Pepenasi de iulie- august 2008 (148)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

ile sunt convinsa de asta. asta m-a si ajutat sa ma remontez. am mai stat la o vb "lazareviana" si cu ai mei si mi-e mai bine. vladutu' si ma-sa cea bela

vb vb despre studio ca fur meserie asta vreau si eu sa fac de vreo 4-5 ani cand ma fac mare adica dupa ce termin facultatea asta plus o clinico-gradinito-ce-o mai fi

-------


mamica fericita de Alexandra


-------

Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca...

Minunea de la Doamne-Doamne 17.06.2008




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irda spune:

Va multumesc de raspunsurti, dragele mele Cami, Moni si Ile!


Eurespal i-am mai dat, dar parca nu a avut cine stie ce efect....cred ca o sa incerc si Prospanul daca zice Moni ca la Luca e eficient....ufff...greu cu astia micii, dar cresc ei mari!


Mai3....pupicei Si sa-ti indeplinesti visurile.....cand vei fii mare!


Pup gasca vesela!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina_1609 spune:

IRDA, la noi a functionat STODAL, e homeopat. Sanatate multa!

---------------------------------------

www.alexiatoma.ro//" target="_blank">Ajutor pentru Alexia!

---------------------------------------
Marina & ANA SOFIA 05.08.08

Mami Marina - Gospodina

Copil crescut din suc de morcovi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

irda

dintre fetele care au luat SS e vreuna fumatoare? mi-am comandat si eu azi da' pe prospect nu zice nic de fumat ci doar de cafea si alcohol. eu ci fac? adevarul ca imi cam taraie bucili cu efectele adverse da' daca nu ma simt bine le las si gata right?

sanatate la tusitori, mucosi, dintosi

-------


mamica fericita de Alexandra


-------

Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca...

Minunea de la Doamne-Doamne 17.06.2008




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina_1609 spune:

mai3, dar nu le pot ilasa si tu cateva zile cat dureaza tratamentul? vezi si tu cum o sa te simti in primele zile. din cate am auzit ...nu e chiar asa distractiv si poate ti-ar prinde bine sa nu fumezi atunci. eu am fost entuziasmata pe moment. dar am renuntat din motivul ulcerului. nu vreau sa trezesc fiara...

---------------------------------------

www.alexiatoma.ro//" target="_blank">Ajutor pentru Alexia!

---------------------------------------
Marina & ANA SOFIA 05.08.08

Mami Marina - Gospodina

Copil crescut din suc de morcovi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

eu am avut in sarcina prin luna a 7-a tensiunea 18 cu nu stiu cat da' nu mai conta si de atunci mi-e cam nu stiu cum cu chestiile astea care ridica tensiunea in cap...pot sa le las, da, ca doar am 3 zile de cand le-am reluat am inteles ca sunt persoane care nu au avut nic si altele care le-au avut pe toate

-------


mamica fericita de Alexandra


-------

Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca...

Minunea de la Doamne-Doamne 17.06.2008




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Bai ati innebunit cu 100-150 de euroi o sedinta foto?? Voi pe ce lume traiti? Ce naiba, e nunta?? La nunta primesti sute de poze la banii astia si sta fotograful de fundul tau minimum 12 ore!
Dar probabil datorita unora ca voi (no offense ) sunt preturile astea bezmetice in Romania, pentru ca exista persoane dispuse sa plateasca, fara sa se intrebe daca produsul merita Si stiti bine ca in occident preturile sunt mai mici. Mult mai mici!

1. Dpdv al business-ului, sunt unii care fac gratuit sedinte foto insa au intrari la reclame, si parintele plateste promovarea, un tarif pe luna.
2. Dpdv al sedintei foto, ma intreb ce dreaq as face cu 100 de poze facute in parc, in aceeasi zi???
3. Dpdv al banilor, nu stiu cine naiba ar da atata. Stiu o groaza de parinti carora li s-a parut destul de mult si 100 de lei pentru 5 fotografii cu decor, costum, coafaj si machiaj.

Bun, revenind la lista de intrebari:
1. Nu pot sa spun ca mi-as dori o sedinta foto, dar daca ar fi un lucru deosebit si ar bucura copilul, i-as face.
2. Noi am platit 5 euro pe poza in passpartout, cam 20*30 dar masaor cu exactitate passpartout-ul daca doriti, cu decor si costume, machiaj, etc. Ei pregateau 4-5 poze, luai cate vrei, Obligat erai sa iei una. 5 euro. Daca vroiai 2,3 sau 4 sau cate doreai, plateai inca 5 euro pe bucata. Pe litoralul romanesc era mai scumpa prima bucata (parca 60 de lei?) dar urmatoarele erau 15 lei parca sau mai putin.
3. Pretul. Daca ar fi cateva milioane, nu mi-as permite sa platesc nici daca ar fi cea mai mare bucurie a copilului. E mai ieftin sa inchiriezi un clown, zau!
4. Cat ar dura: depinde de scopul sedintei. Sunt sedinte care dureaza o zi intreaga. In cadre diferite, cu costumatii diferite. Copilul iese epuizat din asta. Experienta mea de la filmarile alea la care a participat Eliza spune ca lucrurile ar tebui facute cand copilul este odihnit si ar trebui sa nu dureze mult. Dupa parerea mea, jumatate de ora sau o ora sunt de ajuns. Vorbesc de pozele digitale, din care poti face selectii cu zero tehnica. Daca am vorbi de filme clasice si ar trebui developate, etc, ar fi altceva.
Cu un aparat rapid (si orice aparat profesional este ultrarapid) ar trebui sa ai sute de poze in 30 de minute.
5. Cred ca pretul trebuie stabilit in functie de nr de poze si nu in functie de durata sedintei!
6. Cred ca efectele trebuie sa aiba cost diferit.
7. nope
8. Noi am fost super multumiti de sedinta noastra, daca vreti le pozez si le pun pe site.

am fugit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

Mai3 eu de azi am reluat ss,ca le-am primit finally ieri.Eu nu fumez,dar beau cafea.Nu pot sa renunt la ea.Sincer nu cred ca ar avea vreo legatura.Vezi si tu,bine ai zis,daca nu te simti bine,nu le mai iei.Zici ca ai avut tensiune mare in sarcina.Dar acuma e ok,nu?Pentru ca si tensiunea mea era ok,si tot aveam ceva ceva palpitatii data trecuta de la ele.Daca ti-e mare,chiar nu le recomand.Eu cand nu ma simteam ok,le luam la 2 zile.Nu prea am avut efecte naspa.Bafta

Capri,eu nu prea as face sedinta foto.Bafta

Pfuai,n-am chef de gateala deloc!Nici nu stiu ce sa fac...

_

Iza mamica mandra de Timea (28.06.2008)

Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

PAna sa citesc portul Ankai, credeam ca eu nu sunt ok. Mi se pare mult 150-200 de euro (mi se pare mult si pentru salariile noastre de aici, nu mai vorbesc daca as trai in ro) pentru o sedintza foto, cu 15000 de poze la fel. So, eu sunt de aocrd la 100% cu ce a scris Anka. Sorry, CApri.


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

In alta ordine de idei, ieri am lesinat pe strada cand veneam de la doctor. Noroc ca eram cu tati. Nu mi-am pierdut cunostintza decat cateva secunde, dar a fost foarte bizar. Apoi partea comica a fost ca oamenii au chemat pompierii care au venit urgent, au vazut ca sunt ok si m-au dus acasa (care era la 50 m :))). So azi si maine stau acasa .


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput