*Cozonaceii iubiti aniverseaza 1AN! LMA! (83)*

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Ramo ii dai vit c picaturi- 10 pic/zi. Nush sa zic de la ce firma ca nu mai am cutia.

ginye mami de Eduard Stefan (12.10.2008)

Stefanut
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_27 spune:


`Buna seara, ladies`, mami ne-a alintat
De un an incoace; ba mai bine chiar
Numarand si lunile ce le-a primit in dar,
Sa gazduiasca un suflet ochios si minunat
De Sonia.
Larisa si Bianca, si ele s-au vorbit,
si in aceeasi zi, un 2 nov, toate au venit!
La Multi Ani, printeselor, cu Sanatate, si TOT ce vreti, al Vostru sa fie!



Mami de Sara (8 dec 2008)
============
Poarta-ma, mami!


===================
"Fii tu schimbarea pe care vrei sa o vezi in lume."(Mahatma Ghandi)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oceanborn spune:

La multi ani X 3 pentru Sonia, Larisa si Bianca! Sa cresteti mari si frumoase si sa aveti parte de tot ce e mai bun pe lume!!


Ginye de o vreme si al meu face la fel. nu se trezeste sa suga, pur si simplu se fataie pana incepe sa planga...
ma dor salele de mor de la atata ridicat, pe de o parte ma bucur ca a luat bine in greutate, simt pe spatele meu, pe de alta mi-e mila si de mine,.. maine mergem la control, sunt curioasa cat mai are, nu l-am mai cantarit de la ultimul control.
Anca, Amalia, Aleinad mai are rost sa va zic unde era permisul pe care l-am cautat azi dimi vreo jum ora, fiind grabita? in buzunarul din spate la blugi, nu stiu ce cauta acolo.il tin in permanenta in portofel..vai steaua mea!

mami de Thomas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Gynie, merci, o sa-i cumpar si eu picaturi.I-am dat acum suc de portocala diluat in apa si se stramba de mama focului.Intoarce capul numai cand ma duc cu canuta spre ea
Voi le mai dati ceai?Eu nu-i mai Sarei de la 6 luni...bea doar apica.

Ramo mami fericita de Sara Maria

02.12.2008

http://community.webshots.com/user/Ramona198080


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Ramo eu ii dau portocala bucatele. O curat de pielicica aia si ii dau decat pulpa. E innebunit dupa ea.

Oceanborn asteptam vesti maine de la dr.

ginye mami de Eduard Stefan (12.10.2008)

Stefanut
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spiridusul spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramo2007

Gynie, merci De care vitamina C?Cum i-o dai?

Ramo mami fericita de Sara Maria

02.12.2008

http://community.webshots.com/user/Ramona198080





vit c natural e ok. o gasesti la orice farmacie
cat despre imunizare..... nu as da absolut nimic unui copil "normal"
3-4 raceli pe sezon duc la imunizare, nu vad de ce l-as bombarda cu virusi tocati

nu va suparati dar asa ma enerveaza mitul asta al IMUNIZARII de imi vine sa ma dau cu capul de calorifer

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

LA MULTI ANI Sonia! Dumnezeu ti-a dat deja noroc cu asa mamica, frumusete din plin, eu iti mai doresc multa sanatate si sa ai parte de tot ce-i mai bun in viata
Bianca si Larisa

Mav il ador pe Sebi , ai un baietel foarte inteligent.
Anca stiu ca ai prefera sa vezi ca te ajuta sotul cu zambetul pe buze, dar mai sunt si zile d-astea cand sotii fac lucruri fiindca asa trebuie, nu neaparat ca asa vor...important e pana la urma ca ne ajuta. Sunt atatea alte femei care nu au pic de ajutor din partea sotului, deci priveste jumatatea plina a paharului

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Isabela, mamica lui Raphael nazdravanel (23.10.2008)
RAPHAEL IUBITEL
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

Anca e superba gagicutza noastra, iar ochisorii . Imi place mult de amandoua in poza pe balcon la cafea

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Isabela, mamica lui Raphael nazdravanel (23.10.2008)
RAPHAEL IUBITEL
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Sonia, Larisa, Bianca
Sa fiti sanatoase, fericite si sa vi se implinesca toate visele!

Spiridusule, ...la fel gandeste si je. la mine imunizare= lasat copchil in pace, fara sa-l indop cu nimc, ca stie organismul ce are de facut

Gynie, la fel doarme si Arianna. e agitata, se foieste, plange in somn.

==========
Corina
Mamica de Arianna Maria

POZE CU PRINTESA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

am uitat...Anca, tare m-am amuzat cu 'parcul'

de cateva zile, am reusit sa o fac pe Zanica sa bea peste 200ml lapte/zi, plus ce mai bea seara, dc accepta canita. cd cere san ii dau lapte cu paiul. cateodata functioneaza si nu ma cere san, alte dati bea cam 50ml siapoi cere san. faza e ca dupa ce bea cam 100-120ml cu cerea;e, face un mega kk ...o fi ok? kk trece prin pampers si body

==========
Corina
Mamica de Arianna Maria

POZE CU PRINTESA

Mergi la inceput