti. E una din legile pentru care guvernul Boc le-a trecut prin asumarea raspunderii.


Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

M-ati facut curioasa.
Mediajust, incearca sa dai si tu copy-paste la adresa aia, sa vedem de la tine cum iese :).
(Eu n-am pe calculator diacritice, poate de aceea adresa o "vad" ca Mianna?)

Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana
M-ati facut curioasa.

In curand si cu www.cnet.ro/2009/10/30/numele-de-domenii-mai-libere-acum/" target="_blank">diacritice.

Mergi la inceput