LMA Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (341)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Celia
Yaia,daca Bebedoi te-a lasat sa-l petreceti pe Tudor cu asa bucate, torturi , e super. Mi-a placut foarte mult delfinasul si a sa mamica cu noua tunsoare.


Bebedoi e cuminte ca si Tudor...pana acum...dorm de rup, pe unde si cand apuc. Multumim!

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si delfinas(a)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Eu acum am vazut ca am trecut in luna a 6-a! Wow! Si eu care ma declaram tot gravi in luna a 5-a!

Luy, ce anunt frumos si ce petrecere pe cinste se anunta!

Yaia, eu mi-am zis si imi sustin pronosticul! O sa beau o cupa de sampanie in cinstea delfinasei!

Papanasho, of, ce veste proasta despre Adi! Sanatate multa va doresc!

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Emma Sofia 23 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Erina
Gabriela, Yaia, deci nu numai eu sunt cu nu indeajuns fructe, nu indeajuns apa...


Eu vomit de la mere si pana nu demult si de la apa...de asta o dadusem pe Fanta si ceai.
singurele fructe pe care le pot manca sunt bananele, mandarinele si 'polemo', cum ii zice Tudor, care a facut si el o pasiune pentru pomelo.

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si delfinas(a)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabriela77
Erina, deci eu am luat-o rau pe aratura, de cand nu imi mai e si rau...of, of! Cioco, patiserii, ba chiar si cateva guri de cola, asta mi se pare cea mai minunata, desi nu am fost fan niciodata! Macar Yaia e cu Fanta!


Ei, asta nu inseamna ca nu am mai tras si cate o gura, 2-3 de Dr. Pepper, dar nu am mai spus eu, sa par mai cuminte...

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si delfinas(a)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Neata!

Yaia
, in sarcina cu Andrei, bananele erau nelipsite din geanta mea, ca si portofelul. Tin minte ca de Pasti in 2007, cand am fost in America, m-au controlat aia si au facut ochii cat cepele ca eu aveam in rucsacel nici mai mult nici mai putin decat 4 banane. Nu intelegeau ce-i cu nebuna care calatoreste cu banane la ea.
Erau singurele care-mi potoleau greatza.

-ua o dau eu in dimineata asta!

Papanasho, multa sanatate lui Ghighi. Offf, puiul mic, tare greu trebe sa-ti fie sa-l vezi bolnavior!

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!

"Nu-i nimic, ce daca... Tot ce-i rau o sa treaca!
Nu-i nimic.... Cad si mereu ma ridic!" Laura Stoica


Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiciDe2007 spune:

Citat:
citat din mesajul lui luy

[green] Stiu eu pe unii din umbra carora nu le scapa nimic !



Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )



Hai mai Luy,chiar asa sa fie?
Eee,nu chiar din umbra totala...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Daca stati o tzara, fac capitol nou!
Deci piua!

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!

"Nu-i nimic, ce daca... Tot ce-i rau o sa treaca!
Nu-i nimic.... Cad si mereu ma ridic!" Laura Stoica


Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Erina
(doctorul de la PN m-a certat foarte tare cind a vazut cit o tin).


Huh? Si eu il tin destul de mult pe Tudor, ca asa vrea el, e mai mamos...si se mai lasa si cu mici accidente in burtica...dar acum nu mi-oi indeparta copilul de mine...

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si delfinas(a)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Celia
Yaia, succes in noul proiect, sa iasa asa cum va doriti.
Eu as vrea sa fie unul rozzzzz la tine.


Facem statistici? Pana acum putine persoane mi-au prezis fata, cele mai multe zic ca e baiat (sora-mea ma innebuneste ca e inca un baiat).
Multumesc!

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si delfinas(a)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Citat:
citat din mesajul lui luy

Erina voiam doar sa stii ca nimeni nu vorbeste aici in vant, chiar daca uneori nu i se raspunde Stiu eu pe unii din umbra carora nu le scapa nimic !


ushi musca, ushi de pe caciula mea, ca nu de mine zice!

Luy, tot respectul pentru timpul pe care-l aloci organizarii!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput