Next... guvernul Negoita la rand

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

O vom trece la realizarile presedintelui Basescu in cel de-al doilea mandat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

, descoperirea apei pe luna i-o trecem la primul, da? :))

Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Dincolo de celelalte divergente, avem amandoi cel putin o optiune comuna pentru duminica: nu ne dorim un roman in spatiu pana-n 2014.

PS. Sper ca ramane valabila si peste 2 saptamani pentru amandoi, fie ce-o fi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mediajust spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

M-ati facut curioasa.
Mediajust, incearca sa dai si tu copy-paste la adresa aia, sa vedem de la tine cum iese :).
(Eu n-am pe calculator diacritice, poate de aceea adresa o "vad" ca Mianna?)

Triunghiul portocaliu *

www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15" target="_blank">see details


http://www.pesurse.ro/2009/11/inflaie-de-exit-poll-uri-la-alegerile-prezideniale.html?lsid=9AE17D1C1EFAB22AE00802D99AEF76C6



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mediajust

Citat:
citat din mesajul lui iileana

M-ati facut curioasa.
Mediajust, incearca sa dai si tu copy-paste la adresa aia, sa vedem de la tine cum iese :).
(Eu n-am pe calculator diacritice, poate de aceea adresa o "vad" ca Mianna?)

http://www.pesurse.ro/2009/11/inflaie-de-exit-poll-uri-la-alegerile-prezideniale.html?lsid=9AE17D1C1EFAB22AE00802D99AEF76C6

Imi apare tot ca Miannei. Tot "inflaie" :)). Tu il vezi si aici cu diacritice???



Citat:
Sper ca ramane valabila si peste 2 saptamani pentru amandoi, fie ce-o fi!

Pentru una dintre variante, speranta ta nu prea e intemeiata.
Te pot consola insa cu faptul ca exista posibilitatea ca ficatul sa ma impiedice sa pun in practica ceea ce am decis rational. Voi incerca cu Emetiral.


Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Iileana am ales Gallup pentru ca ei sunt seriosi.

E diferenta intre sondaje pentru ca, uite am sa va scriu un dialog:

Acum cateva zile, seara au venit la usa cu un sondaj:
Ei: - Daca duminica viitoare vor fi alegeri veti participa?
Eu: - îî... sa ma gandesc (chiar vroiam sa ma gandesc putin inainte de a da raspunsul si am facut o pauza mai lunga). Nu am apucat sa dau niciun raspuns.
Ei: Asta inseamna ca sunteti indecisa, si atunci trecem si la a doua intrebare "Cu cine ati vota?" ca sunteti tot indecisa. (bifeaza)
Apoi imi cere numele si telefonul pentru ca altcineva ar urma sa verifice.
A doua zi, sera, la 21.45 (lucru care m-a enervat) am primit un telefon prin care s-a verificat daca am fost intervievata si ce raspunsuri am dat.

Totul curat nu?

Am vrut sa ma iau de ei si sa le explic ca eu de fapt nu mi-am exprimat nicio opinie. Nu am facut-o.

Azi dimineata a aparut sondajul CURS despre care s-a spus ca a fost facut din usa-n usa.



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

, pai omul era grabit, ca timpul costa bani, cit vroiai sa stea dupa tine sa te decizi? :))

Evident ca si eu mi-as dori ca Gallup sa fie cei seriosi si ceilalti, care-l dau pe Geoana la 30%, nu.

Se pare insa ca www.danandronic.ro/Blog/danandronic/art/753/Mai-poate-intra-Crin-Antonescu-in-turul-doi-Eu-cred-ca-nu.html" target="_blank">nu prea am motive sa fiu optimista.

Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalia05 spune:

Ura viscerala si campania furibunda contra Basescu se datoreaza faptului ca a blocat procesele de privatizare ale CEC, Posta Romana, ROMGAZ, TRANSGAZ si SALROM (minele de sare) pe care au pus ochii Voliculescu si Vantu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dalia05

Ura viscerala si campania furibunda contra Basescu se datoreaza faptului ca a blocat procesele de privatizare ale CEC, Posta Romana, ROMGAZ, TRANSGAZ si SALROM (minele de sare) pe care au pus ochii Voliculescu si Vantu


Ce m-am plictisit de stereotipia asta cu Vantu si Voiculescu! Stai linistita, oamenii care vor vota pe altcineva nu se confunda cu mogulii, au ei motivele lor pentru care nu-l mai vor pe Basescu. Asta cu ura viscerala/campania furibunda sunt cuvinte mari si exagerate. De s-ar lua de gat Basescu cu Vantu si cu Voiculescu, plus inca vreo cativa si sa plece cat mai departe...sa-si plateasca politele departe de ochii mei! In plus, privatizarile nu se fac nici pe criterii politice, nici pe ochi frumosi, asa ca asta cu blocarea proceselor numai ca sa nu apuce cei doi V, nu garanteaza in nici un fel buna intentie.

Marilena
Blogul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muffin spune:

http://www.crinantonescu.org/

Mergi la inceput