King of Pop (14) - discutii generale

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:

Hannen, in cazul asta te cred ca te apuca durerile de cap si mai tare. Si pt unul care nu s-a convertit la Islam, e clar ca acesta nu are nici o legatura cu vreun om dumnezeu. Da-ti seama pana am citit si despre NOI si MOON, m-au luat ametelile

Atunci, ne explici si noua ce e "Sunni Islam"? Din ce am gasit nu mi-am dat seama daca e traditionalul, originalul...de aceea am scris ca e "mai apropiat".




www.youtube.com/watch?v=PvYygjcMDdQ" target="_blank">You are the cry that turns to laughter,
the sweetness and the morning after
, Mrs. Purple Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

purple,o sa deviem discutia dar fiindca m-ai intrebat ,n-am cum sa te refuz.
sunni,sunna(inseamna "traditie/a" Profetului Mohammad) iar cei care il urmeaza pe Profet se numesc exact asa,musulmani sunna/sunni.Cei mai cunoscuti dupa musulmanii sunni sunt "shia",tot o deviatie de la "calea"/traditia Profetului .Dar nu sunt singurii.Stim ca musulmanii se vor diviza in 72 de secte ...din cite citesc, asa e.
a,da,sunni e "originalul" .
just for the record,I`m sunni!

Sper ca s-a inteles ceva,mai mult nu scriu ca nu e topicul potrivit.

Hannen mamica de trei printzese Amira Israa Inas


I want to tell the world... a Story

Occupation 101: Voice of the Silenced Majority

The Future`s So Bright I Gotta Wear Shades

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Oana multumesc pentru mailuri!

POZE:

http://family.webshots.com/photo/2666410090103554724dparIK

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:

Multumesc pt. lamuriri .
Acum sunt in ceata..cum s-a putut apropia NOI de Sunni Islam incepand cu 2007, cand baza e alta

Din cate vad eu, Moon a reusit sa atraga de partea lui (datorita banilor si numai) diversi oameni din cele mai nebanuite domenii, religii, partide politice pentru a-si atinge scopurile. Care scopuri, decat visul sau de a unifica "toate religiile", "toate rasele"?
A instaurant regimuri politice, la fel cum pe altele le-a daramat.
(E clar ca nu e el "singur pe lume". Are ceva in spate)
La fel de absurd mi se pare ca un rev. neoprotestant sa oficieze reinnoirea juramintelor de casatorie in traditia lui Moon, ca un asa-numit adept al islamului sa fie asociat cu Moon (care e Mesia, dupa ideea lui)
Isi alege tintele si face orice pt. a realiza ce vrea. Stie oricand cum sa puna problema. Toate tintele lui sunt oameni importanti, cu influenta asupra maselor (presedinti de stat, lideri de organizatii puternice etc.).
Cum stim, Michael era si este o "arma de manipulare in masa".
Deoarece simpla lui aparitie obtinea diverse, e normal ca toti cei cu anumite scopuri (financiare, politice, religioase) sa si-l doreasca drept emblema. Daca el este implicat (voit sau nu), normal vor urma si altii.
Nu stiu daca l-au ajutat sa "dispara" sau sa dispara pur si simplu , dar cred ca Moon este miezul problemei. Nu stiu de ce, dar stiu ca se vor folosi de asta, pt. anumite scopuri.
Nu cred nici in 1000 de ani ca dupa "episodul" din 1988 cu turneul din Coreea, s-a incheiat asa, pur si simplu. Dupa ce a investit atatia bani, s-a umilit...si din cate am vazut acest personaj macabru are mereu timp. Planurile lui sunt intinse pe decenii intregi pana le duce la indeplinire.

Daca v-ati plictisit, ma opresc . Desi tare ma mananca degetele.




www.youtube.com/watch?v=PvYygjcMDdQ" target="_blank">You are the cry that turns to laughter,
the sweetness and the morning after
, Mrs. Purple Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Nu te opri... zi, ca eu una citesc. Intrasem eu sa-ti scriu despre Islam, dar vad ca a scris Hannen si ea are intiietate, dar mie imi venea sa ridic mina si sa spun io, io stiu! Chiar, Hannen, stii cit am luat la tema atunci? A!!! Dar am si facut-o asa, temeinic, cu suflet.

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Apropos de MJ si coreeni:



Sa imi spuneti si mie ce ati inteles

(mama mia la astia risti sa faci pishu pe tine, cu semnele acelea nu gasesti toaleta la timp)



Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"
www.youtube.com/watch?v=wuQKnuFBg2E" target="_blank">Michael Jackson - King of M.U.S.I.C.
.... "Ok, everybody, that's a wrap!"






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADRIANKA spune:

Eu am inteles tot.
Ascultand, ma intreaba sotu' ce fac de sunt asa de atenta la un filmulet in coreana fara subtitrare. I-am zis ca las invatarea limbii grecesti deoparte pentru moment, pentru ca am descoperit ca ma pasioneaza coreana de acum.

N-am inteles decat ca Michael le spunea sa-l filmeze cu un cadru larg, sa nu faca atata zoom. Doamne, dar cata miscare de forte era pe acolo....

Aa, si am dibuit unde e baia, in caz de urgenta, cand ajung prin Coreea

..................................................................
Adriana, mami de Yiannis Alexandros (28.12.2007)

www.flickr.com/photos/30939036@N03" target="_blank">poze cu noi

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea unui Licurici

Caritate - FanClub DC Michael Jackson, implica-te si tu


Iti trebuie o secunda pentru a te indragosti si ani buni pentru a intelege ce e iubirea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medy6 spune:

Daca doriti sa ascultati poemul Planet Earth , in interpretarea lui Michael
http://www.youtube.com/watch?v=ltL5jOTll24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Neata fetelor!

Adrianka atunci ma bazez pe tine ca gasesc toaleta

Intr-adevar, cata lume, cati misunau in jurul lui...pe mine m-a enervat numai senzatia asta de totala lipsa de intimitate, ma gandesc ce-o fi fost pe MJ saracutul, toata viata asaltat asa...iti place cat iti place, dar dupa aceea?



Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"
www.youtube.com/watch?v=wuQKnuFBg2E" target="_blank">Michael Jackson - King of M.U.S.I.C.
.... "Ok, everybody, that's a wrap!"






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Nelia,poti sa scrii ca nu ma deranjeaza(stio io de ce).Ba nu,zic in gura mare,pt. ca ti-ai facut tema cu suflet si ai luat A la ea!De aia!
Purple,scrie ca abia astept.
Am fugit la munci,revin


Hannen mamica de trei printzese Amira Israa Inas


I want to tell the world... a Story

Occupation 101: Voice of the Silenced Majority

The Future`s So Bright I Gotta Wear Shades

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

Mergi la inceput