Next... guvernul Negoita la rand

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Marilena, tu compari un miting electoral cu mineriadele? Am inteles bine?
Asta au insemnat pentru tine mineriadele?

Pene colorate... cate putin din toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marilena12

Lory, ce ai spune daca i-ai auzi pe domnii mineri din Valea Jiului care se lauda ca au primit cate 100 ron cadou plus jachete si pelerine de ploaie, pentru prezenta la mitingul electoral al Dlui Basescu de la Craiova?



Marilena, informatia este corecta. Si suma si canadiana. Si la Pitesti (parca) a fost acelasi scenariu, evident, nu numai mineri. Si, tot evident, nu vad de ce compari mineriadele cu deplasarile la miting.

A, era sa uit: in teritoriu, sustinatorii celorlalti candidati merg la miting tot platiti. Mai mult: sunt tot aia, plata e la fel. Difera culoarea canadienei. Cu o exceptie: candidatul UDMR. La ala s-au strans cateva mii de unguri. Mitingul a inceput si s-a sfarsit cu imnul Ungariei, a fost o ocazie excelenta de a mai injura Romania. Lumea a venit fara bani, de drag...

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Guestus mie imi miroase a inconstienta de dinaintea furtunii,!
Sunt toti setati pe povesti de alcov,pe telenovela Haissam,paranormali,au uitat ca trebuie sa avem guvern, de te ia durerea de cap cand vezi inconstienta generala ca nu ii intereseaza nici cat negru sub unghie ca va fi PRAPAD dupa alegeri!
Care ei,pai toti candindatii din topul sondajelor si astfel cu cele mai mari sanse sa conduca tara,presa lui peste,tv~urili lui peste!
Vin alde Ciuvica ,are omul asta ceva probleme de sanatate si eu tot de sanatate cand il vad ca nu stiu cum sa iau telecomanda sa mut,sa~si dea cu presupusul!



si ti se pare c-ar avea vreun rost sa dezbatem noi pe forum platforme electorale cand catindatii nu par a-si aminti nici ce-i aia si la ce foloseste?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

Citat:
citat din mesajul lui olympia

Marilena, tu compari un miting electoral cu mineriadele? Am inteles bine?
Asta au insemnat pentru tine mineriadele?


Nu Olympia, am vrut sa arat ca minerii nu sunt buni si folositori numai pentru PSD, ci si pt PD-L. Fiecare i-a chemat pe mineri dupa nevoie. Ceea ce ma surprinde, desi chiar nu doream sa fac o comparatie intre mineriade si mitingurile electorale (nu stiu de unde ai inteles tu asta), este faptul ca Iliescu a chemat minerii si acestia au venit, pe cand Basescu a trebuit sa-i plateasca bine ca sa se urce in autocare. Atat am vrut sa spun. Ce au insemnat pentru mine mineriadele nu reiese in nici un fel din postul meu anterior.

Marilena
Blogul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui mianna

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Guestus mie imi miroase a inconstienta de dinaintea furtunii,!
Sunt toti setati pe povesti de alcov,pe telenovela Haissam,paranormali,au uitat ca trebuie sa avem guvern, de te ia durerea de cap cand vezi inconstienta generala ca nu ii intereseaza nici cat negru sub unghie ca va fi PRAPAD dupa alegeri!
Care ei,pai toti candindatii din topul sondajelor si astfel cu cele mai mari sanse sa conduca tara,presa lui peste,tv~urili lui peste!
Vin alde Ciuvica ,are omul asta ceva probleme de sanatate si eu tot de sanatate cand il vad ca nu stiu cum sa iau telecomanda sa mut,sa~si dea cu presupusul!



si ti se pare c-ar avea vreun rost sa dezbatem noi pe forum platforme electorale cand catindatii nu par a-si aminti nici ce-i aia si la ce foloseste?




Aici pe Forum trebuie sa analizam candidatii dupa oferta lor;oferta care trebuie sa ne duca la un trai mai bun.
Pe acest Forum se regasesc multe persoane din medii sociale diferite si cu optiuni diferitei,de aceea fac apel la membrii DC cu constiinta civica ca sa le arate obrazul nesimtitilor care vor sa ne conduca si nu ne arata "luminita de la capatul tunelului",adica pt. cine nu a inteles metafora,SPERANTA UNUI TRAI DECENT.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Aici pe Forum trebuie sa analizam candidatii dupa oferta lor;oferta care trebuie sa ne duca la un trai mai bun.


care oferta e sublima, putem zice, dar lipseste cu desavarsire. sau cel putin asta percep io.

am si io un of, mai important decat amantele lu' crin: cine si ce intentii are cu cota unica de impozitare. o fi mai important subiectul trupelor din afganistan, da' pe mine personal asta ma intereseaza si ma poate afecta.

inca n-am reusit sa aflu - macar la nivel declarativ, care stiu ca nu-mi garanteaza ca nu se rasuceste brusc odata cu mos Nicolae - care ce intentii are vis-a-vis de ea. dupa culoarea politica nu ma pot lua, ca s-au cam amestecat culorile, oricum decolorate, si-avem un mic curcubeu.

asa ca pierd vremea cu can-can-urile de rigoare (din fericire nu mai reusesc sa fiu la zi nici macar cu topicul asta, citesc din 10-n 10 pagini si nu clik-ui pe linkuri)si zic mersi ca din campania asta am invatat macar despre particularitatea poporului maghiar, tot m-am ales cu ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Eu ma uit si la campanie si o compar cu cele trecute.
Televiziunea nationala nu organizeaza nicio intailnire, stiti cine e director, nu?
In lipsa ne uitam la Antene, Realitatea ... Acolo infloresc frumos bombe de presa.Vechi, dar care sunt acum intoarse pe toate partile exact dupa modelul Elodia de la OTV, un serial infinit, comentat la nesfarsit. Putinele comentarii de bun simt se pierd in noianul de vorbe aruncate de personaje dubioase, dar care se vor convingatoare. L-am vazut pe Gusa, pe tanti de la loterie, pe unii politicieni care dupa ce n-au mai prins loc in parlament,disparusera... Acum, iaca au reaparut, grupati cate doi, cate trei in corul acuzatorilor.
S-a sunat mobilizarea generala, se pare.

Pene colorate... cate putin din toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Mianna , Videanu a zis ca nu se modifica.

Pene colorate... cate putin din toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

uitasem, m-am mai ales cu o concluzie: voi fi prima care voteaza "pentru" o eventuala (desi improbabila) revizuire a constitutiei, care sa readuca la loc parlamentarele cu prezientialele. nu de alta, da' in an fara campanie proprie ni se plictisesc politicienii si se dau in spectacol, neavand aproape nimic personal de pierdut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Guestus, Muffin, eu sint incintata ca mi-ati dus dorul , insa ma tem ca nu va pot ajuta cu un rezumat, c-am pierdut sirul. Poate-l face altcineva.

Stau si io ca omu', cu floricelele la indemina, si urmaresc meciul. Unu' da cu interceptarea, altu' riposteaza cu o carte, mai aparu si greva de la metrou pe care si-o paseaza de la unul la altul ca pe un ou fierbinte...
Cum Antonescu nu joaca in meciul asta, nici ca detinator de dosare, ca nu-i sta'n fire, nici ca subiect de dosar, ca n-are de ce, nu am cu cine tine :), asa ca rontzai amuzata floricele si ma gindesc ca, cine stie, poate s-o face vreodata curat in mizeria asta...

Oricum, eu am facut un pas inainte :): am reusit sa ma prind ca "Praduirea Romaniei" nu-i tot cartea aia de care ne zicea Xeno :), e alta. Inseamna ca aia urmeaza???

Sa-mi fac provizii de floricele...


Edit: sa cititi si povestea www.gandul.info/news/cum-s-au-tras-sforile-pentru-meciul-final-al-candidatilor-pd-l-si-pnl-s-au-inteles-peste-capul-psd-doua-dezbateri-in-trei-miercuri-si-vineri-cel-mai-probabil-doar-intre-basescu-si-crin-5112974" target="_blank">negocierilor ptr. dezbaterea electorala. Fun, fun, fun! Unu vrea in 3 dar nu in 2, altul in 2 da' nu in 5, altul vrea cu oriciti da' sa fie si Base, si tot ashe...


Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput