Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (132)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Gabi, ne-am intors de afara, e mai bine decat ieri; am inceput sa iesim si dupa nani, macar putin de manuta in jurul blocului, ca daca nu adoarme foarte greu seara, ce sa zic adormim noi inaintea lui.

Eu o mai intreb pe tanti Nuti de voi, ultima oara zicea de baieti, ca sunt amandoi bolnavi; acum cred ca sunt bine, dar tot n-am mai vazut urma de Raducu prin parc, cred ca iese dupa 12 si pana in 3-4.

Fug la nani. Amandoi la nani, uite-asa

Lori, mami de Robert din 9.06.2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Lori, Raducu meu iese afara cu Mariana in jurul pranzului, pe la 12:30-1, si sta cam o ora, face cateva ture pe straute pe acolo, pina pe la piata. Nu s-au mai dus in parc pentru ca este frig acolo. Si Duduc oricum e puturosel, la cat e de zbanghiu si catarator prin casa, afara vrea doar in carut sa admire peisajul din mers.
Andrei in sfarsit este inapoi la gradinita. Dar se obisnuise raducu acasa cu el, ii placea cred, ca in prima zi parca n-a fost in apele lui fara companie vesela.


Alaturi de SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Dana, sigur ca poti lua idei...cum sa ma supar? Sa stii ca-mi place de voi ca nasiti mereu..Aveti musafiri multi de Craciun asa...
MsBB, multumim de vesti, sper ca va trece repede starea nasoala si va fi bine.
Lorich, sper sa rezolvati, sa gasiti o solutie repede sa tina in friu glicemia.
Desiree, scumpica Victoria, e sufletul casei..
Magdone, v-am vizionat si pozele voastre. Foarte frumoase, ma bucur pentru voi ca veti fi in curind si mai multi.
Elenuca draga si scumpa, uite David a inceput sa tuseasca, l-am tinut acasa azi, ii fac aerosoli si ii dau siropuri, sper duminica sa fie bine, ca sa nu s esupere invitatii ca-i primim cu tuse Ieri i-a scos iar
afara in curtea gradinitei, pe vintul ala rece si ei au alergat si uite acum, sunt sigura ca i-a decimat simtitor in grupa..OOf.Ma bucuram ca nu ama vut probleme pina acum. Bine, nu e rau david, tuseste rar si in nici un caz nu e viral..
Ramona80, felicitari pentru sarcina, sa dea DUmnezeu sa fie cum iti doresti!!
Adriana, are dreptate CLeo, si eu intrebam la un moment dat, imi facuse David traseu , autostrada pentru masini pe canapea....Canapeaua mea e portocalie, am scos nitel cu putina acetona dizolvata, dar canapeaua a devenit putin mai deschisa si mai lucioasa in zonele alea. Nu a iesit cu nimic altceva incercat inainte. Totusi trebuia s-o las asa...in timp, tot stind pe ea s-a sters. Acum se mai vad insa putin urmele alea mai lucioase...
Cleo, e bine fata?
Alysh ma bucur ca Vladi e mai bine. Doamne Ajuta!
Simonix, sa stii ca si Mati e cam crizat acasa, daca nu-i intru in voie se tavaleste pe jos, face circ..SI nu am de gind sa-i indeplinesc orice capriciu, asa ca il ignor si sfirseste prin a vedea ca nu i se face pe plac cind nu e rezonabil.Imi pare rau de pitic ca nu e mai bine...SI vreau sa-ti spun ca si eu sunt foarte multumita de cresa, sunt 10 copii la 3 doamne si toate mi-au spus ca e foarte cuminte. Plinge doar putin cind il las apoi e linistit, maninca, doarme bine. ce sa spun, sunt incintata, uneori am tendinta sa-i indepartez cit mai mult de mine, sa-i las la cresa/gradi, am capatat senzatia ca eu ii stric, ca din pricina mea devin rasfatati si crizati..
Stephany, ce bine ca e mami tau acasa...si eu ma rog la DUmnezeu sa reuseasca mama sa iasa la pensie. Mult m-ar ajuta numai ideea ca dc raceste vreunul ma pot baza pe ea...

Fetelor, am gasit linga mine la un coafor sa fac sedinte de electrostimulare. Costa cam 250 Ron 10 sedinte si tratament cu ultrasunete vreo 300 Ron, tot 10 sedinte. CUm iau salariul ma apuc sa vad ce e de capul lor. Am mai slabit nitel, ca ma ingrasasem iar, acum am 57, dar poate reusesc sa ajung la 54 cu tratamentul asta. Ma tin sid e dieta in continuare si d eaerobic. Gata, va pupez pe toate
Cam asta e...Va pupez pe toate

Simona, mami de baieti
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

SImonix, elenuca, Lorich, Gabitzule, Cleo si voua

Mai si eu am observat cu rasftat de nu se poate pe Mircea, nu stiu ce ma fac cu el. La cresa nu pot sa-l duc ca sa-i treaca...
Ah, si cum zice Cleo devinde si agresiv, muca si zgarie. Explicatia ta e plauzibila ca se asociaza cu rasfatul...care e solutia??


Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si 16+ Ana Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaH spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonacip

Dana, sigur ca poti lua idei...cum sa ma supar? Sa stii ca-mi place de voi ca nasiti mereu..Aveti musafiri multi de Craciun asa...


simona, si noua ne place sa nashim. ne e drag de toti finii nostri, dar imi apre rau ca nu pot s fiu aproape de ei tot timpul. orbim in schimb destul de mult la telefon cu cei din tzara. avem patru perechi cununate pana acum, doua gemenutze botezate, inca o fetita botezata prin reprezentanti si bebelushii abia de acum incep sa vina. iar de nasit, mai avem vreo 2 perechi arvunite, dar nu s-au hotarat inca.

cat despre casa naostra de craciun... oricum este plina. si nu numai de fini, dar in general mai ales craciunul se face la noi. si ne strangem in jur de 20-25 persoane, incluziv copii. e casa plian si imi place, chair daca muncesc mult inainte pt pragatiri si mult dupa pt curatzenie. dar cand ii vad pe toti in jur, mai ales copiii in jurul bradului, mi se umple inima.

eu mai vroiams a te intreb pe tine ceva: spune-mi si mie la ce gradi sunt matei si david? soru-mea sta prin apropiere, ma rog, nu chiar, sta la razoare, dar au mashina. si am inceput sa o bat la cap sa gaseasca gradi pt fata, care acuma re vreo 9 luni. bine, nu o sa o dea mai devreme de un an jumate, dar sa se itereseze de gradinitze. asa sunt eu mai prevazatoare, imi palce sa planific, sa studiez, sa compar ca sa stiu de unde alege.
si as vrea sa ii zic de gradinitza unde ii duci to pe baieti, ca e faina din cate spui tu: 10 copii la 3 doamne, pai asa "lux" nici aici nu gasesti.

in alta ordine de idei: a venit tati acasa. e fantastic cat de relaxata ma simt acum. e ca atunci cand esti f obosit dar nu iti permiti sa te relaxezi pt ca tb sa termini o treaba. asa ca mergi inainte. numai cand ai termiant pici. asa si eu acum. abia cand l-am vazut azi mi-am dat seama cat de incordata am fost si cat de greu mi-a fost fara el. cred ca incepand de azi nu mai fac nimic vreo 3 zile.

si mai vroiam sa spun ca i-a adus teodorei un cojocel foarte dragut. este asa dulce in el. iar lui alex i-a adus o super geaca de iarna. maif etelor, si sunt asa de ieftine acolo, comaprand cu ce e aici.... paote si din cauza paritatii dolar-euro, dar la banii aia aici nu reuseam sa iau decat msite ciurucuri.
sper ca in curand sa fac si niste poze sa exemplific.

hai ca am o limbarita.... si am atata treaba... si am avut o zi de mare spor: am venit ami tarziu, am stat la masa de pranz mai mult, plec mai devreme.... o mare zi.

va pup si va urez un weekend placut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

DanaH ce bine ca a venit sotul! Unde a fost de a gasit ieftinataturile?? Eu astept reducerile de ianuarie sa iau la amandoi pentru la anul hainute puloverase etc etc. Altfel nu se merita de nici un fel ce kkt de preturi avem in RO. Asteptam si poze cu achizitiile, mai vedem si copiii

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si 16+ Ana Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piggy spune:

Laura felicitari pentru fetitza sa fie sanataosa si norocoasa! La fel o cheama si pe ilinca mea - ana ilinca - culmea coincidentei

ramo sa ai o sarcina usoara si o nastere la fel :)

Tre sa iau si eu un aburitor voi ce marci aveti? alea cu ultrasunete or fi mai bune?

Piggy mama de Ilinca (15.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Piggy, eu am doua, cate unul in fiecare camera. Unul este Tigex si unul este Petit Terraillon. Eu am luat cu ultrasunete pe motiv de silentios, ca citisem ca sunt mai putin zgomotoase decat cele cu compresor. Vezi mai multe modele pe site la Bebelusultau (nu pot pune link dar gasesti tu).


Alaturi de SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magdone spune:

Multumesc pentru urari, va pup imi mai zice si mie cineva o data parola de la contul comun, pleeeeeeaseeeee.

Elenuca, si eu sunt super FAN, am citit toate cartile, am vazut si primul film, vezi ca saptamana viitoare pe 20 noiembrie apare si al doilea film, New Moon , nu stiu daca si in ROm, sper ca da, ca aici e isterie generala toata lumea il asteapta ca pe nu stiu ce.
Eu am mai citit inca o carte scrisa de acceasi autoare, se cheama HOST mi-a placut si asta ffff mult.

Ramona80, felicitari pentru sarcina!!! sa aveti un bebe sanatos si mancacios!!

In alta ordine de idei, maine voi fi si eu nasa!!! de cand imi doream dar n-am reusit, o sa botez baietelul unei prietene, o sa pun si poze dupa.

va pup si va mai scriu.

Magda, cu Razvan (6 ani) si Olivia (1 an)
_
"Pentru a castiga ceea ce merita sa ai, s-ar putea sa fie nevoie sa renunti la tot ceea ce ai deja."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piggy spune:

sarumana de infi gabi, dar eu ziceam de nebulizator...aerosol sau cum se cheama dansul...cu masca si aburi pentru micutzii virusati...ai idee?

Piggy mama de Ilinca (15.06.2008)

Mergi la inceput