Ghiocei-Martie-Aprilie 2009(93) -alaturi de Monica

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns PetraTudor spune:

Offff Floric, eu merg pe urmele cauzelor si tu ma faci subiect de bancuri ....

Na, ca deduc ca nu ti-am fost de niciun folos, da' macar ia in calcul ca ... am incercat

Daca te lamuresti, sa ma ai si pe mine in vedere, ca sa stiu si eu ce sa fac... sa-i scot ....sucul de portocala de exemplu

MAMICA DE BOGDANEL!!!!!!!!!
(09.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela78 spune:

Ilinca, eu sincer cred ca Sophiphi seamana leit cu tine, mi-a sarit din prima in ochi asemanarea intre voi doua, inca inainte sa postezi pozele cu sotul. Si obrajorii si privirea si tinuta sint de la tine, numai ochisorii albastri sunt de la tati tinerel.

Aris, Alexandros seamana foarte bine cu amandoi, pupacim baietelul plimbaret ce se-aseaza-n fundulet

Olishka, David e leit tu cand erai mica, doar ca el e mai barbatos

Monnvas, tu nu te-ai schimbat deloc fata de cum erai mica

Referitor la soacre, a mea e pe la mijloc , e foarte vorbareata, vorbeste intr-una mult si tare, si are un tignal de trezeste tot cartieru', ma oboseste ingrozitor si pe mine si pe bebe. Isi facuse un obicei (prost) sa ne viziteze in fiecare saptamana, noroc ca la insistentele mele i-a taiat fiu-su din avant In rest ne ajuta cu ce poate, e de treaba, dar de la distanta...





Elena, fericita de Ianis Cezar (04.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Floric, PetraTudor, m-ati distrat. Io am legat ce-a zis Floric de ce ne intreba Aris la un moment dat, cu concentratul si racnetul de efort, cand a ajuns la concluzia ca piticul crede in telekinezie. Si al meu face ceva de genul asta, un soi de racnet de incordare, io zic ca e modul lui de a se da sef.

PetraTudor, e deschis si maine? Ma duci si pe mine?

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela78 spune:

De la sucul de portocala s-a scuturat si Ianis, dar atunci imediat si pe moment, intra-adevar nu era prea coapta portocala respectiva. Seara imi luasem mie o portocala - sa le halesc eu, sa nu mai chinui copilul cu acrelile alea - si a mancat-o tot el E un pofticios si jumatate , m-a vazut pe mine ducand ceva la gura si nu s-a lasat pana nu a mozolit/supt toate feliutele Imi era mie frica sa-i mai dau.., sa nu-i fie prea acid la stomacel..



Elena, fericita de Ianis Cezar (04.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

ela - bine de stiut. mai ales ca s-a stricat vremea...imi fac de drum cu dom'shorul
azi i-am luat si eu un costumash din-asta de la c&a doar ca al nostru e maro

petra - suna f bine ce zici tu acolo. o sa trec si eu sa vad ce mai gasesc. trebuie sa ii iau o geaca. imi trebuie ceva f ushor de imbracat si f rapid. sa il pun pe el cand il dau jos din mashina.

floric - hahhahah ai chef de gluma si vorba lui Petra..noi chiar ne-am chinuit sa gasim o explicatie

monvas - pai adu-ti aminte cum il chema pe individ. te poemenesti ca ma terorizat si pe mine


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PetraTudor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Floric, PetraTudor, m-ati distrat. Io am legat ce-a zis Floric de ce ne intreba Aris la un moment dat, cu concentratul si racnetul de efort, cand a ajuns la concluzia ca piticul crede in telekinezie. Si al meu face ceva de genul asta, un soi de racnet de incordare, io zic ca e modul lui de a se da sef.

PetraTudor, e deschis si maine? Ma duci si pe mine?

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!


Deschis, deschis, mergem! Leeloo vine cu noi?

MAMICA DE BOGDANEL!!!!!!!!!
(09.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

eu o sa disper cu mall-ul asta nou deschis; s-a dus circulatia in balarii, nu ca nu era deja; eu stau fix intre cele 2 mall-uri, adica plazza si afi asta nou; da fix la jumate, la statia dintre ele; deja cand s-a deschis, am mers 45 de minute in loc de 5
macar sa dau o tura pe acolo, vad si eu care e treaba... da' imi e ftrica sa-l duc pe mutzu acuma acolo, cu atata lume... e aglomerat rau?????? eu am o problema cu nenorocita asta de gripa care bantuie, n-as vrea sa-l bag in spatiu cu aer recirculat, si plin de elevi pana la refuz

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunel la 6 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela78 spune:

Novus, multumim pentru invitatie Si lui Ianis ii este dor de Alexandra

Imi pare rau ca nu ti-am raspuns in timp util, ieri n-am intrat pe forum... Conopida o consuma in toate combinatiile: simpla, cu carne, cu broccoli, cu cartof.

Azi i-am facut cartof + ardei capia + carne de curcan = delicios!, a halit tot

Ti-am trimis un PM referitor la rev_munte.



Elena, fericita de Ianis Cezar (04.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

asta suna cam a sindrom "drob de sare pe soba" nu?????????... da' mie chiar mi-e fricaaaaaaaaaa!!!!!! ca astia mici sunt super atacati de virusul asta..... si de cand am auzit de el m-a luat spaima!! ce sa-i faci, daca mi-a trebuit sa ma fac genetician, acu rabd sa merg la cumparaturi cu gandul la multiplicarea virusului in celule

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunel la 6 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

gata, fug la somn... genetica v-o explic maine


diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunel la 6 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput