Restaurante pentru familie (child friendly)?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmen77 spune:

Natalia, in Timisoara exista un loc dragut cu loc de joaca pt copii unde poti sa iei masa in liniste, se numeste Casa Bunicii si e in parcul Doina (intre Mihai Viteazul si Gh Doja). http://www.casa-bunicii.ro/ ... aste si site-ul, poti arunca o privire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

"La mama" cel putin cel din Carrefour Baneasa are scaun pentru copii si portii pentru copii speciale. De fapt sunt aceleasi portii ca si pentru adulti numai ca mai micute. Noi am comandat pt alessia si ciorbita de vacuta varianta copii si felul 2.
Noi am fost si acolo fara sa consumam pentru ca alessia era ca un claun pe fata de la cioco si ne-au dat servetele cate am avut nevoie, le-au umezit si ne-au incalzit si apa pentru biberon cand aveam nevoie. Adevarul este ca daca esti o mamica cu bebe si ceri ceva, nu stiu sa te refuze...

City grill are scaun de masa pentru copii si poti comanda de acolo si pentru copii dar nu sunt jumatate de portii.

Pizza hut da, iti dau ceva de joaca pana vine mancarea.


Clau, mami fericita de printese: Alessia Maria 13 iulie 2007 si Elisa Andreea 03 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Am gasit la Taverna Sarbului, de la Casa Presei, scaune pentru copii, meniul este divers,poti gasi ceva adecvat, dar nu au portii mici, au destul spatiu la parter, unde nu se fumeaza, sa alerge (dar in liniste ). Adica Matei se juca cu un baietel de la alta masa, toate bune si frumoase pana au inceput sa rada si sa chiuie. Au venit sa ne atraga atentia ca trebuie sa alerge in liniste 2 copii de 2 1/2 ani si unul de 3 ani. Noroc ca apucasem sa mancam.
Si ca un mare minus...nu au apa calda la chiuveta, la spatiu dedicat nu ma asteptam, dar nici apa calda iarna!!


CAPRA CU 2 IEZI

mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA

www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2

A DOUA MINUNE

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Surpize-surprize!!!

Am vazut un mare banner care anunta "loc de joaca pentru copii" la restaurantul "Moara lu' Bucur", din spatele circului foamei de la piata Delfinului. Eram in trecere cu masina si nu am avut ocazia sa verific si cum arata, dar asta vara arata bine locatia. NU am fost niciodata sa mananc, asa ca nu pot recomanda nici asta, dar cine sta in zona Delfinului poate se risca sa ne dea si noua un review.


CAPRA CU 2 IEZI

mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA

www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2

A DOUA MINUNE

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissbb spune:

Noi suntem f multumiti de terasa Diamon din tineretului, au scaune in care poti aseza copilul, personalul f dragut, meniul variat si adaptat daca e nevoie pentru copii(scot inlocuiesc chestii daca e cazul) locul de joaca este afara,cu topogan, leagane, casuta si toate cele, mai greu iarna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina.tudor spune:

Pentru zile reci nu am gasit in Bucuresti nici un restaurant in care sa putm merge c copilul si sa aiba s el ocupatie (adica loc de joaca)
Asa ca mergem la locuri de joaca... cu restaurante pentru parinti

Exemplu Kiddyland de e splaiul unirii, loc de joaca generos iar la etaj o cafenea/ restaurant cu bucatarie proprie; Bine, nu sunt cine stie ce delicatese dar au fripturele, salate, meniuri clasice pe care le poti gusta in liniste; copiii sunt supravegheati , de sus parintii se pot uita la el prin 2 ferestre sau pe un ecran
am auzit si de mio bambino dar inca nu am fost

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alba_ca_zapada spune:

Caut si eu un restaurant cu loc de joaca pentru copii.
Vreau sa organizez o petrecere si invitatii sunt in cea mai mare parte familii cu copii intre 2 si 12 ani.
Am auzit la tv intr-un interviu, pomenindu-se in trecere de un restaurant cu loc de joaca. Se numea ceva cu TOY...
Aveti idee...?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AkaManah spune:

La mine in oras este un asemenea restaurant. Se numeste Transilvania. Masa si casa. Este pe E81 la intrare in Aiud, Jud Alba. Are colt pentru copii cu tv cu desene animate, jucarii. Nu am vazut meniu pentru copii dar sunt sigur ca patronul nu stie de chestiunea aceasta altfel ar fi aplicat-o.


Veninul dauneaza grav sanatatii.

Cred ca acolo unde singura alegere este intre lasitate si violenta, eu as sugera violenta.

Prea des ne bucuram de confortul unei opinii fara disconfortul cugetarii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

in afara de Mc nu am gasit nici un restaurant in Oradea cu meniu pt copil (macar sa poti cere jumatate de portie fara sa se uite stramb la tine), unde nu se fumeaza (degeaba exista loc pt nefumatori, asta fiind o masa sau cateva mese fara scrumiere, dar in jurul tau se fumeaza).
Nici macar la KFC nu au loc de joaca, iar lumea de acolo cam fumeaza, fara sa le deranjeze ca la masa vecina stau si copii.

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumpkin spune:

In Bucuresti , www.trattoriailcalcio.ro/node/110" target="_blank">Trattoria Il Calcio Obor-Colentina are un loc de joaca pentru copii, in interior, cu jucarii si carticele.

Mergi la inceput