Ghiocei-Martie-Aprilie 2009(93) -alaturi de Monica

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ela78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyana27

eu o sa disper cu mall-ul asta nou deschis; s-a dus circulatia in balarii, nu ca nu era deja; eu stau fix intre cele 2 mall-uri, adica plazza si afi asta nou; da fix la jumate, la statia dintre ele; deja cand s-a deschis, am mers 45 de minute in loc de 5
macar sa dau o tura pe acolo, vad si eu care e treaba... da' imi e ftrica sa-l duc pe mutzu acuma acolo, cu atata lume... e aglomerat rau?????? eu am o problema cu nenorocita asta de gripa care bantuie, n-as vrea sa-l bag in spatiu cu aer recirculat, si plin de elevi pana la refuz

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunel la 6 luni
cum am venit pe lume


Asta asa e... din pacate ;(, si asa e circulatia varza, in tot Bucuresti-ul nu numai acolo..., la ce le-o fi trebuit alt mall cand la o statie mai incolo e inca unul??

Asta cu gripa mi-am pus si eu problema, dar acolo nu e deloc spatiu inchis, e foarte mare si e aerisit, e curent chiar pe alocuri. Sa-l imbraci bine pe mutzunelu' David



Elena, fericita de Ianis Cezar (04.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

hahhahahah mai dar sa stii ca el chiar crede. se concentreaza asa pe obiectele pe care le doreste f tare sau pe oamenii pe care ii vrea langa el. e asa dulce cand il vad cum se concentreaza pe mine sa ma ridice dupa canapea si culmea....functioneaza!!! pt ca eu chiar ma duc la el sa il pupacesc pana il albesc. e asa mandru de el dupa..mama, mama

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Floric, PetraTudor, m-ati distrat. Io am legat ce-a zis Floric de ce ne intreba Aris la un moment dat, cu concentratul si racnetul de efort, cand a ajuns la concluzia ca piticul crede in telekinezie. Si al meu face ceva de genul asta, un soi de racnet de incordare, io zic ca e modul lui de a se da sef.

PetraTudor, e deschis si maine? Ma duci si pe mine?

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!



25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

olga - in premergator eu zic ca il poti lasa la inceput reprize scurte de 5min dupa care sa mai creshti timpul atunci cand o sa se ridice singur in picioare si stii ca e pregatit de mers. pentru moment foloseste ocazia pt a identificat tot ce poate fi periculos pt el. noi deja am rearanjat intreaga casa...mai am un pic si golesc complet parterul

floric - hmmm...pai nici la noi nu e sus la fiecare pipi. eu stiam ca e pe dos regula. adica la fiecare erectie vine automat si pipi nu invers. acum,nu stiu. nu mi-am pus problema pana acum...dar imi dai idei. cu ce o mai frec eu pe pediatra zilele astea...?!

petra - super..multumim de info. un punct de reper ceva...sau un nume de magazin. sa nu orbecai prea mult


25 martie 2009



5 min zici? Ce mama denaturata sunt Eu l-am lasat astazi cam jumatate de ora - dar a fost tare fericit. Oricum nu merge el intr-una, mai mult sta in el, dar totusi...

Si ce intelegi tu prin "se ridica singur in picioare"? Singur, singur? fara sa-l tragi de manute?



Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Tufete, io cred ca voi n-ati inteles ce-a zis Floric. Ia sa incerc eu sa fac "reconsituirea".
Floric, deci:
- da din cap in timp ce e lungit (nu cand sta in fund), stanga-dreapta, dreapta- stanga si tot asa?
- de cele mai multe ori o face seara,cu ochii inchisi, chiar inainte sa adoarma?
- cand face asa si ziua, ranjeste larg in timp ce scutura capul si apoi se uita la tine sa vada ce parere ai?:))
Ca daca e asa, atunci afla ca asta e una din distractiile preferate a lui Sophiphi, o face cam de-o luna, chiar doua. Io zic ca "se drogheaza" cand o vad ca face asa. Am facut si eu asa, langa ea in pat (m-a privit ultra incantata, parca zicea:"asa-i ce super e?!") si mi s-a parut ca mi-a dat niste senzatii tari pana si mie, d' apoi la un bebelus:))
Monnvas, vezi ca si Ela zice ca esti neschimbata? Asa mi s-a parut si mie cand am vazut prima poza "antica"! Ei, cine mai posteaza? Pana acum cam putine am raspuns la apel...Mi s-a parut super interesant sa vad asemanarile mamica-mica -bebe. Pentru mine cea mai frapanta asemanare a fost Olishka mica-David, asta pentru ca pana la momentul respectiv nu vazusem nicio asemanare intre ei! Chiar ma gandeam ca mai mult seamana cu sora blonda sau cu fratele preot! Dar acum sunt edificata

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
6luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

eh, Olga nici eu nu am respectat niciodata programul astadar na, nu era sa-ti zic ca eu l-am ps de la 4,5 luni si l-am lasat de multe ori si cate o jumatate de ora(bine nu chiar de la inceput)
ridicat singur eu inteleg ca bb se agata de pat, sau ce prinde si se ridica singurel pe picioarele lui si incearca chiar cativa pasi(sau ma rog ca ii iese lui atunci la inceput). incearca sa il pui in pat(daca ai de lemn) si pleaca ushor de langa el, o sa vrea sa te urmeze si o sa se ridice, daca e preagatit...desi e inca micutz(parerea mea).
eu nu numesc ridicat singur daca se agata de manile tale, asta ar insemna ca fi-miu s-a ridicat la 4 luni...ceea ce ar fi prea de tot

apropos de socrii: na! ca m-a prins si al meu la o conversatie lunga si stupidama tot freca daca se joaca copilul cu mingea...si eu nu pricepeam. ii tot explicam ca nepota-su nu merge in picioare,cum sa se joace fotbal???habar nu au de capul lor dar na, sa faca si ei conversatie


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Apai, no, mai Ilincuto da' asa imi esti de draga de numa, numa! El din cap da in toate pozitiile, adica si culcat (dar nu gata de culcare) si in fund ,si atunci cade ca rata in nas, si cand il tin in picioare , sustinut. Ori asemini celorlalti copchii si Raru se concentreaza si chiuie la diferite obiecte din jur, uneori si la peretele gol.

Poze Raru
Poze noi

Raru, tziparul lui mami
AM NEVOIE DE CODUL DE BARE AL PRODUSELOR HAPPY - VA ROG SA IMI DATI UN PM DACA SUNTETI DISPUSI SA IMI TRIMITETI. MULTUMESC.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

a bon! m-am linishtit. sora-mea s-a speriat cand l-a vazut prima data. ma tot intreba:"dar tu stii sigur ca e ok?"
daca o mai ia si pe asta cu datul din cap moare matushi-sa de inima garantat

Citat:
citat din mesajul lui Floric

Apai, no, mai Ilincuto da' asa imi esti de draga de numa, numa! El din cap da in toate pozitiile, adica si culcat (dar nu gata de culcare) si in fund ,si atunci cade ca rata in nas, si cand il tin in picioare , sustinut. Ori asemini celorlalti copchii si Raru se concentreaza si chiuie la diferite obiecte din jur, uneori si la peretele gol.

Poze Raru
Poze noi

Raru, tziparul lui mami
AM NEVOIE DE CODUL DE BARE AL PRODUSELOR HAPPY - VA ROG SA IMI DATI UN PM DACA SUNTETI DISPUSI SA IMI TRIMITETI. MULTUMESC.



25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

bine ca ne-a lamurit Ilinca ca eu pricepusem cu tot altceva

eu o sa va las cat de curand. ajunge si tatal copilului meu insfarsit acsa si m-a amenintat dulce ca il trezeste cand ajungechiar daca nu l-a vazut de 3 saptamani tot il omor daca ii strica somnul


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela78 spune:

Fetelor, ziceam ca eu sint pasare de noapte si bantui singura pe aici, dar vad ca voi aveti o activitate frenetica, si sint destule fete pe forum

Eu ma duc la nani, Somn usor!

Pupici la bebici si mamici



Elena, fericita de Ianis Cezar (04.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

shasa - unde esti?
si eu va pup de noapte buna


25 martie 2009

Mergi la inceput