Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (132)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Adriana m-ai sunat??? acum?? uite ca nu am telefoanele si eram cu Boowa si Kwala la maxim . Eu am facut la Medicover, nu am platit ca am abonament. asa ca nu stiu nimic de preturi. merci de felicitari
Alysh ooof, abia astept si eu sa treaca si cezariana asta, ea nu ma lasa sa ma bucur de sarcina cum trebuie...ca nici cu nasterea naturala nu o fi mai bine, dar oricum

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si 16+ Ana Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

Laura, ieri sunasem.
De ce ti-e asa frica de nasterea naturala?
Tot ce e natural e frumos ... exista si exceptii e clar, insa nu e bine sa plecam cu ganduri negative, ca at. sigur n-o sa mai fie frumos

Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex@Sara spune:

Laurita felicitari din suflet pt fetita mumoasa ce o ai in burticuta.sa fiti sanatosi cu totii si sa va bucurati pe deplin de copilasii vostrii in fiecare clipa din viata

Adriana,pixul ar trebui sa se stearga cu vata imbibata cu deodorant/parfum sau spirt,sau servetele umede.daca e din piele colorata,incearca intai pe o bucatica mica unde nu se prea observa,sa nu se decoloreze.Bafta
Atat am avut de zis acum,ca trebuie sa fug la teroristi ca \Alex si sara se ciondanesc poe nustiu ce

tero Stefan-Alexandru 02.09.2005
shoricica Sara-Maria
30.05.2008


trompetzica Daria-Ioana 03 08 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona80 spune:

Buna fetele,

Mi-a fost dor de voi. Am mai citit pe diagonala cand am mai reusit, dar motanul meu nu prea imi da voie. Si acum sta la mine in brate. E innebunit dupa calculator. Am intrat sa o felicit din tot sufletul pe Laurita. Ma bucur mult pentru voi. Ca o coincidenta, si eu sunt din nou in 7 saptamani si sunt foarte fericita (desi raul de toata ziua nu prea ma lasa sa arata asta). Mi-ar placea sa fie fetita, dar nu m-as supara fie tot baiat.

Adriana,incearca si cu Vanish, sa indepartezi urmele de pe canapea.

Va pup, si va mai tin la curent.


Mamica fericita a lui Victor Stefan din 04 iunie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Ramo merci mult,ce scumpa esti ca ai intrat special Felicitari si tie pentru sarcina, e excelent!!
Alex&Sara merci si tie mult!
Adriana acu va fi ceza ca deh, ceza a fost si prima data...m-a speriat Sis hihi a spus ca e cumplit, ca nu nu nu, sa nu nasc fara epidurala etc.
Aha, deci ieri ma sunasei, mi-a zapacit Bopgdan agenda si nu mai am numerele, abia le recuperez incet incet. Il caut si te trec in agenda

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si 16+ Ana Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuca spune:

neata si de la noi! ne-am trezit, papat, kkat si asteptam sa mai creasca gradele afara sa facem o tura.
Incep cu Georgiana, stiu exact prin ce treci, hai ca s-au imputinat vagoanele azi e mai bine ca ieri si maine va fi mai bine ca azi. Iti promit !Important e sa bei lichide, nimic solid,inca,intreaba daca e ok sa pui supozitor, usor usor sa cobori din pat, important e sa mergi, prin camera macar, e f important sa nu stai numai in pat. Daca nu reusesti sa citesti tu o rog pe zana MSBB sa-ti transmita, ii dau pe privat si nr de mobil daca vrei sa vb suna-ma.
Laurita... ti-am spus io ca e cu codite? Abia astept sa ne vedem duminica sa te felicit !
Cuscra draga ia de aici , e pustiu parcul fara voi...
Am vazut printesa Victoria cu niste ochi absolut superbi, mor de dragul ei, un pupic si de la Liz .
Am vazut si poze cu buburuza si flacaul lui Magdone, frumoasa familie ! Ce frumos citea printesa picior pese picior Eclipsa, vezi ca a aparut si urmatorul volum "Zori de zi". Eu sun FAN !
Ramona, felicitari si sarcina usoara.
Adriana , si eu stiu ca petele de pe canapeaua de piele ies cu spirt.
gata, ia sa vedem cate grade sunt afara si iesim!
va pup, o zi frumoasa !






Elenuca mami de Lizuca 29 Mai 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonix spune:

Neatza neatza :)

O felicit si eu pe Laura - sa fie sanatoasa Ana Ilinca iar tu sa te bucuri de sarcina :) Nasterea trece repejor, naturala sau cezariana, si o sa uiti toate neplacerile de atunci zau

Chinabulina - recuparera rapida

Ramona felicitari pentru bebe2 - va strangeti toate la o noua odisee nu ?

Desiree - si noi tot carti din colectia aia avem - mi se pare super, Robert deja are preferata lui (Cartea Junglei) - ieri a adormit cu cartea pe fatza Nu reuseam sa i-o scoatem din manutze, in plus stie deja cine e Mowgli, ce face, toate animalele - ii citesc si este asa de atent de zici ca pricepe totototot Am vazut printzesa ta, o frumoasa ... ochishorii aia

MSBB - multumim de vesti

Dani - hai, capul sus, o sa fie bine

Adriana - habar nu am cum iese pixul ... noi in general lasam totul pictat Cred ca o sa schimb de-a binelea canapeaua si gata. Oricum din motiv de bebeloi nu prea fac mari renovari in apartament, la modul ca de exemplu nu schimb parchetul, nu pun nimic nou, dor zugravim. iar in mobila nu prea investim, caci .... Hmmm Am zis: dupa ce fac piticii 18 ani Am planuri o gramada dar ...

Ok, noi azi mergem la doctor, Robert tot cu febra, minifebra... apetit normal, veselie mare, mucishiori albiciosi, tuse un pic mai zdravana .... Deci am hotarat cu doctorul sa mergem la o consultatie. Culmea e ca a stat in casa non stop aproape, doar un pic pe la plimbare a fost - maica-mea abia asteapta sa il mai dam la cresa Adevarul ca si eu - a devenit super rasfatzat, cam agresiv, l-a luat pe NU in bratze, bocane, tropaie, se vede ca s-a saturat de noi. Iar faza cu agresivitatea nu o prea inteleg: chiar a stat acasa, si nu a vazut pe nimeni dand in alte fiinte moi Sa zici ca a vazut in parc ... sau la TV (nu ne uitam mai deloc)... nu prea vad de unde, caci saptamana asta a stat mai mult in casa. Cred ca are efectiv prea multa energie si nu stie cum sa o scoata la iveala. Hmmm...

Sper sa se faca bine repede, sa mearga la cresa si apoi sa iasa afara, asa o sa se mai linisteasca :)

Va pup, o zi buna

Simona cu Robertzel baietzel frumos

Cum a venit Robertzel in viata noastra

Poze cu noi toti si Poze cu bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Neata

Inainte de iesirea afara:

Laura super veste, si mie mi-ar palcea o pereche, iar numele e superb (Ana e numele nostru de fetita :) )

Ramona sarcina usoara si tie!

Adriana inca se mai paote spune public:30

Alysh merg pe mana ta si o sun dupa ce trimit mesajul asta

Doloress esti o draguta, ca de obicei, simt ca trebuie sa-ti spun neste lucruri: stie ca e mai sanatos cu insulina, insaaa e groaznic cred sa-ti faci singur injectii, sa cari trusa dupa tine etc. Toata lumea prefera the easy way out - o pastila si regim. Iar cat despre ce zice dr, da, in principiu e adevarat, insa in tara de kko numita Romania... nu mai stiu. Cand a intrat mama in cabinet, dr. vorbea cu asistenta cum n-a reusit sa convinga pe nimeni sa vrea insulina, asa intr-un mod cam ciudat. Plkus ca am lucrat intr-un spital si stiu cum functioneaza unele lucruri, adica sunt muuulti medici care sunt "stimulati" de unele firme sa dea un anumit medicament in locul altuia si tot asa. Insa in scurt timp o sa ne convingem daca insulina chiar e singura solutie ramasa.

Desiree te cauta Victoria de praf sub covor, nu?

Lori, mami de Robert din 9.06.2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

In sfarsit ajung sa scriu si eu cateva vorbe.

M-am bucurat mult de tot pentru Laura, ca vine fetita de data asta. Incerc sa-mi imaginez o "Mirci" fetita, o sa fie super-super frumusica Felicitari! iar numele e tare dragalas.

Lori, miss u Ce mai faceti? Incredibil ca stam la doua blocuri distanta si nu ne-am vazut de nu stiu cand. Imi pare rau de mami al tau cu diabetul.

Simonix, sanatate multa lui Robertix

Sper sa se refaca si Georgiana repede, sa intre aici sa o pupam in direct si sa-i uram sanatate multa-multa!

Ramona, ce dragut, inca o burticuta! Trecem la lista Dar intra mai des si ne mai povesteste una-alta!


Alaturi de SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramona80

Buna fetele,

Mi-a fost dor de voi. Am mai citit pe diagonala cand am mai reusit, dar motanul meu nu prea imi da voie. Si acum sta la mine in brate. E innebunit dupa calculator. Am intrat sa o felicit din tot sufletul pe Laurita. Ma bucur mult pentru voi. Ca o coincidenta, si eu sunt din nou in 7 saptamani si sunt foarte fericita (desi raul de toata ziua nu prea ma lasa sa arata asta). Mi-ar placea sa fie fetita, dar nu m-as supara fie tot baiat.

Adriana,incearca si cu Vanish, sa indepartezi urmele de pe canapea.

Va pup, si va mai tin la curent.


Mamica fericita a lui Victor Stefan din 04 iunie 2008



ieee, inca o burticutza!! Va felicit, sa fie intr-un ceas bun, si mai da pe la noi cand apuci!!

reallaura, felicitari pt coditze! tiii...ce dezmatz pe voi, shopping ca fetele.

ash mi zice multe, dar is pe fuga:

alex@sara, pup la toti cupiii tai!

despre pix pe canapea, Simonacip a sters canapeaua in luna a9a de sarcina

Simonix, agresivitatea poa sa apara si de la prea mult rasfatz. e un mod de a reactiona la sufocare, la limitarea independentei. Parerea mea. HAC. Nu dati cu parul.

Mai voiam sa zic ceva. Do no ce.





Banc:
O blonda se adreseaza unei brunete:

- Cine spune ca sunt inculta, face o mare eroare! De curind am fost
angajata la un Centru de reactivi izopropanici nucleari cuantificati si
trifazati pentru crestomatie purulenta semantica.

- Si ce faci acolo?

- Pazesc reactivii izopropanici cuantificati, pentru ca se fura ca-n
hiperaglomeratiile clorofiliene angiospermice si gimnospermice perene,
carora voi brunetele le spuneti "codru".



o soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008

Mergi la inceput