*Cozonacei de noiembrie-decembrie 2008 (75)*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Va mai amintiti de noi? Imi pare rau ca nu am avut timp sa scriu de atat de mult timp... piticii cresc si sunt tot mai solicitanti... desi am avut mai mult timp pentru ei, am fost, paradoxal, si mai ocupati. Am iesit foarte mult cu ei in aer liber, sa profitam de vremea buna. Apropo, nu stiu ce vom face la iarna, cand nu vom mai putea iesi asa de mult!!!

Raducu se lauda cu 5 dintisori, dar Anastasia e inca babutza stirba... insa e vioaieeeeee.... ne "termina" pe toti, desi inca nu merge nici unul pe picioruse. Doar se taraie, el mai lent, ea mai rapid.

Cu mancarea stam asa si asa, in continuare mananca foarte bine laptele, fructele si cerealele, iar masa de pranz e un chin (cu rare exceptii, cand le dau borcan sau cand le mai place intamplator vreo mancare de-a mea). De greutate nu stiu ce sa va spun ca nu i-am cantarit de la 9 luni si rezist eroic pana miercuri, cand fac 10 lunite! E clar insa ca diferenta dintre ei persista, daca nu s-a mai marit... Anastasia e pe vitamine Sana-sol, doar-doar va manca mai bine. Deocamdata nu se vede nimic notabil, dar ea mananca OK, cu exceptia mesei de legume. Interesant e ca uneori mananca tot si cu mare pofta vreun fel gatit (d. ex. ou batut cu unt si lapte si putina painica sau dovleac cu ou fiert, unt si lapte) si alteori nu vor sa auda de acelasi fel!

Intrebare pentru fetele din Bucuresti, care au fost la targurile de bebei: la Babyexpo se poate plati si cu card, sau doar cash? Vrem sa facem un drum weekendul urmator pentru asta, eu sau sotul, si nu stim daca sa ne pregatim cu cash sau merge si cu cardul...

Amalia, anca27, multa sanatate bebeilor! Cum mai sunteti azi?

bertha, vrem si noi catel din ala!! Ai mei sunt fascinati de toate jucariile care produc zgomote, daca se poate cat mai ciudate, cum e omida cantareata de la Shelcore!

Mirtha, aratati tare bine in poze, toate trei generatiile!

Alra, .

Ginye, ma bucur ca Stefanut si-a revenit asa bine

scuze daca am uitat pe cineva, sper sa revin curand mai des pe forum!

manu
mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008
http://family.webshots.com/album/570097332OcrkWq

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Ami, Anca multumesc pt grija
Eu m-am ales cu o gripa uracioasa, ma doare gatul, nasul, toate oasele, de fapt ma doare tot pana si carnea de pe mine. Sper numai sa nu ia si david.
Ma duc sa zac ca deja nu mai pot, obosesc si cand imi suflu nasul.

Va pup pe toate si sanatate multa, multa tuturor



de David, barbatelul mamei - 5 nov. 2008

Made in the Holy Land www.flickr.com/photos/24386067@N08/sets/72157610614218627/detail/" target="_blank">
Sunt mare! www.totsites.com/tot/davido" target="_blank">My website
Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift, that's why we call it present!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_27 spune:

Multzu, fetelor!

Bertha, ce tare esti, Darius cu `complimentul` si mama cu catelul!
Dati si la mine PM, si eu am Moulinex OW200030, n-am facut cu ea decat cea cu faina neagra, cu seminte nu place soatzei, am mai facut aluatul de pizza, iese super daca ai timp si rabdare 1 ora jumate cat il munceste si prajitura alsaciana, am mancat cu lapte de m-am spart. Interesanta ideea cu apa minerala....fainuri de care folositi? Sau mai bine ne mutam la topicul cu cu masina de paine sa nu monopolizam....
Cu toate ca fetele de la `diversificare` m-au sfatuit sa nu-i dau paine lui z, chiar daca e facuta de mine, eu ii mai dau, o mananca cu unt asa de bine.... daca rod biscuiti, covrigi, coaja de paine, painea in sine ce le poate face rau? Uneori o inmoi si in legumele piure, in iaurt, orice numai sa manance ceva/cumva.

Hm, chiar ca s-a dat start la viroze.... Amalia, Oliv, Laura, Ramo, Mirunel, Flori, cum mai sunteti?

Gynie, saracul Sefanut, ce mila mi-e de el... ma gandeam mai `nainte sa indraznesc sa te sfatuiesc, daca tot nu e voie bibe poate va dezvatati de el...dar atunci ce mai ramane....z se alinta la tz dar Stefanelul ochios? Cu soatza cum mai e?
Aseara si eu blestemam tot neamul barbatesc de pe terra si samanta lor egoista -aia care vrea filme si jocuri in timp ce nevasta e disperata si copilul bolnav- pt ca mai nainte sa dansam un vals, jumate singuri, jumate cu z care ne-a privit cat ne-a privit si-apoi a vrut si ea, si ... life goes on.
Poftiti la dans:




Mami de Sara (8 dec 2008)

Poarta-ma, mami!
_

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_27 spune:

Va place BZN?
Va dedic si asta:



A, si asta e preferata mea de secole, uneori i-o cant lui zibe:


Mami de Sara (8 dec 2008)

Poarta-ma, mami!
_

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Of,Olivia,si tu? Sanatate multa!Baga ceaiuri si fervex daca ai.

Anca,noi vad ca suntem bine.I-am pus termometrul mai devreme si n-are temperatura,slava Domnului.Doar ca stranuta cam des.Ii mai dau panadol si daca si pana maine mai stranuta,maine ma programez la pediatru.Sper sa nu fie cazul.

------------------
Flori Rares Teodor 08.12.2008

Asa a venit pe lume Piscotel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

SCAPAT DE SOACRA DE BAUT LA TOATA LUMEA [tobe]

*************************************
"Cand uiti de propriile tale defecte devi mandru." Democrit



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Ami

Eli

Flori76 sapt viitoare, joi sau vineri, ne intalnim cu dr si ne spune exact daca avem voie cu bibe. Eu tind sa cred ca da, pt ca am vazut ca s-a cicatrizat f bine operatia. Oricum, asteptam confirmarea dr.

Anca si eu m-am tot gandit sa renunt la bibe ca tot nu il are de atata timp. Ziua nu am probleme din cauza lui, dar noaptea...dezastru. Exact cum ai zis si tu, e singura lui alinare. Asa ca o sa il dau imediat cum am acordul dr si poate sa stea cu el atarnat de gat pana la 3 ani. Pana merge la scoala se dezvata de el. Ideea e ca nu mai vreau sa-l chinui mai mult decat a fost pana acum. Asta e bucuria lui cea mai mare.

Manumanu si eu ma intrebam ce ne facem cand or veni zilele ploaiase, gerul si nu o sa mai stam asa mult afara cu picii.

Olivia multa sanatate!

ginye mami de Eduard Stefan (12.10.2008)

Stefanut
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Hai sa va pove: aseara eram toti trei in pat si soata ma ia dintr-o data in brate si ma pupa. Piciul cum vede, din linistit si pasnic cum era, incepe sa traga de mine si sa se catere pe mine. Am zis ca e o coincidenta. Vede piciul ca m-a lasat tac-su in pace isi vede si el in continuare de masinutele lui. Repetam figura. Reactia: din nou se catara pe mine si intinde mainile sa il iau in brate si pe tati il impinge sa ma lase in pace. Copilul meu e gelos pe tac-su si suuuuuuper posesiv cu mine. Si nu are decat 11 luni.

Ne-am hotarat sa mai facem si noi un puradel. Dar sa faca puradelul asta 3 ani si apoi.

ginye mami de Eduard Stefan (12.10.2008)

Stefanut
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ginye55


Ne-am hotarat sa mai facem si noi un puradel. Dar sa faca puradelul asta 3 ani si apoi.




Eli, veniiiiiiiim!!! Sa-nteleg ca ne vizitezi de-acu mai des?

Mami de Sara (8 dec 2008)

Poarta-ma, mami!
_

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

bertha, ti-am trimis cartulia pe email.Despre ce catel e vorba, c-am ratat informatia si vrem si noi, daca e asa destept.

anca, da-mi un mp cu adresa de email, si-ti trimit si tie cartulia de o am eu, de la ow5003.

_
[red]
Alina, mama de bebe David (10 noiembrie 2008)
poze

Povestea povestilor

6 luni si 10 zile,68 de cm si 8100 gr. 8 luni, 74 de cm si 9100gr. 9 luni, 75 de cm si 9300gr. 10 luni, 76 de cm si 9700gr

Mergi la inceput