THIS IS IT - movie - 2

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Asa e, poate fi cascadorul...nu ma gandisem explicit la faza cu trecutul prin geam.

Anka nu pricep care e faza cu urechile . Ca stiu ca, in ultima perioada urechea stinga era putin ciuntita, ca s-ar fi folosit pt nas niste cartilagii de la ea. Eu vad ca e ciuntita in toate pozele, parca...



Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"
www.youtube.com/watch?v=wuQKnuFBg2E" target="_blank">Michael Jackson - King of M.U.S.I.C.
.... "Ok, everybody, that's a wrap!"






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

Pai Danat, lasand la o parte pozele mai vechi cu care se compara, aici vb de poza 2, sunt 2 foto din concert unde apar 2 urechi diferite....WTF?
http://jacksonlive.mybb.ru/uploads/000a/08/f2/260450-1-f.jpg uite aici vezi?2 poze de la repetitii cu 2 urechi diferite....io nu mai pricep nik

www.youtube.com/watch?v=xG05mG7fhZ4 " target="_blank">-He's not coming back
Because he's sleeping with Me
www.youtube.com/watch?v=9ABdp1m3a0E" target="_blank">"SHA`MONE!!!!"
poze si noi 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Anka multumesc, multumesc, multumesc pt linkul din email !!!!
Acum am dat drumul, sunt dupa primele 10 min de film si deja incep sa observ cate ceva: MJ cu pantalonii portocalii nu se misca asa liber si natural ca cel cu sacou si pantalonii negri. CLAR, oricat s-ar stradui, e mai artificial! Nu stie mereu ce sa faca cu mainile, si nu are pozitia spatelui, umerilor ca a originalului. In plus, poarta ochelari de soare.
Michael cel cu sacou nu are ochelari. Se misca....exceptional si elegant, cu miscarile de la mama lor de acolo.
CU TOATE CA ...vocea celui cu pantaloni portocalii, cand canta pasajul din Speechles, este binecunoscuta voce a lui MJ....insa asta nu inseamna f f multe...

Cu toate acestea, nu inteleg, ce importanta are daca s-a folosit la repetitii o dublura sau nu (logica iarasi nu o pricep)?

Altceva: la inceputul filmului, e un pasaj scris care circula pe ecran, si la data de 25 iunie nu se pomeneste absolut nimic de vreo moarte a cuiva, ci ca mai erau cateva zile pina la plecarea la Londra.... ok, ok...si???

Continui sa ma uit si mai zic ce imi sclipiceste

Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"
www.youtube.com/watch?v=wuQKnuFBg2E" target="_blank">Michael Jackson - King of M.U.S.I.C.
.... "Ok, everybody, that's a wrap!"






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

Danat....sa cresti mare .
Mei asta ziceam si io ...nu s-a pomenit nik de faptul ca a murit....ceva de genul.....daca i-l arati cuiva care prin absurd nu ar fi auzit ce s-a intamplat pe 25 nu ar zice ca e vb de o persoana care a"murit"...nu srie nicaieri.Eu pusesem link-ul pe paginile anterioare cu explicatia lui Ortega despre motivul pe care l-au avut sa nu includa asa ceva in film.
daca mai descoperi ceva...io sunt deschisa , vreau sa ma uit si io mai atent....

www.youtube.com/watch?v=xG05mG7fhZ4 " target="_blank">-He's not coming back
Because he's sleeping with Me
www.youtube.com/watch?v=9ABdp1m3a0E" target="_blank">"SHA`MONE!!!!"
poze si noi 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Pai a pus Anka sau nu mai stiu cine linkul cu explicatia. Kenny Ortega nu a vrut sa puna nimic legat de moartea lui M pe 25 iunie cu gandul ca se vor uita si copiii lui la film si sa nu le fie si mai greu decat le e deja. Deci de aici lipsa mentionarii...


Eu altceva am tot uitat sa va intreb. Voi ati observat ca el nu face moonwalk? Nici la Billie Jean... Face ceva asemanator dar nu mersul ala cu care ne-a obisnuit. Sau am fost eu prea dusa sa observ ce trebuia?


Cat despre discordante din film...ah, mi-e greu sa ma mai uit si sa caut, asa ca va las pe voi.

--------------------

Andra si bebe Theodora

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

La Billie Jean abia asteptam Moonwalk-ul si cand colo? Un amarat de pas inapoi...., ce rau mi-a parut.Mai era o faza f misto la BJ, cand sare el in dreapta pe urma in stg ....pe ritmul ala sacadat.....nu l-a facut.....

www.youtube.com/watch?v=xG05mG7fhZ4 " target="_blank">-He's not coming back
Because he's sleeping with Me
www.youtube.com/watch?v=9ABdp1m3a0E" target="_blank">"SHA`MONE!!!!"
poze si noi 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns astrojunkie spune:

Citat:
citat din mesajul lui purple_blue

Citat:
citat din mesajul lui astrojunkie

Mai fetelor, numai pe mine m-a dus acadeaua aia cu gandul la faptul ca anorexicii mananca numai bomboane, ca sa supravietuiasca?


Da
Eu ma pun in locul lui, probabil ca eram de mult intr-o clinica pt. boli psihice.
Sa ne gandim cum suntem noi, oameni obisnuiti cand suntem stresati cu o problema grava. Sa inmultim problema aia de vreo 200 ori si sa ne-o imaginam ca dureaza 45 ani, in diferite forme.
Sa ne imaginam cum suntem noi cand un prieten ne barfeste, ne insala increderea; cum e cand vrei sa faci un lucru bun, ajuti pe cineva si apoi persoana respectiva te blameaza pe la toate colturile.
Cum e cand iti pui sufletul pe tava in fata a milioane de oameni? Si din milioanele alea pot sa ia cuvantul numai cei rau intentionati.
Si oare am putea dupa toate astea sa ne pastram dragostea pura pt. tot ce inseamna oameni? Oare nu ne-am retrage undeva departe fara a ne mai interesa de nimic?

Sa nu uitam ca a fost si el OM totusi. Va rog eu frumos.




www.youtube.com/watch?v=PvYygjcMDdQ" target="_blank">You are the cry that turns to laughter,
the sweetness and the morning after
, Mrs. Purple Jackson

www.misformichael.blogspot.com" target="_blank">I know enough to believe...



purple, nu stiu cat de bine s-a inteles ce am incercat sa spun... el a avut de-a lungul vremii probleme cu anorexia, mai ales in timpul turneelor, sau cand era stresat.

Am pus un screenshot din cartea rabinului aici http://nl.tinypic.com/view.php?pic=vrvpdt&s=4 in care vorbeste despre asta. (later edit : se refera la elisabeth taylor)

Am incercat s-o trimit pe mail, dar este foarte mare, o puteti downloada de aici http://www.megaupload.com/?d=QO1WP8ME

Merita citita, sunt toate inregistrarile din conversatiile lor, mai putin comentariile rabinului, pe care fanul ce a transcris cartea le-a scos. As fi vrut sa citesc si comentariile lui, dar mai mult ma intereseaza ce spune Michael :)

Va pup cu tot dragul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

La min 64:00 i se vede perfect urechea stinga. Intreaga si nevatamata! Este realul sau nu? Pt ca i se vad ochii, trasaturile, miscarile, vocea (vorvind) si totul pare a fi MJ.

(sigur avea urechea taiata ?!)



Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"
www.youtube.com/watch?v=wuQKnuFBg2E" target="_blank">Michael Jackson - King of M.U.S.I.C.
.... "Ok, everybody, that's a wrap!"






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:

Astrojunkei
Da, ai dreptate ca nu te-am inteles. ma si miram oricum. Am crezut ca te-au rapit extraterestrii.




www.youtube.com/watch?v=PvYygjcMDdQ" target="_blank">You are the cry that turns to laughter,
the sweetness and the morning after
, Mrs. Purple Jackson

www.misformichael.blogspot.com" target="_blank">I know enough to believe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Mie mi se pare Michael Jackson in toate inregistrarile folosite in film, poate doar la cascadorie sa fi fost altul. In schimb, ramin la parerea intiala, cel care a fost la conferinta, ori era supradrogat, ori nu era el. Am vazut si eu filmul pina la urma, nu am plins la film, dar sint la fel de trista.

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput