King of Pop (14) - discutii generale

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

danielac am dat forward si spre tine cu ce am trimis la hannen.

Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Oana,multumesc mult!
am primit,am inceput sa citesc primul mail(nu m-am lamurit inca daca`s 4 de toate ,dar vad eu)
Vreau sa zic ca citesc si ma minunez.Habar nu aveam "cu ce se maninca Natiunea Islamului",atita zic ,multa lume cu buba la cap maica!Valeu,valeu m-au luat migrenele.
Nelia poate confirma (ca m-au luat migrenele,si de ce m-au luat)
Si Andra!
N-am mai apucat sa deschid link-urile,citesc si ma minunez.Poate maine "pe racoare" intru si pe link-uri ca acum m-au taiat toate apele.

Hannen mamica de trei printzese Amira Israa Inas


I want to tell the world... a Story

Occupation 101: Voice of the Silenced Majority

The Future`s So Bright I Gotta Wear Shades

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

oana,nu gasesc al-4 lea mail.
Nu am decit in ordinea asta:Moon,Jesse Jackson si M is for Michael.
cumva al-4-lea mail e partea in engleza din al-3-lea mai "m is for Michael"?Acolo e despre Al.Sharpton.
Tot aia e si "legatura" despre care se zice aici?

Trebuie sa admit ca nu am inteles nimic,sunt si foarte obosita si pe link-uri nu am timp sa ma uit acum (ca mai dorm la ziua) dar apreciez mult efortul lui purple.
Ti-au trebuit nervi de fier si timp ca sa faci atitea sapaturi.
Totusi eu va rog din suflet ,pe cele care ati citit si studiat link-urile,sa comentati.Adica sa "povestiti" mai pe larg ce ati inteles,pina la urma ce a fost?Care a fost legatura lui M. cu toti implicati(si chiar daca a fost,nu ma mira,avind in vedere ca e o organizatie care lupta pt. drepturile &suprematia negrilor)dar care a fost legatura intre asta si moartea (sau "moartea") lui.
Am uitat ce vroiam sa mai intreb,Doamne cit de obosita pot sa fiu

purple,draguta fa si tu o pomana si "deapana" colea ,concluziile tale.Asa babeste sa priceapa si baba de mine ca pe cuvint daca mai am liniste.
Stiu ca ne consideri o adunatura de babe senile(ca mai toate ne vaitam ca n-am priceput) dar eu cred ca este si din cauza superficialitatii cu care am "tratat" toata informatia.N-as vrea sa fiu superficiala dar n-am timp nici sa mor,dar`mite sa mai citesc zeci de link-uri despre toti astia cu buba la cap.
Imi cer scuze daca cumva parem ca vrem mura`n gura si ca nu apreciem munca ta,dar eu chiar vreau sa citesc pareri bine formate in urma acestui amar de "studiu" ca ai pierdut timp nu gluma ca sa-l faci.
Interesant si jos palaria!Nici daca viata mea ar fi depins de asta nu cred ca reuseam sa-l fac.

Hannen mamica de trei printzese Amira Israa Inas


I want to tell the world... a Story

Occupation 101: Voice of the Silenced Majority

The Future`s So Bright I Gotta Wear Shades

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

hanen, intre moon si jesse jackson tre sa fie al sharpton. am retrimis inca o data mailul cu el. poate a intrat la spam...o fi considerat ca am trimis 4 la rand si m-a catalogat ca spam yahoo.

pai primul e moon...natiunea silamului..apoi sharpton - despre el...jesse jackson - despre el...si ultimul m for Michael - unde e legatura dintre cele 3 si M.

Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

oana,ai dreptate.Sunt 2 "al sharpton" in spam.Cum de nu mi-am dat seama.
Si daca-l citesc si pe ala ma lamuresc???

Hannen mamica de trei printzese Amira Israa Inas


I want to tell the world... a Story

Occupation 101: Voice of the Silenced Majority

The Future`s So Bright I Gotta Wear Shades

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Hanne, din cate am inteles eu, ce vrea Purple sa spuna e ca increngatura asta de personaje constituie partea care l-a ajutat pe Michael sa dispara, sau intr-un caz mai putin fericit ar fi avut interese sa-l faca disparut (nu e exclus nici sa-l fi omorat).
Purple, corecteaza-ma daca gresesc.



--------------------

Andra si bebe Theodora

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:

Na...acum sunt iar pe baricade...
Am mai facut un rezumat la Moon-Michael din cartea lui Taraborelli, ca nu am avut liniste pana nu l-am facut si pe ala pt. cine nu a citit cartea...
Imediat il pun pe mail.
Diferit e, ca am pus si link-uri despre aia implicati im problema, cat am gasit.
(Acum mai lucrez la ceva, ca am mai gasit o posibila idee. Dar oricum e legat tot de astia discutati pana acum.)

hannen, nu consider ca sunteti babe senile. Normal ca e mai greu asa "prescurtat". Eu am citit despre astia, de ii stiu pe de rost. Am incercat sa fac cat de scurt posibil.
Am pus atatea link-uri ca sa se vada ca nu le-am inventat . Si am triat link-urile...adica nu am scris nimic, daca nu am gasit in mai multe locuri acelasi lucru, si am pu slink-ul care mi s-a parut cel mai relevant.
Nici nu mi-am pus parerea in fisierele alea, tocmai ca sa nu interpretez eu, ci sa vedeti voi.

Mi-e groaza sa ma apuc sa imi spun parerea, de frica, ca nu ma mai opresc din scris




www.youtube.com/watch?v=PvYygjcMDdQ" target="_blank">You are the cry that turns to laughter,
the sweetness and the morning after
, Mrs. Purple Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:

Gasiti pe mail

P. S. De ce ai migrene H???????




www.youtube.com/watch?v=PvYygjcMDdQ" target="_blank">You are the cry that turns to laughter,
the sweetness and the morning after
, Mrs. Purple Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Hanen, sa tii ca m-am gindit la tine cind citeam, daca citesti, cum te simti... si banuiesc ca nu prea bine. Dar na, orice natiune are si uscaturi si ramuri verzi, ia-le si tu pe alea verzi, ignora cit poti restul. Nu mai spun ca, in general, omul e tentat sa caute uscaturi acolo unde sint, de fapt, crengute verzi, pline de muguri si flori... Imi pare tare bine ca te revad! Sper sa nu mai fugi...

M-am tot gindit si razgindit, eu am inteles foarte bine legaturile din cele scrise de Purple, am intrat si pe linkuri, am citit aproape tot... Dar, din pacate, eu nu cred ca l-au salvat, ci ca se folosesc de moartea lui ca sa-i vada si ei vreo citiva saci in caruta.

V-am mai spus, eu il percem pe Michael Jackson ca pe un tipt extrem de inteligent, tare as fi curioasa sa aflu ce coeficient de inteligenta avea, dar sint sigura ca foarte mare. Era un tip special, un tip (ca si Elvis, de altfel) care pe orice ar fi pus mina, i-ar fi iesit ceva super... Intimplarea a facut ca vocea si miscarea sa iasa inainte, dar eu cred ca de orice s-ar fi apucat, ar fi avut succes. De exemplu, regie, actorie... poate chiar inginerie. Muzica lui nu este una simpla, ci este foarte lucrata, chiar daca este pop, si nu clasica. Nu vreau sa ma gindesc cum ar suna o bucata clasica compusa de MJ! Cind ai creierul asa format, cind gindirea ti-e astfel organizata, atunci nu ai cum sa vezi lucrurile la fel ca toata lumea. Ei, eu cred ca cei 4 l-au atras pe MJ de partea lor cit au putut, dar nu au reusit decit cit a vrut Michael sa obtina. Pentru ca pe linga o minte ascutita, MJ avea si un spirit liber, de neinfrinat. Pe oameni ca el nu-i poti supune total unei cauze... ei au nevoie de libertate. De fapt, asa cum spuneam mai demult, lipsa aceasta de libertate l-a omorit, dorinta oamenilor de a-l baga in standarde si de a judeca ceea ce iese dintre ele, ori cum la el ieseau cam multe... nu e de mirare ca s-a intimplat ce s-a intimplat. In plus, faptul ca a fost in lumina rampei de la o virsta atit de frageda si cu continuitate, eu cred ca l-a impiedicat sa fie de la inceput hotarit in alegerile sale, si, probabil, a mai zis si facut si ce i-au mai zis altii sa zica si sa faca, dar asta pina cind a fost suficient de matur ca sa-si faca cunoscut punctul lui de vedere si sa actioneze ca atare. Atunci cred ca si-a atras dusmani, si nu putini...

Mai ramine acolo 0,05 la suta o speranta ca poate totusi... dar e prea mica si prea slaba. Nu cred ca se obosea cineva atit de mult pentru MJ incit sa accepte sa fie partas la o asemenea aventura, adica la salvarea omului normal MJ de artistul si masina de facut bani care era.

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

nelia, n-am fugit nicaieri,numai ca nu mai am timp de nimc.Intru pe DC foarte rar si atunci doar 5-10 minute.
E dureros sa citesti asemenea enormitati si te minunezi ca oamenii le cred! Ma deranjeaza ff. tare ,dar asta e omul,n-ai cum sa-i indrepti pe toti si la urma ,urmei nici sa vreau n-as putea.Ca de unde nu-i ,nici Dumnezeu nu cere.

Andra multumesc!Hai mai scrieti ca sunt numai ochi(ca urechi n-am cum).
Apropo,a aparut This is it?Azi am trecut prin fata cinematografului si am vazut ca au planificat doar prima "serie" pe 28 oct.si mi-am luat orele de difuzare.Mai mult de data asta nu au programat nimic.
E seara tirziu si nu stiu cum sa fac.Mama imi zice sa las copiii cu ea acasa si sa ma duc.Sa vaz ce zice si jupinul(el oricum ajunge foarte tirziu).

purple,m-au luat migrenele pt. ca am citit niste aberatii despre Islam.De 6 ani de cind m-am convertit la Islam ,am avut destul timp sa citesc si sa tot citesc asa incit ,atunci cind citesc despre "natiunea islamului" sa mi se ridice parul in cap.
atit vreau sa zic,sa fie consemnat si sa ma simt simt putin mai bine,sunt o secta!O secta care abereaza la greu si din putinul citit imi dau seama ca sunt axati pe problema "rasiala",isi apara interesele lor,ale negrilor,n-au prea multe tangente cu islamul.Iar faza cu liderul ala al lor,considerat Dumnezeu intrupat,m-a terminat!

Hannen mamica de trei printzese Amira Israa Inas


I want to tell the world... a Story

Occupation 101: Voice of the Silenced Majority

The Future`s So Bright I Gotta Wear Shades

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

Mergi la inceput