*Cozonacei de noiembrie-decembrie 2008 (75)*

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Am uitat...am o mare rugaminte?
In afara de Babyzapi, care stiu ca a lucrat la Medlife, arveti vreo cunostinta acolo?
Sora viitorului meu finut naste miercuri si are RH negativ.Are nevoie de vaccin si nu se gaseste in Romania deloc la vanzare si nici in spitalele de stat.A fost finul in Ungaria dupa el si nu au vrut sa i-l dea au zis ca nu-l transporta bine.
Mi-au spus ca-l au la Medlife, dar ca nu-l vand , il tin pt. pacientele care nasc la ei.Viitoarea mamica nu-si permite sa nasca acolo si ma gandeam ca poate exista vreo sansa sa luam totusi vaccinul de la ei.
Oare Babyzapi are telefonul la ea...sa-i pot da un mesaj?O sa incerc...

Ramo mami fericita de Sara Maria

02.12.2008

http://community.webshots.com/user/Ramona198080


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anes spune:

ginye Saracul Stefanut, a fost lipsit si de bibe, a stat si cu protectiile acelea la maini (ca sa nu-si scoata firele), a mancat numai lichide o perioada, etc, normal ca singura lui alinare a fost mama lui! Nimeni, dar nimeni, nici macar tatal, nu are voie sa o aiba pe mama lui! Este a lui si doar a lui!
Ma bucur ca s-au mai rezolvat lucrurile in familia voastra!

Oliv, da` bine te-ai mai pricopsit cu boala asta! Of! Esti mai bine?

Otilia, eu sunt obsedata cu siguranta! Ma gandesc ca este periculos totusi sa impinga ceva cu roti, pt. ca nici nu este foarte sigura de picioarele ei!

Flori, apropo de cazatura si de ceea ce spuneam lui Oti, referitor la obsesia mea cu siguranta! Ieri, ne-am petrecut aproape toata ziua la niste prieteni, la curte. Vine ora de somn...ce facem, mergem acasa??? Mai vroiam sa stam! Gazda ne spune (are copii de 3 luni si respectiv 1,8 ani) culcati-l pe Remus in patul mare si ii pu eu perne ca sa nu cada! Eu, nu si nu , ca nu-l stii pe zgaibarat cum escaladeaza...! Patutul pt. bebe pe care il aveau nu era potrivit pt. ca era f. sus, Remus o putea escalada. In fine, m-am lasat convinsa l-am blindat cu perne, am pus la picioarele patului o piscinuta conflabila (in caz ca...) si am pus statia in priza (slava Domnului ca aveau!). A dormit tzancul meu vreo ora si u sfert, apoi am auzit fosnind in statie (precizez ca faceam naveta pnana in camera in timpul asta). Ma uit pe geam si il vad pe zgaibarat calare pe perne . Nu stiu cum mi-au sfarait calcaiele! L-am prins in exercitiul functiunii.
Inca nu am experimentat cazutul din pat (pt. ca nu a dormit niciodata altundeva decat in patutul lui).

Edit: am vazut ca bertha a scris unde se gaseste cainele! Da` asta-i pretul jucariilor dai acatarii! I-am luat alaltaieri un telefon muzical care si "vorbeste " in limba romana (caut in special asta) si costa 120 lei, sau alte jucarii de la Chicco sai Fisher Price (un CD cu cantecele, melul cantaret) care mai putin de 110 lei nu costa! Eh, dar ce nu cafem noi pt. bb, chit ca el nu este extraordinar de incantat!

http://community.webshots.com/user/annes06

Mami de Remus , o minune!(10.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmendu spune:

multumesc pentru urari, dragele mele! multumesc. sunteti mununate.
va servesc cu bread & butter pudding . e un desert minunat pe care l-am descoperit la dublin si pe care vreau sa-l fac in seara asta. o sa va zic maine ce si cum a iesit.
eu am vrut sa sarbatoresc azi dimineata prin somn. prin somn muuuult. ei as! la 6 aveam ochii laaaaarg deschisi. mi se terminase somnul! auzi! sa nu mai pot sa dorm. nu mi s-a intamplat asta niciodata dimineata. eu nu sunt o "morning lady"

carmen lui Victor 15 noiembrie 2008
pozele noastre
Povestea nasterii lui Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramiron spune:

A venit toamna ca lumea la noi, adica noaptea e asa de frig si dimineata la fel, erau 9 grade cand am iesit cu Rebeca spre gradinita. Asta noapte au fost vreo 5 grade la noi....brrrrrr!!

Bertha, asa si noi, dupa prima saptamana de gradinita mi-a si racit Doar ca n-a tinut-o decat 3 zile, azi s-a trezit mai bine si am dus-o la gradi. Mai are muci, mai tuseste usor, dar astea sunt normale in sezonul asta.
Vad ca asta mica rezista pe baricade, mai stranuta, mai tuseste, insa nu da semne de raceala. Doamne ajuta!!
Carmen, La multi ani si de la noi!! Sunt curioasa cum e desertul ala, suna bine. Daca-ti iese, sa ne spui si noua
Eli, moaama ce inalt e Dimitrie Suuuper!
Olivia, sanatate multa! Vad ca te blindezi bine cu de toate, foarte bine, sa treaca repede
Am vazut poze cu Zibe si cu Mirtha si Eva, foarte frumoase amandouaChiar ca ai slabit mult si arati super, Mirtha
Camelia, felicitari studento Sa ai un an scolar usor si plin de succese!!

M-ati innebunit cu catelul ala Musai sa-l caut si eu
Am mai vrut sa zic ceva si nu mai stiu ce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramiron spune:

Olivia, ziua Rebecai a fost foarte frumoasa, multumim de intrebare Am serbat-o si la gradinita si acasa, deci a avut doua petreceri, doua torturi si muuuuuulte cadouri Fericirea ei, binenteles! A primit bicicleta noua, role noi, papusi, jocuri, aspirator, castel de printese, set de tatuat cu pistol etc.....pe cuvant ca mi-e plina casa de jucarii....si am casa mare Are noroc Catica, peste tot unde se uita, da numai de jucarii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Am primit o veste super. Vom participa duminica la competitia bebelusilor care merg de-a busilea din cadrul expotiei baby expo. Se poate sa ne tineti pumnii?
Multumim anticipat.

Printesa noastra dulce Ana (15.12.2008)
pozele mele
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Monicus, tinem pumnii!
Am vrut si eu s-o inscriu pe Sara, dar vom fi obositi dupa ziua lui tati...i-as fi luat niste fire...multe fire, ca are o viteza cand le vede

Ramo mami fericita de Sara Maria

02.12.2008

http://community.webshots.com/user/Ramona198080


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameliam spune:

Ma bucur mult ca ti-ai revenit, chiar ma gandeam cand ai scris ca ai stat toata ziua pe-afara ca sa nu cumva sa ti se faca rau in casa singura cu fetita ce senzatia nasoala trebuie sa fi fost.

O idee de aperitiv, care la noi merge bine, satura multi si place la majoritatea : salata de ton cu paste. Salata verde taiata fasii subtiri si scurte, de vreo 3-4 cm, 1 conserva de ton, 1 conserva de porumb boabe, paste (cat mai micute, sa arate bine in salata, inelusele mici sau stelutele imi plac mie). Fierbi pastele si e gata, amesteci cu restul.

Citat:
citat din mesajul lui Ramo2007
Vreau sa dau comanda de tort si sa vad ce aperitive pregatesc.Ma ajutati cu idei va rog?Ma gandeam la salata boeuf, ardei umpluti cu branza, rosii umplute cu vinete...siii nu mai stiu...


Cami, mamica Alexandrei (09.11.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameliam spune:

Go, go, Anaaaa!!!
Tinem pumnii da' vrem poze/filmulet dupa sa vedem printesa in actiune .

Citat:
citat din mesajul lui monicus

Am primit o veste super. Vom participa duminica la competitia bebelusilor care merg de-a busilea din cadrul expotiei baby expo. Se poate sa ne tineti pumnii?
Multumim anticipat.


Cami, mamica Alexandrei (09.11.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameliam spune:

laura adevaru-i ca astept cu nerabdare inceperea scolii la 1 oct. In 28 sept e festivitatea de deschidere, n-am fost in viata mea la nici una, toata facultatea si tot masterul, daaaar acum ma duc sa vad ce-am ratat atunci

Mama ce de cadouri a primit Rebeca! Sa le stapaneasca si foloseasca sanatoasa! Si sanatate sa treaca mucii!

Cami, mamica Alexandrei (09.11.2008)

Mergi la inceput