Burtici fericite de septembrie-octombrie (208)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Gata fetele, incerc si eu sa ma bag la somn.

Va pup, va imbratisez cu mare drag si va multumesc pentru galerie si gandurile bune.

Va tin la curent maine, abia astept sa imi tin bbelusa in brate.

Vreau sa le urez si eu MULTA BAFTA tuturor fetelor care vor naste cat nu voi fi eu si BEBEI SANATOSI.

----------------------------------------------
Alexandra 39+ cu fluturasul Alessia (Zeina)
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

AMR cateva ore
25 septembrie - ziua minunata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex25

Gata fetele, incerc si eu sa ma bag la somn.

Va pup, va imbratisez cu mare drag si va multumesc pentru galerie si gandurile bune.

Va tin la curent maine, abia astept sa imi tin bbelusa in brate.

Vreau sa le urez si eu MULTA BAFTA tuturor fetelor care vor naste cat nu voi fi eu si BEBEI SANATOSI.

----------------------------------------------
Alexandra 39+ cu fluturasul Alessia (Zeina)
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

AMR cateva ore
25 septembrie - ziua minunata




Somn usor si o noapte linistita! Iar maine... maine va fi o zi perfecta pentru tine! Sa fiti amandoua sanatoase si in rest totul vine de la sine! Recuperare usoara! Si abia asteptam vesti bune de la voi!

Cu gandul la Alex si Ramo (pfuai ce ma sperie nasterile astea naturale cat dureaza... , chiar daca au fost travalii false, tot nu e placut...) merg si eu la culcarica. Pupici, fetelor!

36+ Alex - cumparaturi bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Noapte buna fetele

Alex, Ramo suntem cu ochii pe voi.

MangaGirl 39+ cu Sasha Laurian

varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com

AMR 6 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_m spune:

Felicitari noilor mamici MOana, Ionika, Loremunteanu, Miilyy, Biaz29. Sa va traiasca bebeii, sa fie sanatosi, necolicosi. Voua refacere rapida.

Alex

Ramo

Maria si pe sotul meu il mai cheama Laurian . Si nici mie la inceput nu mi-a spus numele al doilea. Si ca tot asa vine de la Laur.... Noroc ca nu a vrut sa punem numele al doilea la copil asa. Si nici noi nu suntem hotarati la nume pt bebelusa. Avem doua variante si nu stim care sa o alegem. Deci te grabesti sa nasti .

Raluk crema naturista am avut-o de la o tipa care face consultatii in talpa si era preparata din plante de la ea. Si am mai avut si ceaiuri din care faceam infuzii pt spalari la dansa dupa toate cusaturile. Eu dupa nastere cam la 3 sapt am facut infectie la toate cusaturile si a trebuit sa ma taie iara. Iar dupa tratamentul cu ceaiuri mi-a trecut de tot. Am avut eu ghinion. Doctorita ta chiar nu merita nici macar sa te mai gandesti la ea dapai sa mai si plangi. Astept poze cu hainutele asezate.

Aida ai un baietel frumos foc. Si ce glascior puternic are.

Nela struta e minunata. Foarte finuta cum am mai spus.

Suede spor la treaba maine.

Adriana 38+ cu si Robert Cristian (08.26.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Buna dimineata!!!
Hai sa bem repede ca avem treburi serioase azi, trebuie sa scoatem multe agitate.
Ramo
Si binenteles 25 aducatoare de noroc:





Alex




Iulia 37+ cu "Tudorita Mihaita"
Romania- The land of choice


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Hai ca am postat dincolo:

Citat:
citat din mesajul lui MangaGirl

Adi mentionat baba cu colacii si acum nu pot sa-mi iau mintea de la colaceii din ala cu miere de acasa... acu' zi-mi si tu...unde gasesc...?

cat despre soti monosilabici...si la noi e aceeasi procedura...si de o parte si de alta...nu vrei Matei? El: nu. El - hai sa-mi spunem Robert! eu: nu. el: christopher. eu: in romaneste cristofor...zau ca nu...si tot asa in fiecare zi.


Manga, colaci? Hmmm, sigur nu gasesti ceva similar pe la ceva deli shop? SI fara miere, ca din aia poti pune tu dupa gust :D

Apropos de nume, mie imi plaea pe o vreme tare mult Robin, Victor, Nicholas si suna bine in ambele limbi.

Dar va descurcati voi, ca nu o sa va lasati pruncul fara nume .

Cat despre nastere, cred ca bb vine cand e gata, asta daca moasele tale nu au alte idei, dar din cate am inteles, slabe sanse. Asa ca enjoy zilele astea, ca o sa se schimbe toate intr-o clipa!!



"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa Maria 01.10.2007

Samburel' 17.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Buna dimineata!

Am intrat sa va las proaspata, aromata, cu frisca, pentru gusturile oricui.

Va pup si va multumesc din nou, imi dati putere!

Sa ne auzim cu vesti cat mai bune! AZI imi tin in brate minunea!!!

----------------------------------------------
Alexandra 39+ cu fluturasul Alessia (Zeina)
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

AMR cateva ore
25 septembrie - ziua minunata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Neata!!!

Alex ..sa dea DD sa mearga totul suuuuper bine!!

ALEX


Dana 38s mamica mandra de
final countdown... 10

Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

si pentru Ramona noastra draga

RAMO


Hai puiut Tudor Gruia!!!!



Dana 38s mamica mandra de
final countdown... 9

Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

azi noapte am dormit incredibil de bine..in ciuda faptului ca m-am trezit de vreo 3 ori la susu, intre aceste plimbari am avut un somn tare odihnitor;
astazi m-am cantarit(vineri este ziua "de cantar")..am mai putin cu 100 gr!

Raluc ..draguta de tine, cum ai observat tu efectul meu de glow (intr-o dimineata, devreme, am stat si am incercat vreo 4 variante)..nu am mai reusit ieri sa vad lectia 2 a lui tanti Sherry, ca am adormit..dar astazi ma tin tare! (ca doar am si eu un semn de pretravaliu..sunt un picut maniacala, nu ma luati prea in serios)
Maria acum ca ai zis...imi dau seama ca Laurian ar putea sa sune frumos in engleza..delicat! voi aveti aceeasi problema cu noi..mi-a placut initial Smaranda ..si acum il consider un nume special, dar imi este teama ca nu o va striga nimeni asa, ci se vor gasi tot felul de prescurtari gen Mara, Anda..ee, dar Grig a ramas setat pe Smaranda! (imi spune "uite tu ai ales Anna..nu pot sa aleg si eu un nume? "ba da" "ok atunci..Smaranda!!")
Apropo, daca veti face si o fetituca creata si cu ochii albastri..nu-l incanta mai mult pe Sergiu ideea sa-i puna numele Laura?!

Dana 38s mamica mandra de
final countdown... 9

Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput