Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *98*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Seara buna, sau ma rog, buna dimineata

Nu am reusit sa recuperez cap trecut, decat vreo 2 pagini. Am vazut o intrebare a GAZEI si ma grabesc sa raspund. Centrul de joaca l-am luat de pe toyz . ro, a fost vreo 380 ron. Ana sta in el, fara mine mai rar ce-i dept, dar daca e bine dispusa sta si fara mine, iar daca ma vede prin camera e ok, pot face una alta. Eu zic ca e o investitie buna. Azi am pus-o si in premergator, nu are jucarii, nu stiu daca de asta, dar nu a fost f interesata de el. A stat, dar cand era de mers, ridica picioarele. Asta e, nu o fortez, asa e ea, mai lenta

Cat despre jucarii, eu nu ma stresez prea tare. Ii dau zdranganele, plusuri, la ea acuma e mai mult cu bagatul in gura si pocnitul de o suprafata tare. Plus ca acum nu prea mai baga in seama jucariile, ar vrea sa fie mai activa, sa se ridice, sa plece dar nu poate si se umple de nervi si chiar ca nu mai sta deloc singurica. A avut o perioada cand se juca singura in patut (ca in filmuletul pe care l-am pus), acum nu mai vrea, nimic nu o mai tenteaza, nu mai sta nici in fund, se tranteste pe o parte si de acolo spera sa ajunga mai departe doar ca nu mai stie, ajunge pe burta si urlaaaaa. E doar o etapa si asta sper, ii va trece.

Nu mai am putere sa scriu nimic, asa ca ma duc sa culc. Am fost in oras cu nasii si finii, am mers pe scuter si am cam inghetat, am baut si un vin rosu, deci toate ingredientele sa fiu zombie. si in maxim 2 ore da Ana prima strigare. Am fugit, recuperez maine

Pupici

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)

Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditapop spune:

Buna dimineata
La Multi Ani
Cristian, puiul lui Monnvas
Maia Andreea, printesa lui Saby

Sa fie sanatosi, voinici si mereu veseli bebeii vostri scumpi

Aici e Razvan al lui mami:
http://www.flickr.com/photos/44445303@N08/?saved=1

KLORANE, un vot pentru RAZVAN
http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat+de+fericit+e+copilul+tau+KLORANE ad1 ad2


Pisigri, multumim de vot Am vizionat albumul cu printesa ta, e minunata! Sa fie mereu asa de vesela!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditapop spune:

Eram cu gandul la Pisigri si asa am si scris
Scuze, Pisik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Neatza si hai la cafea, ca eu numai in weekend imi mai fac uneori cite o cafea luuuunga cu muuuuult lapte.
Azi-noapte fiica-mea a dormit de-a rupt, eu mai din parti, ca Motanu a lipsit de-acasa si-ntii n-am adormit ca eram singura, apoi m-a apucat talentul creator si am scris pe blog, apoi n-am adormit ca speram sa vina mai devreme acasa, si dupa 2 ceasuri de dormit cu Pisilinca in brate m-am trezit ca e 5 dimineata si el nu ajunsese si daca a patit ceva.
Cum ne certasem insa inainte sa plece, m-am tinut tare si nu am pus mina pe telefon nici macar sa scriu un sms; abia dupa ce a ajuns acasa am luat si eu somn de voie, la timp ca sa faca Pisilinca un kk prin somn sa am ce schimba, si apoi sa se trezeasca regulamentar la 7.30. Deci...trageti voi concluziile, el acu doarme si eu fac (fericita de altfel) ba-ba-ba cu Pisilinca. Cred ca i se trage inspiratia de la clipuletul lui Aris, si s-a ambitionat si ea, ca face exact la fel.
Aris, tu si Alex sinteti deci responsabile de dezvoltarea limbajului fiica-mii; prestati silabe si clipulete

Shasa, Pisik, la 2 eu scriam pe blog si eram cu forumul deschis, da zau daca mi-a trecut prin cap sa dau refresh, nu m-am gindit ca mai scrie cineva chiar la ora aia . aveam si eu cu cine sa mai schimb doua vorbe si poate ajungeam sa imi inmultesc numarul de stele.

Anca_nicolae, e rindul meu: UNDE EEEEESTI??? Da va zic eu fetelor, ea lipseste, da parca vad ca iar a pus varza la murat, conopida si struguri in otet, ardei umpluti cu varza, a mai facut vreo 20 de borcane de zacusca si a bagat la congelator niste..niste...ce-o mai fi in piata la vremea asta . asa, ca sa ne umple de respect . Cit e gluma-i panarama, aveti vreuna nr ei de tel sa aflati daca e bine?

Hai ca nu e rentabil sa scriu mesaje asa lungi, ma trezesc ca nu mai am nimic de spus, si uite-asa iar nu ajung la stele



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Asaaa...ca mai am, sint ca babele din poarta puscariei

Bianca, am vazut o parte din pozele din album azi-noapte, mi-am pastrat si pentru azi. Dakar, ai? Pai ce salivam si noi uitindu-ne la televizor... In rest, mari amatori de mers cu cortul, in zone cit mai pustii si mai linistite si mai fara facilitati, sa avem noi iluzia aventurii de survival si linisteeeeee. Fara manele si seminte si urlete. Anul asta am sarit partea cu cortul ca era prea complicat cu Pisilinca, dar la anul abia asteptam sa o initiem in tainele pusului cortului si aprinsului focului. Bine, cu focul mai asteptam un pic. Cine stie, poate ne vorbim si ne intersectam pe undeva cit e vara de lunga, mi-ar face mare placere, ca noi sintem mai "pustnici" si mergem ca porumbeii (ma rog, mai nou ca stolul de gugustiuci), prietenii nostri cam au accese de tuse fara apa calda non-stop si ospatarite...



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

Citat:
citat din mesajul lui aris26

bianca - ati mai fost plecati cu mashina si bb asa mai departe? si noi eram extrem de plimbareti si nu ne place decat cu mashina ca sa putem vedea tot, sa ne oprim acand vrem si unde vrem. dar asa teama imi e de nebunia cu copilul, carucirul,mancare, biberoane, incalzitor,scutece,...etc
pt maroc, s-ar putea sa trebuiasca vaccinat de febra galbena. eu am zis ca il duc pe al meu in kenia dar cand o sa fie mai marishor sa se bucure de lei, maimute si restul


25 martie 2009



Noi numai cu masina plecam. Ideea e ca dormim in masina (suntem mai hippie putin). Am stat 3 zile la noi la mare, la Vadu

cam asa adica:
http://picasaweb.google.com/biancabarbu2002/Vadu79Iulie2009#5368303216837376674

in afara de Bulgaria nu l-am mai scos din tara.O sa plecam pe 16 pana in Germania insa cu avionul- sper sa fie ok.

cu masina l-am mai scos la offroad, pe la munte-ii place tare mult, doarme de n-are aer.

legat de maroc nu e nevoi e de vaccin nici pt oameni mari. noi le-am facut acum 2 pentru ca plecasem la Dakar si ar fi trebuit sa ajungem pana in Mauritania si senegal, dar cum Dakaru' s-a anulat ne-am multumit cu Marocul.

acuma ce sa zic,cred ca cel mai bine e sa nu iti faci planu ca tziganu' si sa te adaptezi din mers fara sa te enervezi. iti iei strictul necesar:pampers, borcanele eventual, haine, ceva medicamente de febra si cele de zi cu zi adica vigantol iar legat de sterilizat biberoane cred ca sunt 2 variante:ulei de castor de la chicco (se sterilizeaza la rece) sau iei sterilizatorul cu tine si il cari prin benzinarii (ca ai vazut ce dotate sunt afara) la hotel. foarte important este si suportul partenerului, adica sa fiti amandoi convinsi ca faceti ce trebuie, nu unul sa fie inconcediu si altul sa se chinuie.


Mauritania, Senegal zici ?? ce plimbareti sunteti !! imi place asta ; si noi umblam dar suntem mai linistiti sa zic
Asteptam poze !! si jurnalul calatoriei desigur !!


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/4027271780/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

'neata !!

dau eu cafeaua !! asta dupa ce mananca alexandra !!!

revin !!!!!

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/4027271780/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

chatonel - vezi ca tocmai citeam ca printre primele semne ale pojarului sunt petele albe in gura, asta dupa o stare asemanatoare unei raceli. hai ca acum ma bag sa te sperii si pe tine...ce numai eu?


25 martie 2009



neata aris, merci de-nviorare :)
Pai credeam ca nu se mai fac bolile-astea, ca facuram vaccine, parca era si varicela in ele, nu e ea pojarul?
Dragoana e in continuare mucita si tuseste, azi-noapte s-a racorit brusc si pina sa se ridice temperatura (am dat mai tare caldura) am luat-o cu noi in pat si de bucurie a facut ca toti dracusorii, cateii si ce mai vreti voi. Se dadea cind la mine, cind la tac-su, ba cu picioarele pe noi, ba se-ntindea sa o pupam, ba isi baga miinile in ciuful meu. Dupa doua ore am cedat nervos si am bagat-o la ea in pat oricum se incalzise si casa... iar tac-su a plecat la servici, ca cica el nu mai poa sa doarma

Am uitat sa va zic c-am gasit bona, din decembrie incepe programul. E o tanti aproape de pensie si a crescut copii toata viata, asta ii e meseria.

Petra, da-i cu chitara la freza ului, daca te supara

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

neatza fetele
noi am avut o noapte bestiala, cu o singura trezire la 4 jumate; si evident trezire generala la 7; nu stiu cum a reusit... dar la mai multe!!!!!!!!
eu nici nu mai intreb de restul fetelor... sunt atatea care n-au mai intraaaaaat; gigelica ne-a parasit complet, anca ne-a parasit si ea, petratudor eram gata sa o chem la apel... da' a aparut.... nici nu mai stiu, sunt asa multe fete disparuteeeeeee
am culcat mutzunelul acuma... asa face, adoarme in jur de 10; sa vedem cat doarme, ca ieri m-a speriat, a dormit de 3 ori cate o ora (el care e total antisomnic de zi)

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunel la 6 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

pisigri si io beau cafea luuunga cu lapte, o stacana de juma de kil in fiecare dimi!

novus, vad ca alexandra iti hali si miinile, nu numai tzitzile :)

Aris, intrebare de 100 de puncte: dupa ce ai oprit alaptatul ai revenit la aceeasi marime de sutien ca inainte de-a fi gravi sau ai ramas cu plusuri?

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput