Caritate - Michael Jackson & Fanclub - 2

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:

Si eu cred ca la suma pe care o avem, am alege mai bine cadourile pentru orfelinat.

Bulinuta, daca am inteles bine, noi donam suma si persoana respectiva achizitioneaza conform listei de necesitati, nu-i asa?




www.youtube.com/watch?v=PvYygjcMDdQ" target="_blank">You are the cry that turns to laughter,
the sweetness and the morning after
, Mrs. Purple Jackson

www.misformichael.blogspot.com" target="_blank">I know enough to believe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADRIANKA spune:

Fetelor, sunt atatea cazuri care merita atentie, ca eu nici nu mai pot intra la "umanitare", as dona pentru toata lumea, dar zic ca Ade si cei de la spital se bazeaza acum si pe ajutorul nostru, nu cred ca e tocmai frumos sa renuntam, daca tot ne-am propus ca pentru inceput sa-i ajutam pe cei de la Buzau...Noi am zis ca o sa luam patuturi, dar daca se pot folosi cele de acolo, revopsite, putem sa luam altceva., zicea Ade de linoleum, sau de altre chestii marunte de care ar avea inca nevoie..zic, iar daca mai raman banuti...daca...ii putem dona si pentru cazul propus de Bulinuta27.

Daca majoritatea se hotaraste pentru un caz sau altul, eu sunt cu voi, oricum, tot ajutor e... Nu ne vom opri noi la un singur caz...vor fi si pe viitor ocazii..dar ziceam ca, daca tot ne-am hotarat de la inceput pentru un caz, si daca Ade ne-a raspuns...mi se pare ok sa continuam cu ce am inceput.

..................................................................
Adriana, mami de Yiannis Alexandros (28.12.2007)

www.flickr.com/photos/30939036@N03" target="_blank">poze cu noi

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea unui Licurici

Caritate - FanClub DC Michael Jackson, implica-te si tu


Iti trebuie o secunda pentru a te indragosti si ani buni pentru a intelege ce e iubirea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:

Au intrat in cont 300 lei de la anka




www.youtube.com/watch?v=PvYygjcMDdQ" target="_blank">You are the cry that turns to laughter,
the sweetness and the morning after
, Mrs. Purple Jackson

www.misformichael.blogspot.com" target="_blank">I know enough to believe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

mj_girl, noi am avut pe la Sezatoare diverse chestii, apoi au fost niste stringeri de fonduri care nu au legatura cu forumul, diverse necazuri in familii... A ramas ca trimit pentru inca una pe 1, cind imi intra bursa si tot atunci ii trimit si lui Motanik... daca e prea tirziu pentru acum, ramine pentru urmatoarea cauza... Acum, poate ca nu am inteles eu bine scopul contului, dar eu am inteles ca vom stringe mereu banuti, nu? Deci, eu trimit sigur, dar numai pe 30 sau pe 1 pot.

Imi propusesem sa ma fixez la o suma mica lunara, un 20$ sa zicem (cel putin acum, cind situatia noastra financiara nu e roza deloc, daca ea se amelioreaza, va creste si suma), pe care sa-i trimit in acest cont, si cind se aduna mai multi, sa ne indreptam spre o cauza.

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

purple eu m-am ocupat de cumparaturi facut pakete mers la copii etc...
adriana are dreptate...sa vedem ce zice si ade...poate are ceva probleme si nu mai intra

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

o asteptam pe ade sa vina sa ne zica concret ce si cum. sa vedem daca a vorbit cu cineva si la ce suma se ridica reconditionatul patuturilor.

despre linoleum eu zic ca inainte de ala trebuie facute altele mai importante, nu ala e cel mai impetuos lucru in clipa asta. nu ne-a zis daca a reusit sa faca instalatia electrica, daca au zugravit, nici un detaliu ....nimic. o renovare trebuie facuta de la cap la coada cu un plan.intai se fac lucrurile mari si importante si stringente.

ade asteptam sa ne zici ce s-a mai intamplat...

Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mj_girl spune:

adrianka nu se pune problema de a o lasa balta pe ade, asa cum zice si nelia contul va ramane deschis, doar daca nu cumva derajnul este prea mare pentru purple. are dreptate oana renovarea spitalului este o actiune de prea mare anvergura, acolo trebuie respectat un plan, trebuie inceput cu inceputul....eu pledez totusi, de data asta, macar cu o parte din suma, pentru a aduce putina bucurie celor 40 de copii din caminul acela prezentat de bulinuta.
nelia eu cred ca oricand, orice banut e binevenit.


www.youtube.com/watch?v=OsaDu6m2XMI" target="_blank">Michael Jackson is a special part of me !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

nu se pune problema sa abandonam proiectul lui ade. doar ca eu una zic ca tre sa discutam si sa vede...decat sa luam AC sau linoleum in clipa asta....poate mai bine cumparam glet si var sa zugraveasca un salon...ca degeaba bagi patuturi si alte lucruri noi acolo, si peretii is mucegaiti si cad. eu la asta m-am referit.
iar cum ade gestioneaza treaba asta sa vina si sa ne zica care e planul de bataie...ce s-a facut...ce urmeaza...si sa vedem cum ne incadram

oricum bani o sa donam in continuare si eu zic ca proiectul e de durata. merita insa sa rupem putin din ce s-a adunat si sa facem si o bucurie unor copii care nu prea s-au intalnit in viata cu zambetul si bunavointa

e doar o parere...asa ca nu ma puneti la zid, va rog



Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADRIANKA spune:

Aveti dreptate, fetelor...bine ca sunt ceva banuti si noi doar trebuie sa hotaram incotro se duc...Fiind eu insami un copil luat in plasament familial, bine, nu de la casa de copii, ci de la o ruda, va dati seama ca as inclina spre orfani....Of, ca sunt atatea lipsuri peste tot, ca nu stii cum sa ajuti mai repede si pe cine...Ade parca raspunsese la Umanitare, zicea ca are ceva probleme cu netul...

Cum hotarati, sunt cu voi

..................................................................
Adriana, mami de Yiannis Alexandros (28.12.2007)

www.flickr.com/photos/30939036@N03" target="_blank">poze cu noi

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea unui Licurici

Caritate - FanClub DC Michael Jackson, implica-te si tu


Iti trebuie o secunda pentru a te indragosti si ani buni pentru a intelege ce e iubirea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mj_girl spune:

adriana
am vazut mesajul lui ade de la umanitare, probabil ca azi va reveni cu detalii.
asteptam si parerea celorlalte fete care au donat e bine sa decidem impreuna.

www.youtube.com/watch?v=OsaDu6m2XMI" target="_blank">Michael Jackson is a special part of me !

Mergi la inceput