Burtici fericite de septembrie-octombrie (218)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Neatza dragelor!

Uve, eu as merge la spital, macar vezi ce si cum!

Nela, si Natalia mea e slabutza!

Manga, eu beau cafea, incerc sa fie dupa alaptare, dar cum matza mea suge mai mereu, nu reusesc intotdeauna.

Alex, cum e sanul?Te mai doare?

Numai bine tuturor!

Baby

de Natalia (03.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uve_got_mail spune:

Imi astept sotul si pe la 13:00 o sa merg la spital; deocamdata contractiile sunt la 10 minute dar sunt tare dureroase... si cand ma gandesc ca nu vreau anestezic , o sa fie o petrecere pe cinste

39+ , mami de sanatoasa, norocoasa, frumoasa si desteapta Sarah Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loremunteanu spune:

Uve, du-te la spital. Eu cand am iesit din casa, aveam contractii la 8 minute. La mine, bebe a suferit nitel din cauza contractiilor; ii scadeau bataile pana la 100, la fiecare contractie; am aflat cand am ajuns la spital si au inceput sa ma monitorizeze... Mai bine sa te trimita acasa, decat sa sufere bb.

Loredana Eric-Mihai 24.09.2009 + Roni-Cristian08.02.2007

atelierul meu
www.flickr.com/photos/9549359@N04/sets/72157600613153381/" target="_blank">lenjerii copilasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:



Haaaaai uve sa ai nastere usoara si sa fiti sanatoase



... si fugi la spital ca a venit momentul



Aida ...
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

In primul rand,multumesc mult pentru modificare si pentru primele agitate pentru noi

Raluk ai dreptate,noi am devansat-o pe Uve...poate stim noi de ce .
Cat o priveste pe unombun,mai ai putin .Tin pumnii sa stea cuminte pana vineri.
Moni ai dreptate,ce bine ca stim data.Tu ce faci?Nastem amandoua o data?Ti-ai facut bagajul?Tin pumnii
Pazza ce bine ca ai dormit asa bine...ai mai dormit azi noapte?
Legat de cele 38 saptamani,suntem fix de-o seama (ma rog,fii nostri ).Ar putea fi gemeni
Geani ai dreptate,se apropie si o data cu data si emotiile
Nela si eu imi doresc sa-mi tin bebelul in brate...dar sincer mai mult imi doresc sa revenim acasa
Manga ai dreptate,a fost ceva pauza de agitate ..merci mult!

Si pentru toate fetele,o zi minunata!

38Mihnea Costin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

N-ai telefonul medicului?N-ar fi rau sa-l suni sa-i explici situatia.
Succes!

Citat:
citat din mesajul lui uve_got_mail

Neata, fetele!

Am si eu o dilema... Ieri dimineata am pierdut o parte din dopul gelatinos, eu credeam ca a fost tot. Contractii, credeam ca am, dar erau doar glume. Dr mi-a spus ca nu e cazul sa merg la spital decat daca am contractii din 5 in 5 minute, si astea nu trec daca iau no-spa.
Azi dimineata la 3 m-am trezit cu durere de mijloc+burta...si am luat un no spa; au inceput contractiile din 10 in 10 minute, pe la 5 dimineata erau din 5 in 5 minute si imi venea sa merg la Si surpriza...iar mucus din ala, destul de mult si de data asta maro inchis, arata exact ca elasticele alea pt bani. Am facut un dus si mi-am trimis sotul la munca, in ideea ca deja contractiile sunt din nou neregulate, cam la 10 minute. Dar sunt crunte, adica ma doare de nu mai pot respira, nu ma mai pot misca...la 17:40 diseara am programare la dr, dar eu nu mai stiu acum cand ar trebui sa merg la spital - poate fii o alarma falsa si nu vreau sa ma trimita inapoi acasa, plus ca trebuie sa imi astept sotul...

39+ , mami de sanatoasa, norocoasa, frumoasa si desteapta Sarah Maria


38Mihnea Costin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui suede
Moni ai dreptate,ce bine ca stim data.Tu ce faci?Nastem amandoua o data?Ti-ai facut bagajul?Tin pumnii


Eu sunt cu morcovul ca am acelasi dpn ca Uve si vad ca m-am "deranjat" la stomac.
Sincer, n-as vrea sa nastem impreuna, prefer sa ti-o iau inainte ca n-as mai avea rabdare o saptamana.
Bagajul l-am facut de vineri,dar mi l-a asezat sotul in rucsac si sunt curioasa daca il pot ridica sau nasc pe loc.Osa incer sa mai renunt la unele chestii pe care ar putea sa mi le aduca el mai tarziu.

Iulia 39+ cu "Tudorita Mihaita"
Romania- The land of choice
Poze
AMR 1-4 ZILE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:




uve_got_mail





Iulia 39+ cu "Tudorita Mihaita"
Romania- The land of choice
Poze
AMR 1-4 ZILE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Pai daca aveti acelasi DPN,hai,ce mai astepti?
Intreab-o pe aia mica ce face.Eu cred ca saraca a fost si ea bulversata de evenimentele prin care ai trecut in ultimul timp .
Ai dreptate cu bagajul,cam nasol momentul...
Tin pumnii si astept vesti!


Citat:
citat din mesajul lui moni_iulia

Citat:
citat din mesajul lui suede
Moni ai dreptate,ce bine ca stim data.Tu ce faci?Nastem amandoua o data?Ti-ai facut bagajul?Tin pumnii


Eu sunt cu morcovul ca am acelasi dpn ca Uve si vad ca m-am "deranjat" la stomac.
Sincer, n-as vrea sa nastem impreuna, prefer sa ti-o iau inainte ca n-as mai avea rabdare o saptamana.
Bagajul l-am facut de vineri,dar mi l-a asezat sotul in rucsac si sunt curioasa daca il pot ridica sau nasc pe loc.Osa incer sa mai renunt la unele chestii pe care ar putea sa mi le aduca el mai tarziu.

Iulia 39+ cu "Tudorita Mihaita"
Romania- The land of choice
Poze
AMR 1-4 ZILE





38Mihnea Costin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Geani ma bucur ca ai intrat asa repede din nou . Te asteptam cu vesti bune vineri de la controlul puiului. Multumesc mult

Maria asa, lauda-l pe pui cat e de cuminte, ca sa-l tina cat mai mult!

unombun 37 saptamani de la conceptie??? Pai asta inseamna cam 39 de saptamani in calculul doctorilor de la UM, nu? Tinem pumnii maine si facem galerie ! Cu vaccinul ai noroc, ma bucur mult! La mine gine mi-a zis ca trebuie sa discut cu neonatoloaga, dar pe ea o pot intalni doar atunci acolo. Si nu stiu cum va fi in plin travaliu sa discut asa ceva cu ea si sa o mai si vad ca ma cearta, ca atata imi mai trebuie... Si deja pe cine am mai intrebat, intr-adevar primeste doua injectii in cate un picior imediat ce-l scoate din burta , plus picaturile in ochi. Ca sa nu mai spun cat sunt de stresata, ca deja din multe surse (mamici si asistente) am auzit ca ii da lapte praf la bebe automat din primele momente, pe principiul ca "laptele la mama ii vine numai de prin ziua a 3-a" . Si colostru ala pentru ele e fix pix. Offf, sper sa nu se poarte urat cu mine daca voi vrea sa mi-l aduca la san... Ca la cum voi fi cu psihicul ala de baby blues, numai asta imi mai trebuie, sa se poarte urat cu mine pentru ca m-ar considera fitzoasa ca vreau sa-i dau puiului colostru...

Nela vad ca ai cam facut o lista cu urmatoarele mamici si suntem din ce in ce mai putine . De-abia astept sa ne spui maine ce zice doctorul de Ana . Pai trebuia sa fiti roz, nu se putea altfel . Si asa te asortezi si cu semnatura si cu felul in care scrii numele fetelor

Of, uve o noapte chinuitoare! Oare nu-l poti suna pe doctor sa nu mergi pana acolo pe degeaba? Si sa nici nu fie cazul de mers si tu sa stai cumintica acasa... Dar de ce ai mai luat no-spa daca astepti puiul? Sper sa fie bine si USOR! Tine-ne la curent! Sunt moarta de curiozitate daca reusesti fara epi, ca si eu asa as vrea dar parca vad ca o sa cer dupa numai o ora de dureri... Tin pumnii!!! Iupiii, ce emotii am!



Hai Uve!!! Nastere usoara!



Dana cum esti?

38+ Alex - cumparaturi bebe

Mergi la inceput