Burtici fericite de septembrie-octombrie (218)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui suede

Pai daca aveti acelasi DPN,hai,ce mai astepti?
Intreab-o pe aia mica ce face.Eu cred ca saraca a fost si ea bulversata de evenimentele prin care ai trecut in ultimul timp .
Ai dreptate cu bagajul,cam nasol momentul...
Tin pumnii si astept vesti!

Aia mica are puta. Si eu am declarat de saptamana trecuta ca vreau pe 9.Mai ramane sa vedem ce vrea si el.

Iulia 39+ cu "Tudorita Mihaita"
Romania- The land of choice
Poze
AMR 1-4 ZILE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela amalia spune:

toate noile mamicute si bb-ii lor, deasemenea si pe putinele burticute ramase.
Mult noroc si nastere usoara Uve
Desi nu am mai scris de mult am mai citi asa pe sarite ca nu prea pot tine pasul cu ritmul vostru la scris
Am indraznit totusi sa scriu, pentru a va spune ca sunt deja programata pt cezariana pe 21 oct (la fix 39 sapt), ora nu stiu, la Bacau, asta daca nu se hotaraste sa vina mai devreme.








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:



Ce am inteles eu?Sunt cu capul,nu ma lua in seama.....
S-ar putea sa iasa data


Citat:
citat din mesajul lui moni_iulia

Citat:
citat din mesajul lui suede

Pai daca aveti acelasi DPN,hai,ce mai astepti?
Intreab-o pe aia mica ce face.Eu cred ca saraca a fost si ea bulversata de evenimentele prin care ai trecut in ultimul timp .
Ai dreptate cu bagajul,cam nasol momentul...
Tin pumnii si astept vesti!

Aia mica are puta. Si eu am declarat de saptamana trecuta ca vreau pe 9.Mai ramane sa vedem ce vrea si el.

Iulia 39+ cu "Tudorita Mihaita"
Romania- The land of choice
Poze
AMR 1-4 ZILE





38Mihnea Costin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unombun spune:

fetele cu contractii,nu e gluma,mie mi-a zis doc sa ma prezint saca le am la 15 min,acum poate si din cauza de cezariana.dar ieri,pina m=am vazut cu doc,ma luasera niste junghiuri pe la buric si cu radiere in spate,de am mers cocosata pina la masina.
eu ''vorbesc cu bebe sa stea pina miine'',i-am explicat ca miine dinsul e de garda si e practic sef peste tot,stau cuminte pina vine sotul sa prepare o supa pentru dupa operatie,mai pune rufe la spalat,etc.brrrrrrrr si dupa imi fac clisma si toaletarea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Buna dimineata, mamici si burtici, oare mi se pare mie ca lipseste Dana ? 31+ Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Am si eu o intrebare pentru fetele care au nascut prin cezariana:
Cate zile v-au tinut in spital?
Multumesc!

38Mihnea Costin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



buna burtici

din pacate aseara m-am aruncat direct in pat dupa ce am terminat cu fetele ... eram tare obosita si oricum am visat si tot felul de chestii.

sper sa pot recupera din urma la un moment dat ..

anna a fost cumintica, s-a trezit de 2 ori sa pape, dar a mai scancit in patut, s-a mai foit .. deh, a schimbat locul. eu ma incapatanez sa nu-i dau formula ... lapticul meu nu e de ajuns si din cauza asta sta atarnata la tzitzi si eu nu apuc sa fac mai nimic ..

eva e innebunita .. toata ziua anna, anna .. azi nici nu vroia sa mearga in parc. aseara, o chema pe anna la baie, mergea inaintea mea si zicea "hai anna baie baie" .. iar inainte, desi anna dormea, s-a dus langa ea si ii zicea "hai anna tzitzi mama" .. imi venea sa mor de dragul ei .. mi-au dat lacrimile si imi pare rau ca nu pot sa ma ocup mai mult de ea .. stau cu ea cat pot, ne jucam, o chem langa mine cand ii dau annei sa suga dar nu e suficient. offff abia astept sa o vad si pe asta mica in picioare .. sa se joace amandoua, sa ma pot juca cu amandoua in acelasi timp ..

uff .. s-a trezit maimutica ..

va pupacesc

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Citat:
citat din mesajul lui suede

Am si eu o intrebare pentru fetele care au nascut prin cezariana:
Cate zile v-au tinut in spital?
Multumesc!

38Mihnea Costin


Eu am nascut joi si am venit acasa sambata. 3 zile daca o pui si pe cea a operatiei in sine, de fapt una intreaga in spital

Va pup si nu prea am timp, desi cea mica doarme mai bine noaptea, ziua nu prea mai doarme si acum vreau sa iesim o ora - adica eu cu ea sa ne luam si cartea de la adevarul...si am si o musca in casa!

Clau, mami fericita de printese: Alessia Maria 13 iulie 2007 si Elisa Andreea 03 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Buna fetele!

Felicitari Adimercedes! Sa-ti traisca bb Adam Joshua si numai bine intregii familii!

Noi suntem bine, dar nu am putut intra vreo doua zile si sincer nu mai stiu cate capitole am de recuperat!

Laura 37+ si Ramona Cristiana 20.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Elle ce frumos povestesti tu acolo de papuselele tale.
Lasa ca trece si o sa ai timp de amandoua!


Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta



buna burtici

din pacate aseara m-am aruncat direct in pat dupa ce am terminat cu fetele ... eram tare obosita si oricum am visat si tot felul de chestii.

sper sa pot recupera din urma la un moment dat ..

anna a fost cumintica, s-a trezit de 2 ori sa pape, dar a mai scancit in patut, s-a mai foit .. deh, a schimbat locul. eu ma incapatanez sa nu-i dau formula ... lapticul meu nu e de ajuns si din cauza asta sta atarnata la tzitzi si eu nu apuc sa fac mai nimic ..

eva e innebunita .. toata ziua anna, anna .. azi nici nu vroia sa mearga in parc. aseara, o chema pe anna la baie, mergea inaintea mea si zicea "hai anna baie baie" .. iar inainte, desi anna dormea, s-a dus langa ea si ii zicea "hai anna tzitzi mama" .. imi venea sa mor de dragul ei .. mi-au dat lacrimile si imi pare rau ca nu pot sa ma ocup mai mult de ea .. stau cu ea cat pot, ne jucam, o chem langa mine cand ii dau annei sa suga dar nu e suficient. offff abia astept sa o vad si pe asta mica in picioare .. sa se joace amandoua, sa ma pot juca cu amandoua in acelasi timp ..

uff .. s-a trezit maimutica ..

va pupacesc

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun


38Mihnea Costin

Mergi la inceput