In Banat la noi acasa (13)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Morning fete banatene, oriunde v-ati afla!

Iar sunt in intarziere, dar mai bine mai tarziu, decat deloc! Asadar, poftiti la , capucino, ceai de fructe cu miere si lamaie, laptic si nelipsitul mic dejun proaspat si apetisant!

Melodia zilei vine de la Gareth Gates si se numeste "Anyone Of Us"



Gongy, imi incanti sufletelul cand citesc cu cata dragoste si mandrie povestesti de Maya mica si isteata foc , cate stie ea sa faca acolo, la grupa mica, cu bighiteii ei mici si scumpi, insa ma intristez de fiecare data cand aflu ca tu nu esti inca bine si ca, pe deasupra, mai ai si probleme cu procurarea medicamentelor pentru sot ... Tare greu trebuie sa-ti fie! Daca te pot ajuta cu ceva, nu pregeta sa-mi dai un semn!

Mikiriki, multumim pentru vestile bune pe care ni le-ai dat despre sora noastra Claudia si sa dea Dumnezeu ca acesta sa fie doar inceputul unei vacante de vis!

Gabita, tu vad ca lupti pe toate fronturile cu randament maxim si nu inteleg de unde iti iei atata energie ... se poate da pe post secretul tau???

Ela, ma bucur ca Robi este mai bine si sa dea Domnul sa nu mai ai nici o problema de sanatate cu el, ca tare ne-ai speriat! ... Nu vreau sa ma gandesc ce-a fost in inimioara ta! Succes cu proiectul figurinelor!

Diana, cum se simte printul Timotei la cei 2 anisori??? Am vazut ca a studiat cu maxima atentie si cunoastere toate jucariile iar surioara lui i-a stat alaturi! Mi-au placut mult pozele cu nazdravanul aniversat!

Laura, tu tot pe fuga esti! Mai pune jos o leaca si stai cu mai multa vrieme la taifas cu noi!

No, inchei aici, caci urla treburile dupa mine!

fetele banatene!

Dori, mami de Vladuc (17.10.2003) si Raduc (15.10.2005)!

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> Povestea unui LICURICI



"Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatra, orisicat de tare, se macina si trece stand, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgand!"


Ziua Balantelor_2009
Clubul miorlaitorilor
Ziua Pisoiasilor_2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns digutix spune:

hello fetele
pisicuta faina petrecere ati avut!super locatie .piticii tai parca ar fi gemenei daca n ar fi unu mai inalt:)
lui timo ii e bn la 2 anisori, facem disciplina cat putem si cat intelege si el, ca a fost cam rasfatat si nu prea ne intelegem
mikiriki multumim de vesti.sa-i priasca claudiei tratatia si sa vina cu forte noi.
gabi ma si tie de urari.spor la treburi!oare nu gasesti sarea cu pricina la magazinele alea de chimicale...

DIANA-mami de pitici nazdravani
http://community.webshots.com/user/digutix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiriki spune:

Hello

Cu placere. Indata ce-o sa mai am vesti despre ea, vi le transmit si voua

O zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Hello all,

Pisi, nu stiu cum e cu energia, daca am multa sau putina comparativ cu altii, insa la un moment dat am luat hotararea sa nu mai pierd timpul ca trece repede, sa fac ceva in fiecare moment, sa las lenea la o parte si sa incerc sa gasesc bucurie in fiecare lucru marunt pe care il fac.

Pana acuma functioneaza si ma simt mai bine decat inainte. In sensul ca mai bine cu propria mea persoana.

Chiar ca seamana copiii tai! Poate se mai diferentiaza cu varsta, deocamdata sunt ca gemenii.

Diana, ce mare a crescut Timo si e asa de pufos ca imi vine sa il smotocesc!

Clau, sper ca esti bine acolo unde esti si ca te trateaza aia cu mare bagare de seama si atentie.

Laura, sarea aia e ceva de aluminiu, cred ca sulfat de aluminiu. Da intre timp am gasit o retepta mai simpla. Da pentru asta imi trebe amoniu. Din ala unde gasesc?

Ela, ma bucur ca sunteti mai bine acum. Si Eva a avut cateva episoade de ganglioni mariti, dar s-au retras. Evident ca si pe mine ma apucasa putina panica ... insa se pare ca la varsta lor este destul de frecvent. Imunitatea lor este mai fragila din cauza cresterii accelerate. Un lucru ce il poti face si sigur nu poate fi decat bun este sa stimulezi imunitatea. Eu le-am mai dat Spirulina si vitamina C.

Fac si eu pe desteapta, dar o fac frumos ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Morning fete banatene, oriunde v-ati afla!

Poftiti la , capucino, ceai cu multa miere si lamaie, laptic, ciocolata calda si-un mic dejun proaspat si aburind!
Si pentru azi am ales o melodie mai veche, de corason, care mie mi-a luminat adolescenta: "Do you remember" a lui Phil Collins



Gabi, tot respectul pentru intelepciunea ta ! O sa incerc si eu sa experimentez aceasta metoda de-a da la spate orice unda de leniutza si sa iau totul asa cum vine, cu zambetul pe buze, sa vad ce-o iesi!

Sunt in graba maxima (din nou), asa ca va urez de pe acuma sa aveti un We superb cu mult soare si liniste!

P.S. Stiati ca s-a deschis o salina artificiala in Timisoara??? Studiati fenomenul www.adevarul.ro/articole/timisoara-prima-salina-artificiala-din-capitala-banatului-fotoreportaj.html" target="_blank">AICI






Dori, mami de Vladuc (17.10.2003) si Raduc (15.10.2005)!

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> Povestea unui LICURICI



"Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatra, orisicat de tare, se macina si trece stand, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgand!"


Ziua Balantelor_2009
Clubul miorlaitorilor
Ziua Pisoiasilor_2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Buna dzaua fiece draji !

Pisi multamim da tratatziunie, faina rau cantarea lu' Phill. Vadzut si molaraiele cu ai tai nazdravani .
digutix ce fac pruncutzii?
Tizo mi-am schimbat programul cu totu', d'aia mi-s tot pra fuga si nu am vreme. Pana imi intru otzarica in ritm, n-am she fashe . si mami si talentata.
gabi vad ca si tu esti ocupata pana peste urechi. Cum mere treaba?
miki multzamim da veshcile da la doamna Claudia.

Io ma lupt cu o "frumusete" de amigdalita, pana acum i-am "dat" nishce gargara cu petrol si niscai sheai caldut....poace scap mai iuce da ea far' antibiotic . In rest, cu toace ca mi-s moale ca o zdrantza, ma prezant la sala iar, pra baricage.

iu ol, s-avetz un vichend fain, calduros, cu cat mai mult soarie !



www.onetruemedia.com/shared?p=88028d9eaeae0f93a00846&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Povestea licuriciului EMMA !

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE! Cu DD inainte!
si

" Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fii invins cu adevarat, daca nu te ridici!" - G. Funakoshi
" Un copil este o iubire devenita vizibila" - Novalis


Spre tzel!
www.tearsandhope.com/emptyarms_video.html" target="_blank">Empty arms
www.life-care.ro/res/bio/biofan.png" target="_blank">Bio
Poz(n)e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmine30 spune:

FETELE AJUTATI-O PE ALINA SA TRAIASCA !!! ARE NEVOIE URGENTA DE O OPERATIE PE CREIER LA HANNOVRA IN GERMANIA !!!

ACUM PUTETI FACE SI DONATII ONLINE ACCESAND LINK-UL DE PE BLOGUL DE MAI JOS! VA ROG OFERITI O MANA DE AJUTOR ACESTOR TINERI CARE MERITA SA ISI TRAIASCA VIATA !!!

http://alinadonescuumanitar.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

jasmine, multumim pentru mesaj.

Fac si eu pe desteapta, dar o fac frumos ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Neatza buna fiecilor,
Miki multam am intrat numai scurt sa va si sa va doresc un we fain, noi suntem bine, azi si maine va fi mai plictiseala ca nun sunt activitati si nici vremea nu e buna de iesit, am depistat o camera pc asa ca mai intru eu din cand in cand sa va tzucalesc otzara ma bucur ca sunteti toate bine, cum zicea si Miki am primit multe terapii ptr spate : gimanstica,fango,masaj,electroterapie,gimnatica in apa,fittnes, baie la apa termala, mancare e buna,pesonalul dragut asa cum pot ele nemtoicele copiii in schimb is iesiti din jungla, Andi e de-a dreptul speriat de joaca copiilor, care e inteleasa prin violenta, asa cevaiesit din comun pana nu plange unul nu se stampara cu violenta, va las,mai scriu eu sapt viitoare, la toate.

INGERASUL EMMA AIDA
ALATURI DE SEBI

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
www.culinario.ro" target="_blank">Eu pe culinario
Banatule Colt de Rai

Fete de nota 10

'Unii oameni sunt prea binecrescuti pentru a vorbi cu gura plina, n-au in schimb nici o retinere in a vorbi cu 'capul gol' G.O.Wells

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Ma unge frasament umblati,io ma plictisasc pr'asilea si nu am cu sinie ma givani mierg mintunas la gimnastica dar pana atunsi ascult si va dedic o muzica buna


http://www.youtube.com/watch?v=yOwS_Lz7WGY




ptr toace femeile ferisice, io is mandra ca fu soatza ieri la noi
no hai ca fug la tratament,va tzuc, o sapt minunata va doresc.

INGERASUL EMMA AIDA
ALATURI DE SEBI

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
www.culinario.ro" target="_blank">Eu pe culinario
Banatule Colt de Rai

Fete de nota 10

'Unii oameni sunt prea binecrescuti pentru a vorbi cu gura plina, n-au in schimb nici o retinere in a vorbi cu 'capul gol' G.O.Wells

Mergi la inceput