Burtici fericite de septembrie-octombrie (206)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



adinus bine ati venit acasa. tinem pumnii sa fie totul ok cu respiratia lui bb. si eva a avut colici din prima saptamana .. nu functiona niciun sirop si ne plimbam cu ea prin casa .. cel mai mult o linistea pozitia pe mana cu caputul in mana mea si corpul pe brat .. fa-i masaj pe burtica in sensul acelor de ceasornic si cel mai important .. fa-o sa ragaie viguros dupa masa .. pupici!

acum tre' sa ma duc pana la job sa duc concediul medical ... si cand ma gandesc sa ma cocot la volan ma apuca raul instant .. inca ma doare spatele ...

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si 38+ Anna Sophia
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Citat:
citat din mesajul lui liliac1

Mai, mie asta cu botezul pana in X zile mi se pare asa o gaselnita de-a popilor... Cum pana mea, altii se pot boteza si cand merg in picioare, numai la noi trebuie sa fie cat mai mic...si-l baga si cu totul in cristelnita aia, sa-i verifice reflexele de mare-viitor inotator, de ti se rupe sufletul cand il auzi pe bebe cum bolboroseste intre doua "Doamne-miluieste" si-o aleluia...
Ah...am nervi...
Si-asta cu cititul la popa...molifta...pai e concurenta intre maica-mea si soacra-mea care sa-l aduca pe cel mai popa dintre toti sa-mi faca treaba buna.Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & cu Radu-Mihai 35+


Ce tare!!!

Dana 38s mamica mandra de
AMR 11 zile

Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui suede

Care chef???
Cu burta cat casa???


Pai tu intrebasi parca de DUPA...atunci cand burta fuge de la purtator macar pe sfert!
Eu am comis-o prima data cu multe chinuri dar cu satisfactia lucrului bine terminat si cand cu molifta de 40'j de zile...am avut numai bodoganeli din partea mamei/soacrei... ca cica trebuia sa ne pastram "curati"! Si doar ne facusem baie...si inainte ...si dupa...

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & cu Radu-Mihai 35+

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns THEA22 spune:

Avem colici!!!! Aseara a fost agitatie mare...Strangea piciorusele, se arcuia, gemea, offf off, m-am panicat toata. De apucat tzitzi nu reusea cum trebuie, m-am chinuit sa-l alaptez si sa adoarma pana pe la 11 noaptea.
Voi cum va dati seama daca aveti destul lapte? Uneori Matei papa , adoarme apoi se trezeste peste o jumatate de ora ca vrea iara. Ce sa fac? Oare nu am destul lapte? Sanii imi curg, dar, cine stie?...
Cine se mai confrunta cu colici? Cum va descurcati?
Azi imivine o comanda de INFACOL, sper sa fie mai eficient. Foloseste cineva?

Suntem suparati si epuizati toti trei, speram sa fie mai bine...
pupam!!!

THEA22,mama fericita de''Matei Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Eu iti tin pumnii cu deglegarea..
Cheful ca cheful,din pacate practica ne omoara

Citat:
citat din mesajul lui techila

botezul il facem la restaurantul latin, pe prelungirea ghencea, a fost sotz si a zis ca e fff misto...eu il cred.
cand am fost nasa a trebuit sa vina preotul sa imi citeasca ceva de bine...molifta...pana mea...si sotz l-a intrebat daca mai putem amana botezul si preotul a zis ca este indicat a se face in primele 2 luni de la nastere, ca si pe noi ne batea gandul sa o lasam pe primavara....am avut noroc ca am gasit restaurantul asta.

luto, eu chef am, am avut si in timpul nasterii si am si acum, am si timp, si sotzl are...doar voie inca nu avem. ma duc la control pe 6 si sper sa ma dezlege si pe mine....ca mai avem un pic si facem anul

moni, imi pare rau ca ti s-a intamplat asa poveste...ma bag in club cu elle si o ajut la taiat beregate...


Techila - actuala mamica de printzeshii andrei si stefan- 25 aug 09, iubita javra techila 25 mai 07 si paznicul dexter 03 mai 09 - ditai familia


35+Mihnea Costin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex25

Moni, te rog eu nu te mai gandi...se vor rezolva toate, ai sa vezi!Si ca sa te inveselesti, nu-i asa ca o sa le tii pe fete la curent cu nascarea mea, ca iti dau tie mesaj, vrei?

----------------------------------------------
Alexandra 38s+ cu fluturasul Alessia (Zeina)
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

25 septembrie - ziua minunata



As fi incantata!
Am acelasi nr ca am reusit sa inlocuiesc cartela( cu mari eforturi,ce-i drept)

Iulia 37+ cu "Tudorita Mihaita"
Romania- The land of choice


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:


Fetelor..cand nu ai de lucru, iti cauti

m-am apucat sa citesc pe DC despre scutece refolosibile..in loc de pampersi; ca ar fi mai bune pt bebe, mai putin alergenice, mai eco, mai..mai...inclusiv o investitie mai buna; inca ma documentez, asa ca nu stiu prea multe..intrebare..folositi asa ceva?


Dana 38s mamica mandra de
AMR 11 zile

Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

adinus bine ai venit acasa...unde este cel mai bine si pt tine si pt fetita....
Inca mai face tratament cu antibiotice ?
La mine in salon era o fata cu aceeasi pb si dr i-a zis ca dupa o sapt de tratament ar trebui sa fie totul bine.
Referitor la colici...eu ii dau infacol....deja, cu toate ca nu as fi vrut ....dar pare sa aiba cat de cat efect....ca nu mai urla 3 ore ...ci numai o ora....
Are nopti si nopti....
Mai asteptam vesti de la tine si tie refacere rapida, pofta de mancare, laptic bun....si toate se vor rezolva.....
uite eu ce inteleapta sunt ....asta in pauzele in care nu ma izbesc cu capul de pereti

dana multam mult de link, bag o lectura.

Mi-am dorit fericirea, am cautat-o si am gasit-o....se numeste David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui liliac1

Si-asta cu cititul la popa...molifta...pai e concurenta intre maica-mea si soacra-mea care sa-l aduca pe cel mai popa dintre toti sa-mi faca treaba buna.




Mi-am dorit fericirea, am cautat-o si am gasit-o....se numeste David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Aoleu..si cu molifta asta..
Te doare capul...chiar ca numai gaselnite de-ale popilor.
Vis a vis de botez,al meu popa cred ca e un pic mai dezghetat la minte,mi-a zis ca atunci cand vrem noi,atunci sa-l facem...Asa ca e clar...numai superstitii si inventii de-ale lor...


Citat:
citat din mesajul lui liliac1

Citat:
citat din mesajul lui suede

Care chef???
Cu burta cat casa???


Pai tu intrebasi parca de DUPA...atunci cand burta fuge de la purtator macar pe sfert!
Eu am comis-o prima data cu multe chinuri dar cu satisfactia lucrului bine terminat si cand cu molifta de 40'j de zile...am avut numai bodoganeli din partea mamei/soacrei... ca cica trebuia sa ne pastram "curati"! Si doar ne facusem baie...si inainte ...si dupa...

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & cu Radu-Mihai 35+

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!


35+Mihnea Costin

Mergi la inceput