*Cozonaceii iubiti aniverseaza 1AN! LMA! (80)*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Citat:
citat din mesajul lui lauramiron

Da, asta e o problema care ma framanta si pe mine, ca si a mea baleste la greeeeu. Cand am adus-o in casa, era uda haina la gat, plus ca s-a si iritat in jurul guritei de la saliva inghetata Astept si eu idei/solutii...
Citat:
citat din mesajul lui cameliam

Apropos de scosul afara in haine groase pe frig. A mea e numa' bale, in continuare. Toata vara a fost cu bavetici, schimbate la fiecare 30 de minute ca le puteai stoarce nu alta. Acu' vine iarna, saliveaza la fel, ce fac? O sa aiba turturi la barbie in stilul asta.
malinas parca voi mai erati cu baliciul si baveticile, tot asa sunteti?

Cami, mamica Alexandrei (09.11.2008)



Laura, mami de Caterina (6 dec. 2008) si Rebeca (16 sep. 2005)
http://community.webshots.com/album/569566859Ywlnwo


Mi le si imaginez cu turturi
Le puneti fular la gura, schimbati fularul.
Mama a ingrijit un baietel care era cu bavetica la gat ca avea nevoie mare, chiar si la aproape 2 ani.

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) Povestea nasterii celor doua gogosele sagetele
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

Citat:
citat din mesajul lui cameliam

Apropos de scosul afara in haine groase pe frig. A mea e numa' bale, in continuare. Toata vara a fost cu bavetici, schimbate la fiecare 30 de minute ca le puteai stoarce nu alta. Acu' vine iarna, saliveaza la fel, ce fac? O sa aiba turturi la barbie in stilul asta.
malinas parca voi mai erati cu baliciul si baveticile, tot asa sunteti?

Cami, mamica Alexandrei (09.11.2008)


daaaaaaaaa, tot asa suntem.Eu peste geaca i-am pus azi bavetica si l-am sters la gurita cat de des am putut.Oricum, daca are suzeta in gura nu baleste chiar asa rau.

_
[red]
Alina, mama de bebe David (10 noiembrie 2008)
poze

Povestea povestilor

6 luni si 10 zile,68 de cm si 8100 gr. 8 luni, 74 de cm si 9100gr. 9 luni, 75 de cm si 9300gr. 10 luni, 76 de cm si 9700gr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

lauramiron, sa-ti fie de bine tiramisu.Dar ou nu ai pus in el?Ca eu fac tiramisu si cu ou.Si David s-a iritat in jurul guritei, l-am dat cu un pic de crema cu zinc, si s-a mai calmat.

Otiliav, sanatate multa Elisei.Bine ca ati gasit care era problema.

Voi ce vaccin le faceti la un an?Noi trebuie sa facem priorixul, iar la un an si o luna facem infanrixul.

Vreau si idei de distrat picimea in casa, ca pe vremea asta mai greu cu iesitul afara.

_
[red]
Alina, mama de bebe David (10 noiembrie 2008)
poze

Povestea povestilor

6 luni si 10 zile,68 de cm si 8100 gr. 8 luni, 74 de cm si 9100gr. 9 luni, 75 de cm si 9300gr. 10 luni, 76 de cm si 9700gr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramiron spune:

Ba daaa, sigur ca am pus si ou, de fapt galbenusuri pe care le-am frecat pe aburi cu zaharul. A iesit tare buna

Citat:
citat din mesajul lui malinas

lauramiron, sa-ti fie de bine tiramisu.Dar ou nu ai pus in el?Ca eu fac tiramisu si cu ou.
_
[red]
Alina, mama de bebe David (10 noiembrie 2008)
poze

Povestea povestilor

6 luni si 10 zile,68 de cm si 8100 gr. 8 luni, 74 de cm si 9100gr. 9 luni, 75 de cm si 9300gr. 10 luni, 76 de cm si 9700gr


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo5979 spune:

babyzapi, elilov3, haiosi pustii ce mai...
oceanborn nu am reusit sa ii fotografiem exact cand au gustat din sampania pentru copii, ca alea ar fi fost poze, se strambau amandoi, dar mai voiau
bertha si eu am zis ca tare as mai vrea o fata, dar mi-e ca tot baiat iese, si mai am o dilema legata de impartirea dragostei materne la doi, si atunci am zis ca mai bine sa am doar un copil...totusi, never say never.
malinas exact ca tine facem si noi vaccinurile, la 1 an Priorixul, apoi la 1 an si o luna Infanrix...dar nu mai stiu de care, nu stiu pe unde am pus reteta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramiron spune:

Oofff mai, iarasi la urgente??!! Nasol, trebuie sa fie tare stresante plecarile astea in miez de noapte la urgente, dar tu esti puternica Hai ca treceti si peste asta, si apoi se pune Gogosica pe papat si recupereaza Sanatate multa!

Citat:
citat din mesajul lui Otiliav
Eu am ajuns iar cu Elisa la urgente, in miezul noptii , mi-a [voma] de 3 ori, lichid din stomac cu mucozitati. De virus a scapat dar de abia doctora de ieri a vazut ca are mucozitati, a zis ca-s inspre plamani dar nu la plamani. Si mi-a dat un sirop sa se subtieze, sa le elimine. Le-am zis de sambata ca a vomat mucozitati dar acum era culmea sa nu le auda ca pana si asistenta care i-a luat sange pentru CRP a zis ca haraie.
CRP-ul i-a iesit 11, e bine.

Aveam programare cu ea la policlinica de copii. Are 74 de cm si 9,25 de kilograme, adica sta bine avand in vedere ca de o saptamana doar ma suge. Chiar nu stiu cu ce sa-i mai dau pe la nas, poate, poate ii fac pofta de mancare.
Lauramiron, felicitari pentru kilogramele putine.

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) Povestea nasterii celor doua gogosele sagetele
Pozele noastre


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Buna seara,
noi am fost azi la fotograf. N-a prea vrut zanica mea sa stea si pace. Asa ca am facut cateva poze si gata. O sa vina fotograful acasa cd facem anisorul.

am vazut poze cu ninsoarea de la Camelia, cu cei 2 nazdravani petrecareti si cu 'cataratorul' in copaci. Frumosi foc.
Otilia, multa sanatate galustei tale.
Laura, scos afara la zapada zici? Noi am luat sanie, dar ne lipseste zapada

Sa ma plang si eu putin. Se pare ca ne orpesc astia apa, asa ca o sa fug la Constanta. Husbandul ramane sa faca put

==========
Corina
Mamica de Arianna Maria

POZE CU PRINTESA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Neatza!

Eli ce-ti mai fac unghiile?

Otilia Elisa, sa scape cat mai repede de mucozitati.

Cami si noi tot cu bavetica dupa noi mai tot timpul. Eu nu o mai suport.

Fetelor, voi ce cereale la dati picilor. Eu pana acum i-am dat de la nestle 8 cereale. Cele de la 1 an sunt cu cacao si a cam dat kk in ce sa-i iau. Idei, sugestii...

ginye mami de Eduard Stefan (12.10.2008)

Stefanut
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oceanborn spune:

Neata!

Insanatosire grabnica piticilor bolnaviori!
Noi am facut 2 doze de infarix pana acum , la sfarsitul lui oct mergem s-o facem pe a treia.

Thomas nu prea baleste, uneori se mai uda dar f rar , fata de cum facea inainte sa-i iasa primii dinti.

Muscatura i se trage frumos, aftele i-au trecut deja ..

Cand nu vrea sa pape mai nimic ii fac paste, nu le refuza niciodata, macaronaru' meu blond

Laura, tiramisu, am tot uitat de vreo 2 ani poftesc, inainte faceam aproape lunar.
reteta ce o am eu e cu multe oua crude, inclusiv albus, e reteta aia mai simpla, clasica dar foarte buna.
Am gasit o reteta de covrigi dar mai intai trebuie sa-mi cumpar faina pt asa ceva ca nu am decat de tipul oo acasa.
http://amalia-mylife.blogspot.com/



mami de Thomas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oceanborn spune:

Ieri am facut si eu pizza, am facut in tava dreptunghiulara, un sfert i l-am facut lui thomas.am pus doar sos de rosii(facut din 2 rosii), si peste mozarella. plus un pic de piper si oregano. ce i-a mai placut...si mozzarella nu vrea s-o vada cruda..

edit: zilele astea o sa-i fac tot ceva de pe aici ca vad ca-i place cucina italiana.Bag in clatite carne tocata innabusita cu putina ceapa , condimente si putin sos de rosii, le impatur pun peste prmezan sau mozzarella, sau amandoua un pic de ulei de masline si la cuptor. sunt f bune!

mami de Thomas

Mergi la inceput