*** Colectia aniversara de toamna-iarna 2005 (251)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Guten morgen!

Dupa 2 zile de alergat dupa pantofiori pentru bufnita (in Plaza Mall si-n Unirii, la n magazine), am gasit in cele din urma la mag. Victoria. Impecabili, piele exterior + interior, pret 70 ron. Pe aacelasi stil de pantofiori mama a dat anul trecut 180 de ron, de la Miniblu, ca erau Orchestra. La celasi pret la Zara gasesti pentofi de carpita.Deci de acum stiu de unde ma aprovizionez cu incaltaminte.

Ioana- nuuuuuuuuuuuuuuuuu lua aceeasi teapa pe care am luat-o eu in vara cu Dorna1 Eu am cumparat atunci cutia de 3.5 grasime undeva in jur de 3,5 ron, fata de peste 4,5 si am luat vreo 10 cutii, cu termen acum, in noiembrie. Vreau sa-ti spun ca este rozaliu lichidul de dinauntru. Da, ai citit bine...are o culoare care bate spre rozaliu-ruzganesc.Asa ce eu m-am scarbit asa de tare de ce au fost in stare aia d ela Dorna, incat am trecut pe lapte NU UHT, ci pasteurizat, deci cu termen de garantie de maxim o saptamana, si in niciun caz de la Dorma. Milli iau de regula, sau Zuzu.

Poze cu noi 1 si 2
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


There are no shortcuts to happiness!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

da da anda... eu mi fac guler ca nu am cu cine sa ii las, mama nu vrea sa stea cu ei.
cum se simte nichita?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

roxisialexia incerca pt tuse lamaie cu miere de albine. Storci sucul de la o lamaie si il amesteci cu 3 lingurite de miere de albine.Le dai sa bea cate 2-3 lingurite in mai multe reprize pana termini cantitatea din canita. Da rezultate. Si noi suntem pe finalul unei laringite acute...dupa aerosoli cu dexametazona......
Sanatate multa.

Gabriela si Mateea Ioana
Povestea unui inceput de viata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Noki, si nu te-ai dus la protectia consumatorului?
Mari nesimtiti dk isi permit asa ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Sanatate maxima tuturor bolnaviorilor!

De porcina nici nu vreau sa aud!!!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“The child must know that he is a miracle, that since the beginning of the world there hasn't been, and until the end of the world there will not be, another child like him.” (Pablo Casals)

My Creative World

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Buna fetelor.Vreau sa va intreb daca din copilasii vostri a avut reactie adversa la Broncho-Vaxom?

Azi l-am adus pe Kriszti de la camin cu febra aproape 38 (la axila), pleostit, un pic ii curge nasul. Suntem cam la pliculetul nr.5 din tura a doua. La gradi nimeni nu e racit, din alta parte nu avea cum sa ia vreo boala ca nu prea frecventam alti copii.Of, imi amintesc cat de urat facea la vaccinurile din schema de stat, febra 39-40, asta o fi defapt si acum?

PS Si bineinteles pediatra pe care am sunat-o in afara orelor de program mi-a spus ca in viata ei-de cand a recomandat Broncho-Vaxom-nu a auzit de reactie adversa febra si durere musculara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

mandyksch virusii se pot lua si de pe strada, de la adulti, de la purtatori rezistenti....nu neaparat de la copii.
Sanatate multa flacaului si sa nu fie nimic grav.
Daca la prima tura nu a facut reactii adverse la Broncho-Vaxom nu cred ca despre asta e vb acum. ...mai sigur o viroza ....

ps...am vazut acum ca si pediatra e cam de aceiasi parere.
Sanatate multa.

Gabriela si Mateea Ioana
Povestea unui inceput de viata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

....si ca sa nu uit... pt Cami si Lavi.
Multumim de intrebare...suntem bine...binisor....pe-acolo...
Mateea a crescut f mult si a devenit o domnisoara cocheta, intelegatoare, cuminte si gingasa.
Eu...o mamica calma...cu multa rabdare si intelegere ....

Gabriela si Mateea Ioana
Povestea unui inceput de viata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Of, Gabi prima tura am facut-o in septembrie in timp ce era bolnav (adenoidita acuta), ii curgea nasul, avea febra, asa ca nu e sigur ca n-a avut si atunci reactii adverse, dar fiind deja cu simptomele de boala nu mi-am dat seama.
Intre timp am dat o cautare pe net si am gasit asemenea reactii de la Broncho-Vaxom, nici nu ma mir, daca te uiti pe prospect si vezi ce contine vaccinul acesta oral:liofilizat de lizate bacteriene Haemophilus influenzae, Diploccocus pneumoniae, Klebsiella pneumoniae si ozaenae, Staphylococcus aureus, Streptococcus pyogenes si viridans, Neisseria catarrhalis .
Si Kriszti are antecedente...reactii urate si la celelalte vaccinuri, cu febra de 39-40 la fiecare vaccin facut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

mandyksch ...atunci nu ai ce face decat sa il tii sub observatie...si sa nu scoti din calcul si o eventuala viroza.
incearca sa tii pb din scurt...mai naturist pt inceput cu ceaiuri calde cu lamaie si miere de albine, atitermice si sa dea DD sa va reparati rapid.

Gabriela si Mateea Ioana
Povestea unui inceput de viata...

Mergi la inceput