In Banat la noi acasa (13)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Buna dzaua la Banat !

Pra unge umblatz?

claudia ma bucur ca eshci binie, sa ai grija da cinie si da prunc pra acolo. Sa ce pui si sa fashi tat she traba sa ce pui binie pra pishioare, da? Ce mai ashceptam pra aishi cu veshci da cinie.
Mai, da cu violenta aia la copii...oare da she or fi asa? Poace asa i-or crescut niemtalaii, cica sa fie "adaptati" la ralile dan viata? Mai shcii? , orishe sa poace acu' in vremile ashcea . si spor la tratamence si bai.

O saptamana faina s-avetz, draji fiece dan Banat.



www.onetruemedia.com/shared?p=88028d9eaeae0f93a00846&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Povestea licuriciului EMMA !

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE! Cu DD inainte!
si

" Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fii invins cu adevarat, daca nu te ridici!" - G. Funakoshi
" Un copil este o iubire devenita vizibila" - Novalis


Spre tzel!
www.tearsandhope.com/emptyarms_video.html" target="_blank">Empty arms
www.life-care.ro/res/bio/biofan.png" target="_blank">Bio
Poz(n)e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Dupa cum vaz, doamna draga, ne-am nimerit amandoaua sa scrim mesaje .
Spor la tratament si sanatace.
Vad ce fiecile ashcea or dat bir cu fudjitzii .



www.onetruemedia.com/shared?p=88028d9eaeae0f93a00846&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Povestea licuriciului EMMA !

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE! Cu DD inainte!
si

" Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fii invins cu adevarat, daca nu te ridici!" - G. Funakoshi
" Un copil este o iubire devenita vizibila" - Novalis


Spre tzel!
www.tearsandhope.com/emptyarms_video.html" target="_blank">Empty arms
www.life-care.ro/res/bio/biofan.png" target="_blank">Bio
Poz(n)e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

Ceao fetilii!

Meeyyy noi tot intr-o viroza o tinem azi noapte mi-o facut fata febra aproape 40 si da-i cu novocalmin supozitoare,Nurofen pe gura si comprese cu apa cu otet.
Azi de dimineata am fost urgent la dr si mi-a ascultat-o la plamani,peste tot s cica nu se aude nimic dar are rosu in gat si poate ca pana diseara sa se formeze si puroi in gatutz asa ca iar pe antibiotic Zinnat si cate si mai cate.
In drum inapoi spre casa mi-a spus Maya : "Mama asa ma doare gatu'..." a spus si a si vomat la om in taxi de am crezut ca intru in pamant de rusine....dar omul a fost cu muuult bun simt si a spus sa nu-mi fac probleme ca e mica si se mai intampla oooofff saracutza.
Io am mers de la 10 la lucru amu numa ce ajunsei acasa si doarme,o stat mama cu ea dar am pus mana pe ea si arde iar
S-o uitat dr si la mine in gat ca i-am spus,ca ma doare si pe mine gatul de aseara si ca nu pot sa inghit si am si io puroi in gat
Eu cand mis bolnava mis caput dar astia mici si la febra 40 au o energie in ei denuma.....merg sa ma pun si eu in pat pana mai doarme fata ca ma simt tare ametita...de diseara ma bag si eu pe Augmentin 1 g si paracetamoale



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns digutix spune:

salutare feteleva doresc o saptamana linistita
gongy imi pare tare rau de voi ca iara boliti...dupa simptome cred ca maia a facut o amigdalita pultacee .a avut -o si timo si a facut la fel de urat.sanatate multa la amandoua!!
claudia draga las ca i bn sa te plictisesti decat sa te muncesti.meriti si relax so enjoi si sa ti faca bn unde trebe.
salut si poop pe toate

DIANA-mami de pitici nazdravani
http://community.webshots.com/user/digutix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

'Neata buna la fiece banatzanshe !

digutix si tie si la nazdravani.
Tizo sanatace multa la fatuta si la mamica, sa scapati iuce da probleme. Si io am tras tri dzalie cu ospamox de 1g, tot de la amigdale inflamace si durere de gat. Acum am scapat de asta dar m-o lovit raguseala...cred ca e ceva in aer ca altfel nu-mi explichez .

Vreme buna si sanatace la tot natu' !


www.onetruemedia.com/shared?p=88028d9eaeae0f93a00846&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Povestea licuriciului EMMA !

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE! Cu DD inainte!
si

" Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fii invins cu adevarat, daca nu te ridici!" - G. Funakoshi
" Un copil este o iubire devenita vizibila" - Novalis


Spre tzel!
www.tearsandhope.com/emptyarms_video.html" target="_blank">Empty arms
www.life-care.ro/res/bio/biofan.png" target="_blank">Bio
Poz(n)e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Laurico
Laurelule multa multa sanatate si tie si printesei mici,sa va treaca repede viroza
Diana right ;)! ce mai fsc copilasii, sa nu uitati azi la 10 da!
Gabelu,Dorina ce ati facut in we?
va tzuc fug la gimnastica

INGERASUL EMMA AIDA
ALATURI DE SEBI

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
www.culinario.ro" target="_blank">Eu pe culinario
Banatule Colt de Rai

Fete de nota 10

'Unii oameni sunt prea binecrescuti pentru a vorbi cu gura plina, n-au in schimb nici o retinere in a vorbi cu 'capul gol' G.O.Wells

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Morning fete banatene, oriunde v-ati afla!

Poftiti la , capucino, ciocolata calda, ceiut cald cu multa miere si lamaie, laptic si nelipsitul mic dejun proaspat si aburind!

Melodia zilei de azi vine de la Frank Sinatra - Strangers In The Night:



Gongy, imi pare tare rau sa vad ca nu vi-s bine nici tu, nici Maya scumpa! Din propria-mi experienta trebuie sa-ti spun ca la grupa mica, din pacat, este normal sa raceasca foarte frecvent copii, pentru ca-i shocul intrarii in colectivitate si-nceperea formarii imunitatii! Dar la tine nu stiu ce se intampla ... Sa sti ca asa era sotul meu, foarte sensibil si de cum batea ceasul prima zi a lui septembrie, pana-n aprilie-mai, era tot cu racelile tarash dupa el. Si din sezonul rece trecut l-am bagat la cura de imunizare cu oscillococcinum si orz verde si uite ca, deocamdata, suntem la sfarsitul lui octombrie si inca n-a racit! ... Eu zic sa iti intaresti sistemul imunitar, mai ales ca in farmacie-ti intra tot felul de virusati!
Te pup si sanatate maxima va doresc tuturor!

Claudia, terapie usoara si rezultate maxime iti doresc! ... Cat despre pruncii neaoshi de acolo ... nu stiu ce sa zic ... Cred c-au dus "libertatea" copilului si lipsa de constrangeri la extrema, si rezultatele nu-s cele scontate ... zic si eu! Imi pare rau de bietul Andi ca se sperie si nu-i in elementul lui cu acei copii zglubilitici ...

Laurelu, mama, tu esti ca la telegraf: spui rapid ce ai de spus i fugi! ... Lasa, ca-i mai bine asa, decat sa nu ne vizitezi cu zilele!

Gabi, Diana, Mihi voi ce mai spuneti??? Ce va fac copiii, ce faceti voi??? Cum va impacati cu ciudatenia de vreme de afara???

As mai spune eu multe, dar coc de ceva vreme mesajul asta si deja urla treaba dupa mine, plus ca ne intindem prea mult cu micul dejun!

fetele si-o zi minunata va doresc!

Dori, mami de Vladuc (17.10.2003) si Raduc (15.10.2005)!

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> Povestea unui LICURICI



"Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatra, orisicat de tare, se macina si trece stand, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgand!"


Ziua Balantelor_2009
Clubul miorlaitorilor
Ziua Pisoiasilor_2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deya spune:

Pisicuto cum ii imunizarea aia?

Fetelor imi dau garsoniera la inchiriat daca stiti pe cineva garsoniera e in soarelui la et4(acoperis nou)nu am bucatarie da pot aduce plita de acasa.Mai dau detalii daca trebuie scor 130
O zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui deya

Pisicuto cum ii imunizarea aia?

deya


Deya!
Deci, cura cu oscillococcinum se face in sezonul rece, in toate lunile care contin litera "r", adica din septembrie pana in aprilie si consta in administrarea unui tub de oscillo, o data pe saptamana, intotdeauna in aceeasi zi a saptamanii(eu sambata le dau la ai mei baieti). Gasesti mai multe detalii pe net. Tot ce pot sa-ti spun este ca bobitele de oscillococcinum se tin sa se topeasca sub limbuta si se administreaza cu un sfert de ora inainte de masa, sau cu o ora dupa masa.
Orzul verde eu il iau de la Enigma, este de la firma Biovital si-i sub forma de tablete (100 buc/38 lei) care se iau cate 3 o data, cu 30 min inainte de fiecare masa (deci, 3 tablete x 3 ori/zi). Asta ia al meu.
La copii, in afara de cura cu oscillo le mai dau Propolis C cu echinaceea si tinctura de echinaceea. Pana acuma, Doamne multzam, nici ei nu mi-au racit, desi-s la gradi si li se imbolnavesc colegii pe capete!
... Sper sa te fi lamurit. Daca nu, intreaba-ma, ca-ti voi raspunde!

caminista cea zglobie!

Dori, mami de Vladuc (17.10.2003) si Raduc (15.10.2005)!

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> Povestea unui LICURICI



"Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatra, orisicat de tare, se macina si trece stand, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgand!"


Ziua Balantelor_2009
Clubul miorlaitorilor
Ziua Pisoiasilor_2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihi spune:

Dragelor va pup in viteza...il culcai pe al mic...da acus vin ai mari de la "joburile" lor...si tre sa sar cu masa...io-s vai de capu meu...energie 1...ca asta mic ii terorist rau..nu-i pare rau ded mama lui gravida si batrana...


sanatate va doresc si liniste si pace in sufletele...

Timo cu intarziere La multi ani ! pui mic si scump...sa fii sanatos si D-zeu sa fie cu tine mereu...am vazut pozele Diana mai demult nu acu..da n-am avut timp sa comentez nica..ai niste scumpi sa-ti traiasaca...si mama ce mancare buna acolo...miama miama...



banatansele va pupa pe fruncea desceapta...ardielianka...intzaleapta...


mihi 28+

Mergi la inceput