Next... guvernul Negoita la rand

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mediajust spune:

Citat:
citat din mesajul lui mianna

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Aici pe Forum trebuie sa analizam candidatii dupa oferta lor;oferta care trebuie sa ne duca la un trai mai bun.


care oferta e sublima, putem zice, dar lipseste cu desavarsire. sau cel putin asta percep io.

am si io un of, mai important decat amantele lu' crin: cine si ce intentii are cu cota unica de impozitare. o fi mai important subiectul trupelor din afganistan, da' pe mine personal asta ma intereseaza si ma poate afecta.

inca n-am reusit sa aflu - macar la nivel declarativ, care stiu ca nu-mi garanteaza ca nu se rasuceste brusc odata cu mos Nicolae - care ce intentii are vis-a-vis de ea. dupa culoarea politica nu ma pot lua, ca s-au cam amestecat culorile, oricum decolorate, si-avem un mic curcubeu.

asa ca pierd vremea cu can-can-urile de rigoare (din fericire nu mai reusesc sa fiu la zi nici macar cu topicul asta, citesc din 10-n 10 pagini si nu clik-ui pe linkuri)si zic mersi ca din campania asta am invatat macar despre particularitatea poporului maghiar, tot m-am ales cu ceva.


Asculta, priveste si taci!...
Din brate fa-ti aripi de fier
Si zboara cu ele spre cer!...





Da' ce treaba are presedintele cu cota unica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mediajust


Da' ce treaba are presedintele cu cota unica?



poi daca-l asculti pe basescu, el a adus-o realistic vorbind, macar o parere sa aiba, sa stiu si io daca-l injur ori ba.

un tur rapid cu pretenu' meu google mi-a dat ca antonescu ar scadea-o, basescu ar lasa-o deocamdata asa (nu m-am uitat decat la titlurile linkurilor, da' cica "nu e prudent", nu stiu cat inseamna acest "deocamdata") si becali ar creste-o. e o ora prea tarzie in noapte sa le fac statistica si celorlalti catindati, da' as fi preferat s-o aud la stiri, in locul femeilor frumoase si-a diverselor aparitii editoriale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mediajust spune:

Citat:
citat din mesajul lui mianna

Citat:
citat din mesajul lui Mediajust


Da' ce treaba are presedintele cu cota unica?



poi daca-l asculti pe basescu, el a adus-o realistic vorbind, macar o parere sa aiba, sa stiu si io daca-l injur ori ba.

un tur rapid cu pretenu' meu google mi-a dat ca antonescu ar scadea-o, basescu ar lasa-o deocamdata asa (nu m-am uitat decat la titlurile linkurilor, da' cica "nu e prudent", nu stiu cat inseamna acest "deocamdata") si becali ar creste-o. e o ora prea tarzie in noapte sa le fac statistica si celorlalti catindati, da' as fi preferat s-o aud la stiri, in locul femeilor frumoase si-a diverselor aparitii editoriale.


Asculta, priveste si taci!...
Din brate fa-ti aripi de fier
Si zboara cu ele spre cer!...





Realistic vorbind, parerea lui Basescu (ca si a celorlalti pe subiectul asta) conteaza fix cat a mea, a ta si a vecinilor nostri.
Si nu vreau sa aud la stiri tot felul de lucruri/pareri/promisiuni/declaratii care n-au nicio legatura cu prerogativele presedintelui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana


Edit: sa cititi si povestea www.gandul.info/news/cum-s-au-tras-sforile-pentru-meciul-final-al-candidatilor-pd-l-si-pnl-s-au-inteles-peste-capul-psd-doua-dezbateri-in-trei-miercuri-si-vineri-cel-mai-probabil-doar-intre-basescu-si-crin-5112974" target="_blank">negocierilor ptr. dezbaterea electorala. Fun, fun, fun! Unu vrea in 3 dar nu in 2, altul in 2 da' nu in 5, altul vrea cu oriciti da' sa fie si Base, si tot ashe...




eu pun pariu ca nu se tine

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Ba da ,Simona,dar,ca de obicei in doi
In ceea ce priveste galetile si gecile electorale,sunt pline ziarele de reportaje pe tema asta.Prin alte parti se dau galeti,faina sau zahar.Depinde ce are fiecare in buget.
Deosebirea esentiala intre minerii lui Iliescu din anii 90 si astia de pe la mitingurile electorale este ca primii au pus in pericol de moarte dezvoltarea democratica a Ro,niste oameni au murit,de distrugeri materiale nu mai vorbim ,iar Buc mirosea a praf de pusca si era coplesit de panica.
Pesedeul este insa consecvent dupa cum se vede si sindicalistii lui radoi au blocat un oras intreg doar sa ne arate ce fortosi sunt ei.In Teleorman ,in anii dictaturii lui Basescu,prefectul apolitic pesede face politie politica pe fata ,cu documente.Ia sa vedem cum arata "Tabel nominal cu agentii economici de pe raza comunei.....si apartenenta lor politica(sic!?):
http://www.catavencu.ro/n_fieful_lui_dragnea_psd_se_face_politie_politica-11197.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

ps:apreciez ,draga M,revenirea la o exprimare decenta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui mianna

uitasem, m-am mai ales cu o concluzie: voi fi prima care voteaza "pentru" o eventuala (desi improbabila) revizuire a constitutiei, care sa readuca la loc parlamentarele cu prezientialele. nu de alta, da' in an fara campanie proprie ni se plictisesc politicienii si se dau in spectacol, neavand aproape nimic personal de pierdut.



Si eu, si as pune si alegerile europarlamentare in acelasi timp.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Si eu cred ca se tine, ca Antonescu merge oricum, deci macar pe el si pe portar tot ii vom vedea .
Pe Geoana nu prea-l trage atza sa se confrunte asa, si cu Crin, dar nuuu, nu pentru ca nu-i in stare si si pentru ca daca-l ciocani suna ca un burlan gol pe dinauntru, ci pentru ca, precum ne-a informat "strategul" :)) Gusa, Geoana nu vrea sa-l atace pe Crin, ca sa nu enerveze electoratul PNL, pe ale carui voturi se bazeaza in turul 2.
Iar Base... Si-o fi revenit de simbata?... El cred ca n-are incotro, trebuie musai sa vina.


Am gasit o chestie interesanta: Ciudatenii electorale.
Despre bizareria de a fi prevazute, in fro' citeva comune, un numar de sectii de votare speciale similar celor din mari municipii.
Ce-or avea asa special comunele alea?
Probabil ca dispun de parcari largi.
Pentru autocare.


A, si am mai gasit ceva dragut.
Xenooo, ce mai faci? .
Iaca ce zice unul dintre cei mai dragi tie PD-L-isti: www.ziua.ro/news.php?data=2009-11-03&id=43606" target="_blank">Sever Voinescu: Daca n-ar fi fost Traian Basescu, as fi votat cu Crin Antonescu. .


Edit: "De ce ne e frica, nu scapati!".
"Ce blestem pe poporul asta, mai Adriane: sa aiba iar de ales intre doi comunisti, doi dobrogeni sau doi nebautori!




Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

"Timp de doua saptamani am fost postac de partid. Am primit in fiecare zi e-mail-uri de la consultantii partidului cu mesaje
impotriva contracandidatilor si liste cu zeci de linkuri unde sa le raspandesc. Am intrat pe bloguri, forumuri si site-uri de ziare, am vorbit despre bun-simt si i-am injurat pe "marinarul beat de putere" si pe "prostanacul comunist"."

da....uite ce zice ala in RL mai exact. oare chiar asa o fi?

Mergi la inceput