Restaurante pentru familie (child friendly)?

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Isis_23 spune:

In Constanta:
Restaurant MARCO POLO,are scaun pt.copil(unul!),separeuri pt.nefumatori,si personalul este cat decat dragut...
Restaurant LA FATTORIA(in Mamaia),are meniu copii,zona fumatori-nefumatori,delimitata serios.N-au scaune,nici loc de joak,doar plaja in fata...
In resta...NADA!!!Si se mai uita si urat la tine,dak intri cu carut in restaurant!



Mami mandra de Edith de pe 23.01.2009

http://www.flickr.com/photos/44563043@N03/?saved=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karfe spune:

La Mcmonis ,am vazut ca au un loc de joaca f.frumos ptr.copii,cu topogane,leagane,etc.
Nu stiu daca au meniuri ptr.copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RUXMAX spune:

Restarurantul SNOW din Sinaia, recent renovat-redecorat, are meniu pentru copii si scaun de masa pt bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina_1609 spune:

restaurant LA CENA 2
are o terasa mare si loc de joaca pentru copii:D
mancare foarte buna

----------------------------------------
Marina & ANA SOFIA 05.08.08
----------------------------------------

Mami Marina - Gospodina

Copil crescut din suc de morcovi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Am fost sambata la La Scoica Land (dupa ce iesi din Mamaia se merge inca aprox. 1 km spre Navodari).

Foarte fain, am ramas placut suprinsa, copiii (2, de 2 ani) nu s-au plictisit o secunda in cele 3 ore petrecute acolo - au loc de joaca mare, cu tobogan, leagane, diverse jucarii (unele cam ciufulite, dar na, si copiii erau multi), o cusca cu gaini, ratuste, 2 babuini pofticiosi foarte simpatici, un helesteu cu pesti, unul cu testoase, balansoare de lemn din loc in loc, loc sa te plimbi, niste alei pe care poti sa-i lasi chiar sa se dea cu rolele (pe cei mai maricei). Parcare generoasa. Personalul cam hamalit (dar na, e vara si era omor acolo), am asteptat destul de multicel mancarea...

Scaun special n-am cerut ca nu mai e nevoie, mancare bunuta, preturi OK, ventilatoare cu vaporizatoare de apa ca sa nu-ti ia foc creierul de la caldura, mesele chiar pe malul lacului (iti lingeau valurile gleznele daca vroiai).

Se pot organiza petreceri pt copii acolo, chiar am dat bot in bot cu Sportacus si Stefania. Fain, au avut antren cupiii . Si daca aveti salupa/jetski puteti parca pe lac in dreptul mesei voastre



Monica si Nancy, 04.07.2008

"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela-roxana spune:

In legatura cu rest Casa Bunicii - Timisoara -
Intradevar au scaun de copii , acum fiind vara (am stat doar afar in gradina) noi am patit sa ni se fumeze in nas (din pacate) , au loc de joaca(gen parculet) dar copii trebuie supravegheati de parinti - de la masa nu poti supraveghea ca nu se vede nimik deci trebuie sa stai intre ei la locul de joaca .Mancarea buna dar cand e aglomerat astepti destul de mult , nu au meniu de copii (adica portie pentru 1 copil) .Tot acolo in aceeasi curte este club de copii , probabil ca acolo se ocupa de ei dar contra cost , daca mergi la restaurant cand la club este o aniversare ....locul de joaca e foarte plin .Imi place in schimb ca este baie speciala pentru copilasi , chiar foarte frumoasa , la fel copii pot bea sirop sau socata facuta de ei .Nu am fost toamna sau iarna , asa dar nu stiu cum este inauntru .
In mare un loc dragut, noi mergem acolo destul de des , dar parca as dorii mai mult de atat.
Mie imi place si resturantul Petito - Timisoara
Au camera speciala pentru copii (din care se iasa si in gradina) cu jucarii , creioane colorate , muzica ..etc , mancarea e buna (sunt piza mici cu pui pt copii ).Noi aici tinem zilele de nastere a baietilor ca e aproape de casa .Un minus - nu este supraveghetor la locul de joaca decat cand se organizeaza o aniversare .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IonescuOana spune:

Karfe scuze mi-e foarte familiar numele Mc Monis dar habar n-am unde e, imi poti spune si mie?
Marina, LA CENA 2 este cel de pe Maria Rosetti?

Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karfe spune:

Oana,uite site-ul lor
http://www.mcmonis.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramii spune:

Mi-a placut Club Tuka din Pitesti.
O alternativa la obisnuitul McDonalds pentru aniversarea copilului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Restaurant OSHO , pe Primaverii.

Numai vita, scaun ptr opii, portii de copii.


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA

www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2

A DOUA MINUNE

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!

Sa o ajutam pe Georgi sa mearga

Manu - papusa fara picioare

Mergi la inceput