Caritate - Michael Jackson & Fanclub - 2

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Parerea mea...daca mai conteaza, ca n-am mai intrat de mult.
Ne-am hotarat sa strangem pentru spitalul din Buzau, in ideea ca fundatia poate obtine niste sponsorizari substantiale cu conditia sa dovedeasca seriozitate si sa aiba rezultate. Din ce spunea Ade, asta insemna renovarea unui salon de 2 camere. Eu zic sa vedem daca proiectul asta s-a realizat. Sunt suficienti bani pentru ce s-a intentionat? (cu totul, nu doar de la noi). Daca da, si mai raman, clar se vor reorienta. Daca insa tot mai e nevoie de diverse pentru salon, eu zic sa lasam banii cu destinatia lor.

I am alive and I am here forever
Michael Jackson

I won't be a rock star. I will be a legend
Freddie Mercury


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ade_ spune:

Uraaaa!
S-a reparat net-ul.Mi-a fost dor de voi.Oricum am realizat cate ceva in timpul in care nu am putut comunica cu voi.Am achizitionat aerul conditionat.Problema cu realizarea instalatiei electrice este rezolvata(avem pe cineva care ne-o face fara bani).Paturile existente se pot vopsi fiindca sunt bune ( adica chiar daca sunt vechi nu sunt rupte sau defecte).
Renovarea nu se poate incepe pana nu este achizitionat tot ce este necesar.
Am gasit pe cineva care ne poate face peretele despartitor si usile din termopan cu plata la 30 de zile.Inca nu am batut palma fiindca astept sa vad daca e sigur ca putem face plata la termenul scadent.
Ne mai trebuie varul si gletul,linoleum,masa de infasat,dulapul pentru medicamente ,o baterie pentru chiuveta cu tot cu dus.Restul sunt accesorii si nu costa foarte mult(neoane,aplice,perdele, cabluri).
Mi-ar face placere sa stiu daca ma mai pot baza pe sustinerea voastra.Impreuna putem sa realizam renovarea unui salon.
Cu drag,Ade

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mj_girl spune:

buna ade, chiar incepusem sa ne facem griji.
ar trebui sa ne zici cat de stringenta e treaba la voi? ma gandesc ca vine perioada asta a sarbatorilor si oamenii nu prea mai muncesc, aveti estimat un termen aproximativ pentru inceperea lucrarilor??? cum a fost cu locul de joaca? l-ati inaugurat? mai aveti ceva fonduri de pe undeva? promisiuni macar?

www.youtube.com/watch?v=OsaDu6m2XMI" target="_blank">Michael Jackson is a special part of me !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

bine ai aparut ade...ca incepeam sa cred ca ne-ai lasat balta

e bine ca ati reusit sa realizati ceva, inseamna ca e un inceput bun. acum cu ce mai e nevoie pentru renovare, ai putea sa faci o lista cu fiecare lucru in parte si costul aproximativ? ca sa vedem cam de cati bani mai e nevoie si ce putem sa facem. ca banuiesc ca mai trebuie stransi bani si sa vedem ce si cum organizam lucrurile. care sunt impetuos necesare acum si ce putem amana pentru luna ianuarie.

o oferta estimativa de pret de la cei cu termopanul, ca ala banuiesc ca e cel mai scump, cam cat costa revopsitul patuturilor, gletul, manopera pentru zugravit...eu zic ca astea ar fi o prioritate...sa ne zici um pret aprox....ca degeaba ne interesam noi, ca difera de la oras la oras treburile astea



Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ade_ spune:

Zilele astea imi dau pretul cei cu termopanul si va spun imediat.Celelalte preturi trebuie sa le verific din nou ca sa nu se fi schimbat ceva.
Am deschis locul de joaca dar nu i-am facut o inaugurare.O sa o facem sambata cand vom organiza niste concursuri.Speram ca locul de joaca sa fie o buna "reclama" pentru activitatile asociatiei.Am renuntat la ideea de a face calendare acum si vom face afise .
Pentru a grabi putin lucrurile,am decis sa angajam in orasele importamte din tara reprezentanti zonali care sa se ocupe de amplasarea urnelor pentru donatii si de colectarea de sponsoriari.Desigur ca va fi foarte dificil sa gasim din prima oameni care sa creada in proiectele noastre,dar speranta moare ultima.Mama va pleca saptamana viitoare prin tara ca sa faca angajarile si sa le faca informarea noilor membri ai asociatiei.Daca vom fi suficient de norocosi vom avea succes cu acest mod de lucru si daca ei isi vor face treaba,se vor strange banii necesari si multe donatii.
In Decembrie vrem sa organizam cateva seri in care sa mergem la spital(pe sectia Pediatrie II) si sa le citim povesti copiilor care sunt internati acolo.Incercam sa strangem dulciuri,jucarii si eventual fructe pentru ca Mosul sa duca cadouri copiilor din spital.
La locul de joaca ne gandeam sa angajam un Mos cu jumatate de norma,care sa stea de vorba cu copiii,sa asculte poezii,cantece,etc.Vrem sa punem si o cutie in care copiii sa puna scrisorile pentru Mosul.Ne gandeam sa organizam in ajunul Craciunului o tombola ( pentru care sa vindem bilete ) si fiecare din cei care va avea bilet sa poata trage un numar si sa primeasca un cadou.
Fetele care lucreaza la locul de joaca vor primi dupa 1 Decembrie costume de Craciunite sau de Zane.Cred ca o sa fie foarte frumos.Daca mai aveti alte idei,va rog sa mi le impartasiti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mj_girl spune:

in cazul in care banii nostri vor ajunge la voi, cum ii veti folosi? nu am inteles exact care va sunt prioritatile acum?

www.youtube.com/watch?v=OsaDu6m2XMI" target="_blank">Michael Jackson is a special part of me !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ade_ spune:

Prioritatea noastra este si va ramane Sectia de Pediatrie.Daca banii vor ajunge la noi vom face cu ei ceea ce veti stabili de comun acord.Daca veti decide sa cumparati ceva din lucrurile care mai trebuie cumparate inainte de a incepe renovarea,puteti sa le luati voi si ni le trimiteti sau sa le cumparam noi si sa va trimitem copii dupa facturi si chitante.Voi hotarati.
Daca nu reusim sa strangem toti banii care mai trebuie ( nu ma refer numai la voi ci si la noi ,asociatia),atunci probabil ca vom amana renovarea pentru luna ianuarie a anului urmator,dar se pot cumpara cele necesare din timp,fiindca avem unde sa le depozitam.Totul se rezuma la bani.Noi speram sa se rezolve macar un salon in acest an.Mai avem ceva promisiuni,dar nu ne bazam pana cand nu vedem si faptic.
Cu drag,Ade

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mj_girl spune:

ok, atunci cati bani aveti pana acum? ce alte sume certe mai asteptati si ce termen v-ati propus pentru inceperea lucrarilor de renovare? cam la ce suma ati estimat intreaga lucrare?

www.youtube.com/watch?v=OsaDu6m2XMI" target="_blank">Michael Jackson is a special part of me !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iona2005 spune:

zau fetelor ce facem pana la urma??? nu-si mai da nimeni cu parerea??

www.youtube.com/watch?v=ikNEFFoisdI&feature=player_embedded#t=264" target="_blank">Heal The World
Make It A Better Place
For You And For Me
And The Entire Human Race

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ade_ spune:

Maine ne intalnim cu directorul spitalului si vom stabili exact cand putem sa incepem renovarea din punctul lor de vedere si care ar fi cea mai buna solutie pentru a nu perturba activitatea sectiei.
Revin maine cu detalii.
Cu drag,Ade

Mergi la inceput