Gravidute prin FIV (51)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui Evy30
Many , ce tari sunteti voi . deja aveti aranjat si cu pediatra . super .
noi inca de gandim daca sa luam abonament la privat sau nu . la dispensar de cartier ne-a spus ca nu vine medicul acasa, eventual trimite asistnta la 2 sapt sa vada ca e ok . deci ajutor ...yoc . macar asa sa ne spuna ce sa facem . insa traiaca mamele si prietenele nu ?
pup fetele dulci
Evy 32+

Eu zic ca mai repede suntem prevazatori. Suntem singuri in Buc, fara mama, tata soacra, sora, cumnata, etc, deci nu avem de unde ajutor. Prietenii sunt si ei cu problemele lor, mai mult nu vreau sa vina nici mama si nici soacra, sa le aud ca asta asa se face sau invers. Iar pe sot ma bazez eu, dar nu stiu cum o sa reactioneze in momentele alea, asa ca imi place sa stiu ca totul este lasat in ordine.
La tine in ce pozitie este bebe, la noi este in pozitie craniana din sapt 29, si nu stiu oare se mai poate intoarce iar acum cand am intra in sapt. 35?
Pup burticile, care se vede treaba ca sunt ocupate, numai eu cu Evy ptr. ca suntem in concediu ce mai scriem.



34 + Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns taty_ana spune:

castelana vineri am echo la buc,abia astept sa vad ce zice dr ca sunt tare bulversata,azi am fost la spital la mine in galati ca sa-mi fac o internare ambulatorie pentru concediu medical si dr ginecolog mi-a facut si un echo sa vada sarcina....era foarte contrariata ca vedea vreo 2 saculeti si mai multe cavitati in uter si ma intreba insistent daca sigur mi-a pus 3?????ca ea vede mai multe cavitati in uter...nu stiu ce sa zic,abia astept sa ajung la bucuresti...offf
pupici

5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Evy30 spune:

e foarte bine ca esti prevazatoare. eu te apreciez .

si la mine tot de la 29 de saptamani este cu capul in jos .
nu se mai intoarce .asa ramane . am intrebat si eu medicul acelasi lucru .

cred ca o sa facem pana la urma abonament la privat , e mai bine. chiar daca nu vine acasa. decat la cabinetul de cartier unde stai cu orele , in aglomeratie ...dar atunci dupa nastere , nu acum .

ma bucur ca sunteti bine . spune-mi si mie ce AFI ai avut la ultima eco ,si cate saptamani aveai?

Evy 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui Evy30

e foarte bine ca esti prevazatoare. eu te apreciez .

si la mine tot de la 29 de saptamani este cu capul in jos .
nu se mai intoarce .asa ramane . am intrebat si eu medicul acelasi lucru .

cred ca o sa facem pana la urma abonament la privat , e mai bine. chiar daca nu vine acasa. decat la cabinetul de cartier unde stai cu orele , in aglomeratie ...dar atunci dupa nastere , nu acum .

ma bucur ca sunteti bine . spune-mi si mie ce AFI ai avut la ultima eco ,si cate saptamani aveai?

Evy 32+


Nu stiu ce este AFI



34 + Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Evy30 spune:

lichid amniotic

Evy 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Fetelor multumesc de aprecieri.Mi-am pus poze cu minunea mea la semnatura si am mai pus cateva......taty_ana vezi sa nu fie sarcina multipla...se paote ca unul sa se fi divizat si atunci hop patru.....deocamdata ai grija de tine...
Fetelor va pup pe toate..citesc acus in amanunt ce si cum deocamdata sunt tehuie de cap.....



madalina de minunica EVA MARIA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui Evy30

lichid amniotic

Evy 32+


Nu stiu ce sa zic de lichidul amniotic, tot timpul mi s-a spus "lichid amniotic in cantitate normala" si doctora mea si dr. Pop au folosit aceeasi expresie. Nu am stiut ca se dau valori si ptr. asta. Eu am fost un pic stresata de cantitatea de lichid amniotic ptr.ca sunt o pers. careia nu-i trebuie apa decat foarte putina ptr. a supravietui iar dr. mea spunea ca minim 2l/ zi sa beau ptr. a evita deshidratarea si ptr. a produce lichid amniotic suficient. Nici o data nu mi s-a spus decat ca este in cant. suficienta. Cred ca nu ai inteles nimic.
Mada sa-ti traiasca printesa si sa fie sanatoasa, frumos copil
Fetelor pe unde sunteti?
Ma retrag si eu seara placuta





34 + Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Mada - tare dragutica micuta ta.

Cate luni are acum?



h.

40 sapt, 1 zi
Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Multumesc hepilica....

Are 1 luna jumate fix.Oricum e ratiunea mea de a trai si soarele meu...dumnezeu sa-i de-a sanatate..atat vreau sanatate si liniste....


hepilica si bijuteria ta si toate bijuteriile

madalina de minunica EVA MARIA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns li_am spune:

Fetelor,
hop si eu pe-aici, ca in ultima vreme am cam chiulit... Am trecut doar sa pup burticile, suntem foarte ocupati in ultima vreme, avem si musafiri, si colindam orasul in fiecare zi... eu sunt ok, colul s-a mai scurtat putin (ce minune, dupa atatea zile de maraton...), am ajuns la marea val de 1.9 cm, dar ma rog, e mai bine ca data trecuta. Am programat azi ceza pe 15 nov, incep sa am emotii deja...

Iana, felicitari, te-ai scos, nici ca nu puteai sa-ti doresti ceva mai frumos!
Many, eu m-as bucura sa am asa copiloi mare (sa se nasca mai devreme fara nici un risc), ca nu mai am rabdare si sincera sa fiu nu-mi place sa fiu , vreau sa-mi tin in brate fetita cat mai repede si imi doresc si corpul inapoi, cred ca e ultima oara cand il subinchiriez!
hepilica, mada, raluca, va invidiez, nu mai trece timpul asta odata...
blue flower, eu in buc faceam eco la o clinica privata pe o straduta paralela cu Aviatorilor, nu mai stiu cum se numea clinica, dar erau super profi si aveau aparatura de ultim moment, pot sa ma interesez exact daca nu gasesti nimic altceva.
candy, calci pe urmele lui evy, dupa ce naste, o sa-ti cedeze locul de grijulie si ingrijorata!
castelana, multa sanatate mamei tale, sa treaca hopul asta mai repede, sa te relaxezi si tu!
pishko, mie fix azi imi zicea ginecologul ca 30% din sarcini au circulara de cordon, si din astea nu mai stiu cate cu dubla, tripla sau mai mult, dar in caz de ceza, nu exista riscuri...

tuturor, probabil cateva zile nu mai intru

P.S. de Avalon mai stie cineva ceva?

_
FIV 1 dec 2006 - Austria - nereusit
FIV 2 feb 2007 - Austria - reusit (sarcina cu probleme - dar BB la termen!!)
FIV 3 - martie 2009 - Austria - 32+ AMR 45

poze

Mergi la inceput