Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (348)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Celia spune:

Cecilia, sa va traiasca nepotelul voinicel, sa fie sanatos si sa va bucurati de el.
Imi pare rau ca tati nu se poate bucura inca de baietel...

Crishtina, sanatate multa , sa fie totul asa cum iti doresti si bebelina Nicole sa stea cumintica inca o saptamana. Frumos nume. Robert ce face? Ce zice de surioara?
Ce ma bucur ca a vent buni ...

mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

6 luni
foto2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Pot sa-i fac baie? Adica il ajuta sa stea in abur cald?

Marunzika, cand a cazut Rares ultima oara m-am uitat daca vomita, daca e confuz, daca n-are echilibru, daca stalceste cuvinte, sau daca i se modifica pupilele. N-am vazut nimic (inca, si sper din toata inima sa nici nu vad) Insa m-am speriat rau atunci pe moment, si apoi joi dimineata cand l-am vazut ca n-are directie si nu-l tin picioarele, desi febra nu avea asa de mare ca s-o pun pe seama ei. Mi-am imaginat tot felul de nazdravanii, asa ca imi dau seama cum a fost pentru voi, mai ales ca ati ajuns si la spital. Groaznic. Din fericire, sunteti bine, si cred ca si noi.
Acum mi-a intrat un morcovel cand am citit ca se poate muri de la laringita. O sa dorm iepureste.

Crishtina, nastere usoara si micuta Nicole sa fie frumoasa si cuminte ca si fratiorul ei. Mie una imi place numele. Odihneste-te cat mai poti

Cecilia sa va traiasca micutul Andrei Florin, sa va bucurati de el si sa creasca mare, frumos si sanatos! Saracul tatic, ce greu trebuie sa-i fie sa nu-si vada feciorul. Mai are putin de asteptat, si apoi il poate tine in brate cat vrea el

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

filmulete Rares

Piticul se face mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Cristina, mie mi se pare superb numele,. asa o cheama si pe cumnata mea care e o persoana deosebita.
Tinem pumnii sa stea cat mai mult la caldurica micuta Nicole.

Cecilia, wow, ce mai nepotel maricel! Sa ii dea Dumnezeu sanatate si noroc!



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

LA MULTI ANI
Ioana Teodora de mami dorabora
George Ionut de mami RGE!

Sa va fie vietile minunate!


===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si delfinas(a)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui NanaMotoc
Yaia, cum mai e Tudor azi?


Multumim de intrebare, e bine. Aseara mai era putin cald, am pus un supozitor Panadol preventiv, azi deloc febra. Hmmm...
Mario, daca aflii ce si cum la voi, sa-mi spui si mie...si noi cu febra de asta misterioasa, fara nimic la plamani, in gat sau urechi...

Celia, sper sa va ocoleasca porcina, sa ne tii la curent!

Sanatate lui Me, Fluturasului, lui Rares, nemtenilor de Emma...off, astia ma innebunesc cu porcina lor si virozele 'normale' isi fac de cap!

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si delfinas(a)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui slippers76
Eu acum am ridicat capul de pe perna. Zac de duminica de nu mai stiu de mine. Nunta mi-a pus capac si laringita mea s-a agravat, mi-am sacait rau si sinuzita, in concluzie sunt leguma, am dureri de-mi vine sa ma urc pe pereti, si colac peste pupaza vad ca si Vlad a dat drumul la muci de aseara. Fara alte simptome. Sunt cu ochii pe el.
N-am apucat sa citesc nimic, am intrat doar sa va spun ca inca traim, nu pe roze dar ne taram si noi. Ceea ce nu va doresc si voua


Sanatate multa Veveritzei sefe si veveritzului!

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si delfinas(a)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui NanaMotoc

Roxana, cand ai timp, ti-as fi recunoscatoare daca ai scrie mai multe despre aparatul de aerosoli.
Am citit pe net ca este indicat in tratamentul dereglarilor pulmonare, a astmului, traheitei, bronsitei, sinuzitei, a alergiilor si a racelii. Medicamentele sub forma lichida sunt introduse in aparat, unde sunt transformate in particule foarte fine, usor de inhalat.
Care medicamente? Exista medicamente speciale ptr ele? Nu stiu sincer cum se foloseste. Exista medicamente care inlocuiesc siropurile, gen sirop de tuse etc, sau sunt medicamente ca si antibioticele?
Sunt dusa tare, nu? Sper sa nu radeti de mine, dar v-am tot auzit ca sunt ideale de folosit incat m-am hotarat sa cumpar si eu unul ptr Andrei dar trebe sa stiu ce si cum inainte. Sa nu il iau si sa ma trezesc ca fara reteta nu am cu ce il folosi. CA la mine orice e posibil.


Nana, nu stiu daca ti-am spus deja, la noi aici se da Ventolin aparat de aerosoli, la care folosim www.ventolin.com/how-to-use-ventolin-hfa/how-to-use-ventolin-hfa.html" target="_blank">Ventolin inhalatorul. Asta inlocuieste siropul Ventolin, care are acelasi rol ca si aerosolii: ajuta la respiratie mai usoara, fiind bronhodilatator.

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si delfinas(a)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui crishtina

Salutari si de la noi & multa sanatate tuturor!

Eu cam rarutz pe aici...cu problemele de care va ziceam....am stat la pat sa ajung la 37+. De acum inca o saptamana daca as mai reusi pot sa ma declar super multumita....ca ajunge micutza la termen. A venit si bunica sa ne ajute putin...deci e alta treaba. Si cu repaosul asta am niste glicemii la stele dupa masa Una cu alta nu se impaca...sper doar ca mai e putin si sper sa fie sanatoasa...ca de insulina nu se mai discuta la timpul asta...pana acum era bine. Aaa...ne-am hotarat si la nume... Nicole o sa fie surioara lui Robert Ce parere aveti?


Foarte frumos nume...si putere, hai ca mai e putin!

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si delfinas(a)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

Sanatate tuturor bolnaviorilor,mari si mici
Teo azi a fost in verva,nici urma de febra,a mancat,a dormit ,s-a jucat,s-a zbenguitnu pricep ce a fost,de unde a fost,si la noi ca si la YAIA mister total,apare si dispare febra,a fost ascultata si la plamani ,urechi,am facut exudat ,nimic,cred ca de la vreo maseluta a fost .
Acum se uita la TOM si jerry,si imi spune ca tom e supalat salacu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

Crishtina nastere usoara(la termen) sa-ti dea DD o fetita frumoasa,sanatoasa si norocoasasi mie imi place tare mult numele ales pentru micuta.
Ana multa sanatate,sper sa scape pitici,sa nu ia si ei de la tine,cum e Vladut?

Mergi la inceput