In Banat la noi acasa (13)

In Banat la noi acasa (13) | Autor: claudia74

Link direct la acest mesaj

www.youtube.com/watch?v=A2_odMCXvN8" target="_blank">BANATULE COLT DE RAI

Banatencele:

Angy11 : Timisoara(Chisoda-jud. Timis)
Himmelsduft : Timisoara
Yasmine : Lugoj
Claudia74 : Timisoara (sat Pustinis)
Gabirus : Timisoara
Ela03 : Timisoara (sat Cruceni)
L5845 : Resita
gonghy : Timisoara
digutix : Timisoara
Pisicuta : Timisoara
Giova : Timisoara
Mirona : Timisoara (Otelu Rosu)


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62275&whichpage=1" target="_blank">cap.1
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65559" target="_blank">cap.2
www.desprecopii.com/forum/post.asp?method=Reply&TOPIC_ID=68380" target="_blank">cap.3
www.desprecopii.com/forum/post.asp?method=TopicQuote&TOPIC_ID=70776&FORUM_ID=51" target="_blank">cap.4
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73074" target="_blank">cap.5
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74662" target="_blank">cap.6
cap.7
cap.8
Cap.9
Cap.10
Cap.11
Cap.12

LA CEREREA MAI MULTOR BANATENCE INIMOASE AM REDESCHIS SUBIECTUL, UREZ TUTUROR SEDERE PLACUTA SI LA CAT MAI MULTE POSTARI!

GOASTA NOASTRA DA SUFLET : monica-elizabet

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Salutare!

Am sa incep prin a spune si eu, cu intarziere, este drept, dar din tot sufletul:

LA MULTI ANI, GABITZA, DRAGA, SA TRAIESTI, SA INFLORESTI SI TOT CE-I FRUMOS IN VIATA SA TI SE IMPLINEASCA!

LA MULTI ANI, TIMOTEI, SA CRESTI MARE, SANATOS SI FRUMOS SI SA AI PARTE IN VIATA DE TOT CE-TI DORESTI SI-NCA CEVA IN PLUS!

Va rog sa-mi iertati absenta, dar din motive de petreceri tinute lant mi-am luat si vineri si luni liber ca sa le pot duce pe toate. Azi m-au prins din urma treburile abandonate pe la lucru si-abia am apucat sa incropesc un album pe webshots! Vi-l prezint AICI si sper ca maine sa pot intra cu mai multa vreme sa apuc sa citesc mai adanc ce ati scris zilele astea ca sa comentez sau sa spun o vorba buna acolo unde-i nevoie de ea!

V-am pupat dulce si va las in compania pozelor needitate si necomentate ... deocamdata!

P.S. Claudia, party-ul l-am tinut la Children Care Center de pe str. Carol Davila nr. 30.

Dori, mami de Vladuc (17.10.2003) si Raduc (15.10.2005)!

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> Povestea unui LICURICI



"Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatra, orisicat de tare, se macina si trece stand, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgand!"


Clubul miorlaitorilor
Ziua Pisoiasilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

Sara buna drajelor.

Noi suntem cat de cat bine....mie nici acum nu mi-a trecut raceala o tin asa de aproape 1 luna de zile...Maya vad ca are olecutza de mucutzi dar atata si sper sa treaca si astia si sa ne mai lase inpace pentru o maaaaare bucata de vreme....sa mai mearga si prin alte parti ca pe noi ne-a terminat
Eu mis tot cu durerile mele de cap....azi am spus si io sa ma rasfatz olecutza si sa merg la sor-mea la salon la "cosit" dar pe drum m-a luat domne o durere de cap sora cu moartea....imi dadeau lacrimile fara ca io sa plang atata de rau mo durut capatana asta ....demult tot ma bate la cap dr de familie si neurologul sa-mi fac un tomograf da io parca de frica nu merg ca cine stie ce drac mai imi gasesc aia prin cutiutza
In rest cu gradi Maya e ok...vad ca a mai pus 1 kg pe ea acum are 16 kg gazutza...ce nu mananca acasa nu mananca nici la gradi,de dormit doarme binisor asta cand nu se joaca cu colegul de langa ea Victor,se ghiontesc,chicotesc si donsoara sau doamna se vad nevoite sa-i mute unul de langa celalat....cine stie poate se iubesc dragii de ei
C-am atata momentan despre noi sper sa mai prind unpic de timp si sa va mai scriu si eu.

Dia draga mea La multi ani pentru TIMOTEI multa sanatate,bucurii si fericire!!
Am vazut si pozele ai 2 copii superbi

Dorinuto io iti urai mai demulticel toate cele bune la copilasii tai dar le mai urez odata mult noroc si fericire alaturi de parintii lor dragi!
Am vrut sa ma uit si la poze dar fras stie ce are compu meu acu la ora asta ca nu pot sa le vad...mai incerc odata dimineata

Gabitza tu nu mai spui nika?? Pruncii is ok,voi?

Claudi te lasai la final sa iti urez drum bun la statiune,sanatate si de ce nu si distractie frumoasa pe acolo,poate prinzi si nitzica zapada si de "bulgaresti" cu Andi pe acolo? Vine si Helmut cu voi?? Mey tocmai acum la drum te accidentashi...ooofff,ooofff sa treaca mai repede.
Sa vi cu vesti bune de acolo cum ca ti-o trecut durerea de spinare si toate boalilii care le mai ai.O sa ne fie dor de tine.

Pup toata gasca de fete ca io acu merg sa bag un blid de cereale cu lapte si apoi somnic de voie ca de dimi iar o iau de la cap.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Hi girl si voi imi veti lipsi



va aveti grija de voi,ne auzim ha ha peste o luna

INGERASUL EMMA AIDA
ALATURI DE SEBI

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
www.culinario.ro" target="_blank">Eu pe culinario
Banatule Colt de Rai

Fete de nota 10

'Unii oameni sunt prea binecrescuti pentru a vorbi cu gura plina, n-au in schimb nici o retinere in a vorbi cu 'capul gol' G.O.Wells

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Morning fete banatene!

Am intrat sa-i multumesc Claudiei pentru cafeu, ca tarie bine mi-o prins si sa-i dzac drum bun si distractie maxima la pension!

Revin!

Dori, mami de Vladuc (17.10.2003) si Raduc (15.10.2005)!

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> Povestea unui LICURICI



"Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatra, orisicat de tare, se macina si trece stand, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgand!"


Clubul miorlaitorilor
Ziua Pisoiasilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Buna gimineata fiece dan Banat !

Multamim draga noastra Claudia prantru cafa, buuna rau ca d'obishei .
Am intrat iuce sa iti urez si io contzed placut, sa ce distrezi fain cu pruncu tieu Andi, sa ce hoginesti binie, sa vii cu bateriile incarcate si cu spacile refacut. O sa ne lipsashci da' trashe cimpu si vii tu acasa si stam iara la givaneala, da?
Drum bun, sanatace si sa ai grija da cinie, da voi.



www.onetruemedia.com/shared?p=88028d9eaeae0f93a00846&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Povestea licuriciului EMMA !

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE! Cu DD inainte!
si

" Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fii invins cu adevarat, daca nu te ridici!" - G. Funakoshi
" Un copil este o iubire devenita vizibila" - Novalis


Spre tzel!
www.tearsandhope.com/emptyarms_video.html" target="_blank">Empty arms
www.life-care.ro/res/bio/biofan.png" target="_blank">Bio
Poz(n)e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns digutix spune:

hello fetele
claudia sorry da mi-s asa de uituca, nu mai e alta ca mn.sa aveti un timp placut acolo si sa iti faca bn relaxarea.
ela bn ca e ok robi sa fie sanatos si sa se retraga si ganglionii.succes cu figurinele.sigur copii vor fi incantati.
nu stiu daca am zis ca am pus poze la semnatura cu party ul lui timo.
gongy multa sanatate,sa iti revii odata.
gabi tu ce mai faci?nu mai zici nik?
ma duc sa vad si io albumu tau pisicuta

DIANA-mami de pitici nazdravani
http://community.webshots.com/user/digutix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Hello fetele!

Multumesc frumos pentru toate urarile de ziua mea, sunteti niste dragute

Zic, zic, dar am avut de terminat un proiect + treburi pe acasa si alte cele si nu am mai apucat sa intru.

Diana, LA MULTI ANI pentru Timotei cel dragalas si multa, multa sanatate!

Clau, drum bun si sa te odihnesti bine de tot!

Ma duc sa ma uit la pozele de la Pisicuta si puii ei de matz

Fac si eu pe desteapta, dar o fac frumos ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Laura, ai cumva la farmacie sare de alaun? Ca ma innebuneste fiica-mea Au ajuns la starile de agregare si vrea sa cultive cristale

Fac si eu pe desteapta, dar o fac frumos ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

Saluti fetilii.

Azi am avut o zi atata de full ca mis caputis....de dimi am dus-o pe Maya la gradi unde cum a ajuns cum a pus-o don'soara la pictura si mi-o pictat fata me neshte prune...pfffiiii.......am venit acasa si m-am pus de facui o oala de fasui facut paturile,curatenie....apoi la munca pana amu sara la 8 si cad ca rapusa.
Maine de la cap...mai am 9 zile de contzed da mi le iau cred ca de vacanta asta scurta si sa stau cu fata la relax sa-mi incar olecutza bateriile.

Clau cred ca deja plecashi....drum bun si sa auzim de bine la intoarcerea ta

Lauriciu' tu esti tot pe fuga si cu trebi.Cand te mai hogini si tu oleaca??

Pisi azi absenta nu ne-o dat dedicatiune si beutura calda da tot o tzuc

Dia merci de urari...de vazut am vazut pozicile cu copkii tai,ti-am scris ieri in msg

Gabitza sarea asta de care spui tu e cumva piatra acra pe denumire mai po-pu-la-ra?? Daca da atunci nu am asa ceva si sincera sa fiu nu stiu unde ai putea gasi.

Merg sa ma pun la orizontala ca mis praf.

Noapte buna!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiriki spune:

Buna seara

Scuze ca dau buzna. Clau si Andy au ajuns cu bine, e fain acolo, le place mult ,mancarea e super buna. De maine intra la analize, consult si terapie.


Noapte buna

PS: Laurelu miss u. Pup-o pe Maya



Mergi la inceput