*Cozonacei de noiembrie-decembrie 2008 (75)*

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamiseli_11 spune:

Ralucuta foarte frumoase pozele. Si eu am admirat tinutele pustoaicei care ii veneau foarte bine.
Amalia of of of, nu mai scapati de viroza asta. Ceva tratamente de intarirea sistemului imunitar si pt tine? Ca lui David parca ii dadeau minimartieni. Multi pupici virtuali de la noi ca nu se ia virusul

Mihaela de Miruna Cosmina (13.11.2008)

Pozele mele

Mirunica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamiseli_11 spune:

Nebunica-zapacica bafta la impachetat si sa terminati repede cu nebunia mutatului.
Laura distractie placuta la munte si sa aveti parte de vreme frumoasa.

Sora mea si mama mi-au propus sa o ia pe Mirunel o saptamna la Focsani si nu stiu ce sa fac. In principiu n-am nici o problema, am incredere mare in ele, se descurca excelent cu copii. Dar cand ma gandesc sa nu imi vad dulceata deloc cateva zile, imi vine sa refuz categoric. Pe de alta parte tare as mai dormi tarziu dimineata o saptamana intreaga. Of, voi ce ziceti?

Mihaela de Miruna Cosmina (13.11.2008)

Pozele mele

Mirunica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamiseli_11 spune:

ISAELENA

Maine plecam iar la bunici, de data asta ai mei asa ca probabil voi mai intra pe forum luni. Un weekend placut va doresc.



Mihaela de Miruna Cosmina (13.11.2008)

Pozele mele

Mirunica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Ami sanatate multa, sa va faceti mai repede bine!
Si pe mine ma incearca...M-a durut in gat toata ziua. Ma dor si oasele, carnea pe mine. Sper ca nu m-am virusat si eu.

Mamiseli o sapt nici eu nu cred ca as rezista sa-l las pe pici, dar pt cateva zile ar fi ok. te mai relaxezi si tu si iti aduci aminte cum e sa te trezesti tarziu, sa lenevesti in pat....

ginye mami de Eduard Stefan (12.10.2008)

Stefanut
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralukutzza spune:

Mai fetelor lasand totul la o parte nu am putut sa ma abtin sa va arat asta http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=142880
Doamne ce probleme isi fac unii..in loc sa fie fericita ca isi poate alapta copilul si el va avea parte numai de beneficii ea se intreaba de deochi....nu zic o fi adevarat dar ce conteaza atata timp cat tu ii oferi copilului sanatate pe tava

oi fi io nebunaaa

Ralucutza mami de Andra-Bianca
DN 26.12.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_27 spune:

Ralucutza, ce probleme au unii...

Sa va spun ce probleme am eu . Am iesit azi cu z la aer, si-am zis sa iau masina s-o plimb. Dupa o tura la Kaufland in mei-tai, m-am gandit sa mergem la un spatiu de joaca fte fain, unde sunt jucarii care-i plac si ei si pe masura ei.
Locul e putin in afara orasului, intr-o zona rezidentiala, e de urcat un drum, ingust, printre case, pe care nu l-am facut niciodata singura cu masina, ca vezi doamne, am o problema cu rampele. Sau aveam. Asa ca azi am simtit ca nu ma mai deranjeaza faptul ca e in rampa si increzatoare am pornit.
Urc, urc, incet, mai arunc o privire la casele una si una, zibe linistita, vad in oglinda retrovizoare ca se apropie cu viteza din spate un bolid, mare, negru, fioros. Imi zic, eu am timp, dupa urmatoarea curba stiind ca e loc de depasit, ii fac semn sa treaca. El se baga, insa de sus, cu peste 100 la ora, vine ca vantul o dacie papuc. Cu coada ochiului il vad ca se trage inapoi, insa soferul daciei se panicheaza, pune frana brusc, si cu incetinitorul - ca-n Final Destination dac-ati vazut vreun episod - vad masina rotindu-se si venind spre mine. Primul gand, zibe. E legata, tb sa feresc partea ei. Al doilea gand, eu, sunt legata, daca pot sa iau eu impactul. Pun frana cat pot, dacia inca se intoarce, si... dupa cum eram deja pregatita....buf. Se opreste totul, praf, z plange, eu incerc rapid s-ajung la ea, usa mea nu se deschide, escaladez scaune, tremur toata, o iau si-o strang in brate.
Lumea iese din case, cel din spatele meu n-are nici o zgarietura, dacia nu mare lucru dupa cat de mare a fost socul, eu...far, bara, aripa, distruse.
Iau telefonul, sa-l sun pe I. Imi aduc aminte ca are monstruos de lucru si e presat de deadline. Inainte sa plecam imi spunea bucuros ca are chef de lucru si ce fericit e ca mai poate face niste banuti.
Asa ca, cu z la purtator, discutii, asigurare, umblat, venit, slava domnului ca aveam mei-tai-ul la mine, ea cu ochii mari si eu completand hartii pe capote de masini.
Interesant ca accidentele fara victime nu mai merg la politie. Se merge la asigurare, vazut, donat asigurarea, fiecare rezolvat problema. Asta am facut si eu. Cel din bolid, ii da celui cu dacia 2-3 milioane sa si-o dezdoaie si-i spune sa-si vada de treaba, eu cu masina praf, inca am de mers luni la asiguratorul lui, ca azi nu se ocupau de daune. Adica se rezolva direct cu asiguratorul daca e pe cale amiabila... insa ce sens mai avea sa declar sus si tare sa mergem la politie ca ala avea peste 100 in zona unde se merge cu 30... masina tot e praf, tot tb reparata si sa fac rau doar ca sa ma razbun... nu schimba nimic, i-am spus si lui, bine ca suntem toti bine, fiarele se dezdoaie, oasele mai greu.
Pe drumul spre casa z a plans de zor. Parca imi simtea tristetea si sigur a tras si ea o sperietura. Ne-am mai plimbat apoi pe malul apei povestind si i-am multumit lui DD ca suntem bine.
Masina e in parcare, I. lucreaza de zor si eu nu vreau sa-i tai entuziasmul... o sa-i spun maine candva. O sa fie si el trist ca masinutza-mashi cum o rasfatam noi, e iar praf si inca mai avem 2 ani de leasing la ea.
Deci...v-am spus voua...in exclusivitate.

Mami de Sara (8 dec 2008)
============
Poarta-ma, mami!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Of, Anca ce ghinion! Bine ca nu ati patit nici una nimic! Sa inteleg ca sotul tau inca nu stie?

poze cu minunile mele

Ami, mamica lui David Alexandru (26 iulie 2001) scolar de clasa a 2-a
si Luca Gabriel (31 octombrie 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

heloo,heloo
citit frunzarit,capitol finit.aveti un ritm...,alerg eu da' nu va prind neam.mooor de ciuda ca nu pot citit toooot,dar n-am she face.sa-mi fie cu iertare!

Radu a invatat sa faca/zica 'pa'.ma terminaaaa,il manancccc.de cate ori am ocazia il pun sa repete si-l jumullll,cat poa' sa fie de scumppp.in plus,flutura si manuta...imi arata unde-i becul/nasul.zilnic progreseaza cu mersul.isi da drumul din ce in ce mai mult.a facut max 5 pasi singur.s-a lasat jos...apoi iar etc.deci,mai sta si jos.n-a pornit-o de tot,dar a pornit-o!Crinuta cand a pornit-o,nu s-a mai oprit.el este mai greoi,un picut.ieri avea o sticla de jumate intr-o mana si merge singur.se mai clatina,mai facea un pas...avea o fatuca de om beut!vai ce-am mai ras.
la fel de posesiv.la fel de gelos.moare cand vede c-o iubesc pe Crinuta.este fan minge.azi se tinea cu mana de toc si cu piciorul 'jongla' mingea...,dementiala imagine.aparatul,era descarcat,binenteles...

........................................
vorbeati de turta/mot.noi n-avem nici un stres.nu credem in obiceiurile astea.Crinutei,i-am rupt turta pt ca ne-am dorit sa aibe o nasa nr 2(nasa de botez a fugit in lume),astfel ca am facut obiceiul cu turta chiar de botezul lui Radu.surpriza maxima...,scorpioanca mica,n-a vrut sa aleaga nimic de pe tavaare o personalitate,domle'...deja ne termina psihic...daca nu era faza cu nasa nr 2...,nici ca-i luam turta vreodata.la Radu,nasii vor sa-i ia motul.zic ca ei,avem si noi un alt motiv de petrecere. daca ei vor...,nu ma deranjeaza.oricum facem petrecere de 1 an,respectiv 3 ani...ca ai mei sant nascuti la o zi diferenta...,adica petrecem doua zile si a 3-a ne dregem,hac,hac...

...............................................
http://picasaweb.google.com/dandussa/Nunta#
poze cu mine aranjata,ca destul m-ati vazut nearanjata

Mirtha
,rochita de la nunta a iesit exact cum am vrut!i-am facut si gentuta iar pe pantofoirii albi care erau prea simpli,i-am cusut o fundita asortata.zi-mi ca-ti place!azi m-am apucat sa-i croiesc un costum de balerina...,am probat-o...,doamneeee ce scumpa este.ma chinuie talentul sa-i fac si opinci speciale de balet.fac poze ,sa va arat!si promit sa-mi deschid afacere in curand.prima ar fi salonul de coafura si a doua atelier de rochitetotul dandusa's style



diamantu' si safira'
poarta-ma mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_27 spune:

S-a trezit z, am alaptat-o si m-am gandit. Oare nu sunt o negativista? Daca eu, cu stilul meu de a gandi imi atrag toate astea? Si pe-aici doar m-am plans, mai mult decat m-am bucurat de ceva, ca criza lui I, ca orteza de z, ca relatia cu mama, ca enteroviroza, ca...
Stiu ca gandurile negative atrag negativ... sunt o negativista? Voi, de-afara, ce vedeti? Na, ca ma pali filozofeala, dar stiu ca voi sunteti sincere, nu aveti nimic de pierdut, ne stim doar din poze.
Mai stiu si ca nu poate fi doar soare. Nu mai stiu ce stiu, sunt plina de corabii albe si negre, si toate cantaresc la fel, nu inclina balanta nici unele....

Mersi Ami, da, I. inca nu stie... nu e corect ce fac dar ma consolez cu ideea ca e weekend, oricum n-ar avea ce face si are fte mult de lucru, si tb sa termine pe maine. E obosit la extrem. Macar sa termine ce are de facut daca reuseste, sa nu-l mai incarc si eu... astazi.

Mami de Sara (8 dec 2008)
============
Poarta-ma, mami!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

anca, uuufffffffffff.urata poveste, dar constat, inca o data, ca este o femeie foarte puternica si ca-ti iubesti sotul f mult.Eu, nu m-as fi gandit ca are de lucru, as fi pus mana pe telefon si l-as fi sunat sa vina sa ma salveze, sa fie langa mine si sa ma ajute, asa sunt eu. SPer sa va reparati masina repede si sa treceti, tu si Sara, cat mai repede peste incident.

_
[red]
Alina, mama de bebe David (10 noiembrie 2008)
poze

Povestea povestilor

6 luni si 10 zile,68 de cm si 8100 gr. 8 luni, 74 de cm si 9100gr. 9 luni, 75 de cm si 9300gr. 10 luni, 76 de cm si 9700gr

Mergi la inceput