*Cozonaceii iubiti aniverseaza 1AN! LMA! (80)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns futuremother spune:

ce stiu iti spun si tie ca se poate face febra pana la 24 ore dupa vaccin... acum depinde si de vaccin ca de ex ror- ul da febra dupa vreo 5 zile ... nu poti vb cu dr la tel?
bafta multa!

Citat:
citat din mesajul lui bebecris

david are din nou febra; 38 cu 5....mai nasol este ca a vomat brusc....
a tusit de 3 ori si apoi a varsat in jet puternic...ca s-a inecat la un mom dat...s-a speriat puiu' meu....
o fi de la vaccin? nu stiu...
este p[rima oara cand face febra dupa vaccin




Cristina - mami de DAVID - ANDREI

DAVID & DAMIAN LA PRIMA PETRECERE CU COPII

David-Andrei
BOTEZ
Povestea nasterii[/blue]






http://b1.lilypie.com/iOAIp2.png
http://lilypie.com/pic/090116/7IMD.jpg




pe 20 oct...ora 23:05 a venit pe lume MINUNEA MEA - DAVID ANDREI

858 - 2 euro/SMS - INIMA COPIILOR
Copilul este o minune dumnezeiasca, dar din dragoste umana!!!!


mama de Raisa Maria si Rares Florin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecris spune:

am vb cu pediatra....este de la vaccin...noi am facut TETRAXIM...
A VARSAT DE LA MAMALIGUTA...regim, lapte fara lactoza, morcovi fierti, lichide putine si alternativ nurofen si panadol la 4 ore




Cristina - mami de DAVID - ANDREI

DAVID & DAMIAN LA PRIMA PETRECERE CU COPII

David-Andrei
BOTEZ
Povestea nasterii[/blue]






http://b1.lilypie.com/iOAIp2.png
http://lilypie.com/pic/090116/7IMD.jpg




pe 20 oct...ora 23:05 a venit pe lume MINUNEA MEA - DAVID ANDREI

858 - 2 euro/SMS - INIMA COPIILOR
Copilul este o minune dumnezeiasca, dar din dragoste umana!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns futuremother spune:

ai procedat f bine, dr stie cel mai bine ... copii sunt ffff diferiti


mama de Raisa Maria si Rares Florin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramiron spune:

Deeeeci, dimineata ma trezesc si ma uit pe geam Zapadaaaaa, iar termometrul de afara mi-a aratat 0 grade la ora 8 Si a nins toata dimineata, iar la pranz abia a ajuns la 4 C Mda, si noaptea asta anunta zapada, bucuria Rebecai.
Cami, in fata usii nu prea ajunge omatul, ca avem terase acoperite la ambele intrari

Multumesc fetelor pentru urarile de sanatate, Cati e mai bine, asta noapte a dormit foarte bine pentru ca i-am dat Ketof si n-a tusit deloc. Astazi a mai tusit, insa vocea i-a revenit bine de tot, asa ca sper ca si tusea sa se duca de la noi usor-usor. Dar asa frig cum a fost am scos-o afara vreo jumate de ora, sa ia aer. I-au inghetat obrajii si nu prea i-a placut senzatia, plus hainele de iarna....s-a simtit cam incotosmanata, nu prea se putea misca in voie

Bertha, la fel si noi ca si voi. Au racit dupa prima saptamana de gradi a Rebecai, adica undeva prin 20 septembrie, iar acuma au mai tras o tura, a fost insa alt virus, cam fara febra, dar cu tuse Sanatate multa frumusetilor, sa treaca repede

Citat:
citat din mesajul lui cameliam

Salutare si de la Cluj, de la 3 grade cu ninsoare...

Laura zi repede, ati dat la lopata azi sa curatati omatul din fata usii?

Citat:
citat din mesajul lui anca_27

Salutare si de-aici de la 6 grade, de dimi erau 3 , la Bistrita cate fura?


Cami, mamica Alexandrei (09.11.2008)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramiron spune:

Sincer, nu prea-mi pare de la vaccin, adica si ieri si azi febra asa marisoara de la vaccin?! Poate s-a suprapus peste vreun virus de raceala, l-ai scos cumva zilele trecute la copii? Poate vreunul era atins de raceala.
Si voma, poate fi de la un gatut rosu sau nu i-a picat bine ceva ce-a papat, insa fiind cu febra ma duce gandul spre un rosu-n gat. Oricum, medicul te poate lamuri mai bine. Sanatate multa piticului dulce

Citat:
citat din mesajul lui bebecris

david are din nou febra; 38 cu 5....mai nasol este ca a vomat brusc....
a tusit de 3 ori si apoi a varsat in jet puternic...ca s-a inecat la un mom dat...s-a speriat puiu' meu....
o fi de la vaccin? nu stiu...
este p[rima oara cand face febra dupa vaccin




Cristina - mami de DAVID - ANDREI

DAVID & DAMIAN LA PRIMA PETRECERE CU COPII

David-Andrei
BOTEZ
Povestea nasterii[/blue]






http://b1.lilypie.com/iOAIp2.png
http://lilypie.com/pic/090116/7IMD.jpg




pe 20 oct...ora 23:05 a venit pe lume MINUNEA MEA - DAVID ANDREI

858 - 2 euro/SMS - INIMA COPIILOR
Copilul este o minune dumnezeiasca, dar din dragoste umana!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameliam spune:

bineee no, era un fel de-a zice... nici nu cred ca se mai fac case cu usa direct afara. da' s-a stras ceva zapada pe jos, asta vroiam sa zic? ca la noi a nins, da' nu s-a depus nimica

Citat:
citat din mesajul lui lauramiron

Deeeeci, dimineata ma trezesc si ma uit pe geam Zapadaaaaa, iar termometrul de afara mi-a aratat 0 grade la ora 8 Si a nins toata dimineata, iar la pranz abia a ajuns la 4 C Mda, si noaptea asta anunta zapada, bucuria Rebecai.
Cami, in fata usii nu prea ajunge omatul, ca avem terase acoperite la ambele intrari


Cami, mamica Alexandrei (09.11.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramiron spune:

Nu plec la nani cu Cati pana nu va spun ca azi am facut prima mea Tiramisu, iar sotul a spus ca e cea mai buna Tiramisu pe care a papat-o vreodata Am papat si eu o bucata, ca deh, trebuia s-o gust Si pentru ca am ajuns la 62kg mi-am permis A papat si Rebeca, chiar daca e cu cafea si rom

Intotdeauna cand vine frigul si ne adunam mai mult prin casa ma apuca bucatareala

Si o idee de papa pentru cina: cus-cus fiert si amestecat fierbinte cu 3 feluri de branza: de vaci, mozzarella fresca si cascaval, ultimele doua in proportie mica, asa de gust (date pe razatoarea foarte fina). Placut la bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameliam spune:

Apropos de scosul afara in haine groase pe frig. A mea e numa' bale, in continuare. Toata vara a fost cu bavetici, schimbate la fiecare 30 de minute ca le puteai stoarce nu alta. Acu' vine iarna, saliveaza la fel, ce fac? O sa aiba turturi la barbie in stilul asta.
malinas parca voi mai erati cu baliciul si baveticile, tot asa sunteti?

Cami, mamica Alexandrei (09.11.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Ce mai faceti dragelor? Sper ca bine.
Eu am ajuns iar cu Elisa la urgente, in miezul noptii , mi-a [voma] de 3 ori, lichid din stomac cu mucozitati. De virus a scapat dar de abia doctora de ieri a vazut ca are mucozitati, a zis ca-s inspre plamani dar nu la plamani. Si mi-a dat un sirop sa se subtieze, sa le elimine. Le-am zis de sambata ca a vomat mucozitati dar acum era culmea sa nu le auda ca pana si asistenta care i-a luat sange pentru CRP a zis ca haraie.
CRP-ul i-a iesit 11, e bine.

Asa ca azi am stat acasa cu ea dar tot n-am reusit sa merg la doctorul ei de familie.

Aveam programare cu ea la policlinica de copii. Are 74 de cm si 9,25 de kilograme, adica sta bine avand in vedere ca de o saptamana doar ma suge. Chiar nu stiu cu ce sa-i mai dau pe la nas, poate, poate ii fac pofta de mancare.
Lauramiron, felicitari pentru kilogramele putine.

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) Povestea nasterii celor doua gogosele sagetele
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramiron spune:

Da, asta e o problema care ma framanta si pe mine, ca si a mea baleste la greeeeu. Cand am adus-o in casa, era uda haina la gat, plus ca s-a si iritat in jurul guritei de la saliva inghetata Astept si eu idei/solutii...

Citat:
citat din mesajul lui cameliam

Apropos de scosul afara in haine groase pe frig. A mea e numa' bale, in continuare. Toata vara a fost cu bavetici, schimbate la fiecare 30 de minute ca le puteai stoarce nu alta. Acu' vine iarna, saliveaza la fel, ce fac? O sa aiba turturi la barbie in stilul asta.
malinas parca voi mai erati cu baliciul si baveticile, tot asa sunteti?

Cami, mamica Alexandrei (09.11.2008)


Mergi la inceput